Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Ferdo25 a ostatní, je jasné, že to nikdo nechce zveřejňovat info o odblokaci obrazu, protože je to placená služba. Takže já se ptám:

1. Aktuálně mám 3T0035680A sw2764 a mapy 7333, ale chtěl bych nový firmware (už se tady i píše o 4020, ale nikde jsem nenašel linky a jestli je funkční). Bude mi odkódování fungovat i s novými firmware a novými mapami (7693)???

2. Kolik to stojí

3. A dá se software pro odblokování po zaplacení poslat (nebo návod)?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem tady proseděl cca 3h a četl vše možné, stejně tak používal vyhledávání :-) Nikde jsem nenašel info, jak zpřístupnit menu SMS na Columbovi. U Němců jsem se dočetl, že snad stačí upravit pár bytů přes VAG, ale rád bych věděl jestli to opravdu stačí. Zkoušel to už někdo. Odpovědi typu, kdo by četl SMS za jízdy jsou zcestné :-) Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechal jsem si jej přes VAG aktivovat, když jsem měl fw2974. Po nahrání 38xx zmizlo, takže se musí znova přes VAG aktivovat? Ptám se proto, ať s tím někoho neotravuju a ono to ani nepůjde. Díky.

Ano, po nahrání nového softu se musí servisní menu znovu aktivovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jste hodní kluci a zvlášť s tím CD. Už jsem to našel i někde v USA, co se musí v kterém souboru změnit. Docela mě fascinuje, co se s tím vším dá dělat i bez VAGu. Sice jsem se posunul dále, ale pořád jsem vlastně na začátku, protože aktuální seznam věcí, co bych chtěl vypadá skoro téměř pořád stejně.

1. Upgrade firmware, rozdělení HDD pro POI - HOTOVO

2. Nové mapy 7693 - HOTOVO

3. Odblok obrazu - při aktualizaci SWL ERROR

4. Aktivace SMS na RNS - VAG pro tel. nemá prý dlouhé kódování a nevím tedy jak najít byte 6, abych mohl upravit nastavení (rSAP mám :-))

Kdyby znal někdo odpovědi, rád zase poexperimentuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel bych poprosit odborniky o radu. Zacal mi obcasne stavkovat Columbus (projevuje se uplnym vypnutim) a me to pripada, ze je to nekde v kabelovem svazku.

Jde mi o to, ze bych chtel u kolegy ktery ma taky Columbuse vyzkouset toho meho, ale on se boji, ze kdyz ho odpoji a vyzkousime toho meho, tak ze pak bude muset nechat kodovat zpet jeho radio pres VAG a ze nejspis ani ten muj tam nepujde. Navic pry nema ani PIN a nevi kde by ho mel v papirech mit a ze by to musel za penize nechat zjistovat apod.

Takze ma otazka zni... musi se po vyjmuti a pripojeni druheho Columbuse neco programovat v aute ci zadavat PIN kod?

Editováno: , autor: OctaviaLUB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega má správné obavy. PIN je nutnost mít u sebe pří přendavání Columbuse mezi auty a kódování není nezbytné pokud se auta shodují v tom, že nemají nebo naopak mají soundsystem. Vypínání navi za jízdy je jasný problém navigace. Bohužel neexistuje jiné řešení než počkat až nepůjde zapnout a pak řešit. V současné chvíli to je buď základní deskou nebo vstupním členem. Kabeláž by se projevovala rozhodně jinak a byly by chyby v diagnostice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ferda25: Dekuji moc za odpoved. Omlouvam se, ale netusim co presne se mysli soundsystemem :kol-32: Paklize by jedno auto melo a druhe ne, tak by mu to rozhodilo nastaveni v aute, nebo by muj Columbus treba nereprodukoval dobre zvuk? Jde mi jen o to, aby i kdyby to nebylo stejne nastaveno, tak aby mu to neco nerozhodilo. Nechci jen, aby musel neco preprogramovavat v servisu. PIN beru na vedomi a snad se mu ho podari v papirech najit.

Na ten svazek jsem prisel tak, ze kdyz Columbuse povystrcim a hejbu s kabelazi, tak se to prave vypina casteji. Kdyz auto stoji a necham svazek v poloze kdy se to nevypina, tak je to OK a Columbus se nevypne, ale za jizdy pri nerovnostech na vozovce to prave obcas vypne a za chvili zase nabehne. Tou vymenou do jineho auta chci prave eliminovat problem v samotnem Columbusovi, nebo naopak potvrdit.

Editováno: , autor: OctaviaLUB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...