Přejít na obsah

Bolero, Amundsen, Columbus MBI2 firmware update MST2_EU_SK_ZR_P0478T


Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám O3 FL 2017, Bolero s pův SW0363, H30, může mi prosím někdo znalý napsat nebo dát odkaz na mib který mohu poslední SW aktualizovat? pochopil jsem ze na grid menu 04xx prejit nemuzu, protoze je potreba jeste nejakyho pamet zásahu, nezabívá se tady někdo tím, nebo nějaká rada kdo to kde dělá(Kladno,Praha atd,.) všem moc děkuji za pomoc, moc se v tom nevyznám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, mám O3 FL 2018, jednotku 5Q0035864C, verze hardwaru 041, verze softwaru 0472,chtěl bych přehrát soft z důvodu potíží při spouštění jednotky, někdy zamrzá display, můžu nahrát verzi   MST2_EU_SK_ZR_PO480T  ? Díky za radu.  

 

Editováno: , autor: Tomi Bar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou případy, kdy po aktualizaci na 0480 odejde základní deska displeje, takže buďto jít na 0478 a nebo na 0480 a pro jistotu vypnout v komponentech aktualizace tu aktualizaci pro displej, ale teď z hlavy nevím, jaká část to je, myslím, že ABT, ale jistě to nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Krosta napsal:

Jsou případy, kdy po aktualizaci na 0480 odejde základní deska displeje, takže buďto jít na 0478 a nebo na 0480 a pro jistotu vypnout v komponentech aktualizace tu aktualizaci pro displej, ale teď z hlavy nevím, jaká část to je, myslím, že ABT, ale jistě to nevím.

Dík, stahuju 0478. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím, momentálně mám SW MST2_EU_SK_ZR_P0361T, co jsem pochopil tak oficiálně jde update jen na MST2_EU_SK_ZR_P0369T. Zajímala by mě možnost update na MST2_EU_SK_ZR_P0478T

má někdo nějakou radu nejlépe návod jak to udělat. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

 Když mám na Amundsenovi verzi 0361, tak zde uvedenou verzi (0478) nemám stahovat? Chápu to správně, že můžu pouze verzi 03xx?

 

@Durky Mám tu samou verzi a chci vyšší, ideálně tu 0478, ale zde v tématu je, že musíš přecházet v rámci stejné řady, čili 03xx. U přechodu z 03 na 04, je tam potřeba udělat něco navíc a já se v tomhle vůbec neorientuju :-). 

Editováno: , autor: LukášCBR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. 03xx vies aktualizovat len na 0369

Po uprave vies nahodiť aj 0478 pripadne novsi 0480.

 

A k aktualizacii displeja, je to komponent DUK/DUV/DUW a podobne. Vo FW mozete vidiet vela podobných zloziek. A ano je lepsie mu cez SWDL zrusit zaskrtnutie. Hlavne ak robite prechod z 03xx na 04xx a zvolite vsetky komponenty. Riešenie je tiez vsetky tieto riadky (DUK/DUV/DUW...) z metainfo jednoducho vymazat (len ak mate patchnutu jednotku a zoberie upraveny FW).

Ak je verzia displeja podporovaná a je na nu update tak displej moze mat novsi FW ako ten co je v aktualizacii, takze ho vlastne downgradnete a uz nenabehne.

Takze v podstate by umrel aj keby sa robi full swdl na 0369...

Editováno: , autor: wlado93
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj chtěl jsem se zeptat byl by schopný někdo udělat update Amundsena mám software 0253 PQ a chtěl bych aktualizovat na 0478. Viděl jsem, že jediná možnost jak nahrát 0478 PQ software je dát VW variantu a potom skin ze škodovky ze ZR softwaru. Úplně si na to sám netroufám nemá někdo zkušenost ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
On 10/19/2023 at 7:33 PM, wlado93 said:

@Bonynek

Ahoj. Zo 4xx ide bez problemov spravit update na vyssi 4xx. Teda aj na 480.

Treba dat pozor na obrazovku (DUKxxx), lepšie ju neaktualizovat ak niesu s nou problémy.

 

Ahoj, tak abych pravdu řekl... skončilo to fiaskem a MIB pada do emergency recovery. U DUKxxx bylo n/a, schvalne jsem na to koukal. Update failnul hned při updatu CPUPLUS. Řešil tu už někdo emergency recovery? Net je plny videii kde se to resi pomoci UART kabelu a PuTTY. Druha vec je, ze na mibsolution neni verze, ze ktere jsem updatoval a ani se mi ji nedaří najít (MTS2_EU_SK_ZR_P0471T). Za rady budu jen rád! 

 

image.thumb.png.9e5c53573058491437827ff77a35da8d.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viem sa ti na to pozrieť ale musim mat jednotku u seba na stole.

Na ktorom komponente to padlo? Ako to padlo? Akú chybu su dostal?

Moze to byt vadna SD karta (dufam ze si nepoužil microSD s adapterom), ale tiez to moze byt vadna emmc pamat. To sa vo občas na týchto jednotkach stáva. Väčšinou vadna pamat vie fungovat bez nejakých väčších problémov, ale vzdy sa prejavi pri aktualizacii, ked sa prepisujú súbory.

 

Na druhej strane je to len Bolero. Nieje problem to vymenit za rovnake alebo s DAB alebo rovno Amundsen.

Aktuálne mam aj Bolero s DAB aj Amundsen s DAB.

Editováno: , autor: wlado93
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za upozornění :) Pro všechny ostatní, problém vyřešen a nakonec se povedlo aktualizovat i s microSD. Problém byl ve špatném uložení souborů na kartě, je třeba aby všechny složky včetně metainfo byly v rootu karty = v rootu bude bluetooth, cpu, cpuplus atd. Takto opravená microSD rozběhla emergency recovery update, který pak zdárně doběhl do konce. Díky moc @wlado93 za pomoc s identifikací problému. 

Editováno: , autor: Bonynek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, koupil jsem Rapida 2016 a je tam zřejmě Amundsen? Muže mi prosím někdo popsat jak aktualizovat nejnovější firmware? Vše jsem tady přečetl, ale nevím kde a jakou verzi stáhnout… Mapy jsem zvládnul… a připojení iPhone mi píše ze nemám zaplaceno nebo něco podobného… dá se to řešit? Děkuji

IMG_2817.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...