Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Jak sem psal. Opěrky jsem takto už koupil.

Musel jsem si jenom pohrát s trubkami do opěradla. Protahování kabelů opěradlem je taky lahůdka, ale jde to.

Rozčalounění a zpětná montáž čalounění je na tom celém nejhorší.

Mám kabeláž protaženou v místech, kde vede originál kabeláž, takže nikde nic nevadí ani při seřizování sedadla do krajních poloh.

Heslo pro google je "headrest DVD" :-)

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni odborníci pozdravujem Vás a prosim o radu.

Zistil som že ked zasuniem sd kartu (8 GB ) tak mi na displeyi vypiše, že chybná SD karta a komunikácia zlyhala.

SD karta je úplne nová a v PC funkčná, takže neviem čo to má byť.

Sorry ak to bolo rozoberané, nechajte odkaz alebo poradte.

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne to ne. Dřív se prodávaly SD karty a dnes se prodávají SD-HC ty jsou rychlejší a software ve starším Columbusu je nedokáže přečíst, proto hlásí chybu. Takže buď sehnat někde v obchodě "starší" SD kartu, nebo si nechat přehrát software neboli jinak řečeno FW = FirmWare ve Tvém Columbusu za novější a pak Ti bude Columbus přehrávat i tyhle novější SD-HC karty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel někdo na Columbusovi AV vstup ?

Mělo by jít připojit do Columbuse video přes RGBs - chci připojit na Columba počítač přes VGA výstup. (VGA obsahuje složky RGB)

Půjde to ? Zkoušel to někdo ?

Jde mi pouze o obraz (a zvuk), nechci dotykovou obrazovkou Columbuse ovládat PC (ikdyž by to bylo dobré :) )

Editováno: , autor: kully
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem přeji pěkný den,

přiznám se že jsem poctivě pročetl přes 50 stran tohoto tématu a poměrně dost na jiných fórech. Ale i přesto bych se rád zeptal na některé věci. A o některých které tu tu jsou několikrát probírány se ujistil.

Mám O II MR 2008 (výroba 2007) ambiente, multifunkční volant, maxi dot, climatronic, original HF s držákem a BT, ESP, ... ,navigaci cruise. A právě navigaci jsem se rozhodl vyměnit za Columbus (použitý). Důvodem není to, že bych nevěděl co s penězi, ale to, že poměrně dost jezdím a Cruise zobrazuje jenom pokyny a šipky a nikoliv mapu.

Bohužel nebo bohu dík mi přišel Columbus 3T0 035 680 (HW: H11; SW:1164) takže pro Superba (pokud se načerpal info správně).

Mám Gateway L, někde jinde jsem vyčetl že by měl jít nakódovat pro columbus. Dále jsem vyčetl, že pro 3T0 mi nepůjde MF volant ani maxidot. Což by mi slušně řečeno ... dost vadilo. Co jsem nevyčetl vůbec, jak to bude s HF. Věci jako zobrazování parkovacích senzorů a climtronicu nepořebuji.

1)Chtěl bych se zeptat, dá se někde sehnat FW do columbuse který by řešil problém s maxidot a multifunkčním volantem (něco jsem našel na briskoda ale bylo to na megaupload, takže ...)? Je cesta jak to řešit svépomocí?

2)Jak to bude s funkčností HF?

3)Byla pro navigaci Cruise dvoutunerová příprava, v dílenských příručkách mě dostupných je jen Nexus. Nebo budu muset řešit ještě tento problém, případně jak nejlépe?

Předem děkuji za odpovědi.

