Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

post-76154-0-71163800-1461575301_thumb.j

 

Tak vratim se k mému řešeni druhe anteny. Koupil jsem antenu Blaupunkt fun antenne a vše vyřešeno ! obe anteny se hlasi ON - signal super . nevyhoda teto anteny byla že nemá fakru tak jsem si misto din naletoval fakra konektor do nej jsem hned privedl i dratek napajeni anteny at ho nemusim tahat od jinud a ukostřil jsem pod stropni lampičkou  :kol-47:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau borci,

pročítal jsem si fórum a potřebuju od vás radu.

Mám RNS510 v Superbu, vše je původní a tím pádem dost zastaralé.

Na fotkách je vidět verze SW a map.

 

Potřebuju s tím něco udělat, protože podle těch map se nedá jezdit.

Může mi prosím někdo napsat, jestli musím aktualizovat FW abych tam mohl nacpat nejnovější mapy a hlavně pro BLBCE mi napsat jak to udělat?

 

Nechci to posrat!

 

Díky

Lubor

post-99480-0-10363000-1461767554_thumb.j

post-99480-0-41570900-1461767558_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě dát 500,- za aktuální soft a mapy a mít 100% jistotu že nic neposeru je oproti případnému umrtvení NAVI naprosto zanedbatelné. Ono totiž 9ti lidem to vyjde a desátému to píšete NAVI... Ale je to každého volba...

PS: pjdefort - když už tedy, tak jsi mohl postnout ten návod, aby případně mohl tazatel si tedy to udělat sám [emoji6]

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návody jsou na octaviaclubu, v tomhle 220 stránkových topicu dost možná taky..já jsem to třeba nenašel levněji než 1000-1500 jen za aktualizaci softu, nikoli map a ještě třeba 100 km daleko odemě..proto jsem to riskl a hledal jak to udělat sám..stačil mi k tomu tenhle web http://gpsunderground.com/forum/volkswagen-seat-skoda/34434-vw-rns-510-skoda-columbus-i-firmware-guide-downloads.html

 

a ano..je to každého volba..rizika umrtvení jsem si byl vědom a taky jsem se u aktualizace pořádně potil :) ale nemusí tu ze mě někdo dělat blbce, že ano :)

Editováno: , autor: pjdefort
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud člověk nenastuduje správný postup a nedokáže správně aplikovat soft dle svého rádia a vozů, je to nejkratší cesta k umrtvení... Já jsem celkem zručný člověk a chápavý, ale tohle riziko mi za to nestojí (ano je pravda, že lidi co to umí 100% je pár, to je pravda)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě dát 500,- za aktuální soft a mapy a mít 100% jistotu že nic neposeru je oproti případnému umrtvení NAVI naprosto zanedbatelné. Ono totiž 9ti lidem to vyjde a desátému to píšete NAVI... Ale je to každého volba...

PS: pjdefort - když už tedy, tak jsi mohl postnout ten návod, aby případně mohl tazatel si tedy to udělat sám [emoji6]

 

Já bych dal klidně litr, ale nevím komu :D

Jsem z Vrchlabí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návody jsou na octaviaclubu, v tomhle 220 stránkových topicu dost možná taky..já jsem to třeba nenašel levněji než 1000-1500 jen za aktualizaci softu, nikoli map a ještě třeba 100 km daleko odemě..proto jsem to riskl a hledal jak to udělat sám..stačil mi k tomu tenhle web http://gpsunderground.com/forum/volkswagen-seat-skoda/34434-vw-rns-510-skoda-columbus-i-firmware-guide-downloads.html

 

a ano..je to každého volba..rizika umrtvení jsem si byl vědom a taky jsem se u aktualizace pořádně potil :) ale nemusí tu ze mě někdo dělat blbce, že ano :)

 

Super, díky. Tak budeš můj strážnej anděl až nikoho neseženu a budu si to dělat sám :D :D 

 

Co si myslíš, půjde FW aktualizovat přímo na tu 5ku? 6 ku tam dávat nechci, to umrtvuje hodně :D

Nebo musím postupně... Na 4ku, a pak na 5ku.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypal si mapy v13 a vyzkousej. Pokud ti to bude spatne navigovat tak az pak res novej fw.

 

To už jsem zkusil a neúspěšně, Verbatim DVD+R DL na nejnižší rychlost a ta jebka to stejně nevzala.

Tak nevím, potřeboval bych odzkoušenej návod, jak to smahnout aby to ten kruml sežral :D

 

Díky

Editováno: , autor: ltnet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No máš soft 3984, to by ti tie mapy malo zobrať. Maximálne ti nepôjdu POI body (teraz si nespomeniem od ktorého FW bol ináč prerozdelený disk, tuším od 3200 takže by si ho už mal mať po novom).

Ty máš asi problém s načítavaním máp. Buď ti po vložení CD mapy ani nerozpozná, alebo počas nahrávania vypíše chybu? Ak áno tak v prvom rade by to chcelo vyčistiť mechaniku a až potom sa pokúšať o zmenu FW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No máš soft 3984, to by ti tie mapy malo zobrať. Maximálne ti nepôjdu POI body (teraz si nespomeniem od ktorého FW bol ináč prerozdelený disk, tuším od 3200 takže by si ho už mal mať po novom).

Ty máš asi problém s načítavaním máp. Buď ti po vložení CD mapy ani nerozpozná, alebo počas nahrávania vypíše chybu? Ak áno tak v prvom rade by to chcelo vyčistiť mechaniku a až potom sa pokúšať o zmenu FW

 

Mechanika je jak nová, CDčka přehrává v pohodě. To vypálené nerozpozná a hned ho vyplivne :/ POI body nepotřebuju, takže by mě stačily jenom mapy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to divné, lebo som videl tieto mapy fungovať aj s podstatne starším softom. Skús ich nahrať cez SD kartu pomocou mapstool

 

To zvládnu, jen nevím jestli tam musím cpát WEST nebo můžu EAST. Pak nevím jak se to bude chovat. Když tam strčím SD kartu něco se stane nebo musím něco udělat?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...