Editováno: , autor: __Jenda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, koupil jsem octavii L and K r.v. 2009 2,0 TDI DGS a potřeboval bych nekoho v Praze na pomoc s Colombusem 1) chtěl bych udělat televizi a tím pádem odblokovat obraz za jízdy

2) bych chtěl aktualizovat celého Colomba a nové mapy

3) udělat nějaké vstupy na ipod, a usb

4) pomoct spárovat iphone s Colombem

5) zdali je možné dodělat hlasové ovládání celého Colomba s těmito požadavky

Samozřejmě vše zaplatím nejraději bych vše originál popřípadě i neoriginál jsem nováček auto vlastním teprva měsíc tak nevím co s tím.

předem děkuji za rady a pomoc vás odborníků zde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim chalani, kupil som si OII r.v. 2008, je tam Columbus 3T0035680B, H04,SW-3814. Po flashnuti firmwaru z 1004 na 3814 ide vsetko super len akurat mi nefunguju prave tlacidla na MF (hlasitost a prepinanie skladieb), so starym FW to fungovalo. Treba tam nieco nakodovat????A potreboval by som aj odblok obrazu za jazdy.

Vie mi niekto pomoct???

Vopred dakujem za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde z columbuse nejaky video signal pro pripojeni jineho monitoru ? V menu je moznost nastaveni AV vystupu, kde mam polozku DVD.

To znamena, ze kdyz pripojim monitor na RGB vystup Columbuse, tak mi na monitoru pobezi obraz ? Nebo je potreba nejaky prevodnik ?

Tak jsem zkousel pripojit PC ke Columbusovi a bud jsem to spatne zapojil a nebo nevim jak aktivovat AV vstup.

Jde aktivovat AV vstup ? V nastaveni je tato volba seda (nejde vybrat) nebo je podminkou pro tuto funkci TV tuner ?

EDIT: A ted mi dokonce uplne zmizla polozka TV a AV a v menu nastaveni ani neni volba aktivovat AV vstup

Editováno: , autor: kully
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim chalani, kupil som si OII r.v. 2008, je tam Columbus 3T0035680B, H04,SW-3814. Po flashnuti firmwaru z 1004 na 3814 ide vsetko super len akurat mi nefunguju prave tlacidla na MF (hlasitost a prepinanie skladieb), so starym FW to fungovalo. Treba tam nieco nakodovat????A potreboval by som aj odblok obrazu za jazdy.

Vie mi niekto pomoct???

Vopred dakujem za odpovede.

nutná úprava firmwaru columbusu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tam treba upravit??a ako???

Chapu, ze procist vsechny stranky da zabrat a vyhledavani obcas nenajde to co si clovek preje, tak....

Musis si sehnat CD/DVD s novym softem treba na my-gti tečka com, z image disku vyextrahovat soubory PQTABLE a SKTABLE, prejmenovat je obracene (PQTABLE prejmenovat na SKTABLE a SKTABLE na PQTABLE) a nahrat zpet, vytvorit novy image disku, vypalit, nahrat do Columbuse a je to vse.

Vše je na vlastni nebezpeci a pokud ti postup s prejmenovanim neni moc jasnej, tak to radej nech na nekom kdo se v tom vyzna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je malý příklad co dokáže udělat firmware z netu(případně pokud se nepovede úprava):

Čau chcel by som sa spýtať podarilo sa mi firmwarom 4020 upraveným pre RNS510 verzia A úplne umrtviť moju RNS510 najprv to hádzalo chybu 202 a následne to zamrzlo a už sa ani nezapne....

citace soukromé zprávy...

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"OctaviaLUB" - asi některým zde neuděláš radost zvěřejněním způsobu, jak zprovoznit ovládání MF na "před FL" :specool::kol-147: ...ale řadě to lidí to určitě pomůže a třeba ušetří i penízky :kol-47:

Neni to nic co by se zde uz nekolikrat neprobiralo viz napr: http://forum.skodaho.../page__st__2687

ferda25: proto pisu ze je to na vlastni nebezpeci a kdo chce kam...

Forum je tu ale snad od toho, abysme si pomahali a pokud se do toho chce nekdo poustet, tak at to na vlastni riziko zkusi. Ja to taky pred nejakym casem zkusil a vse bylo OK. Kdyby byl nejakej odbornik nekde v mem okoli v rozumnem dosahu, tak bych to ani nezkousel, ale jelikoz tu nikdo neni, tak jsem to zkusil sam a zadnej problem nebyl a od ty doby jsem to udelal uz u dalsich peti lidi a vse slape.

Editováno: , autor: OctaviaLUB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...