Přejít na obsah

Fabia (SDI) vs Felicia (D)


Doporučené příspěvky

ahoj chlapi! Tak čtu ty vaše diskuze o feldě 1.9d a fabce 1.9 social dieselu SDI. Tak mohu konstatovat,že mám doma obě tyto auta a rozdíly tam jsou. Pojištění samozřejmě Wustenrot. Tak felicie rezne i před očima ale díky tomu ,že jsem musel měnit vysypanou převodovku a sehnal jsem pouze z benzína,tak jsem ji tam dal a můžu říci,že felda je jak utržená ze řetězu s touto převodovkou. Jinak Felda je horší v zimě na starty je hlučnější a určitě méně bezpečná než fabka. spotřeba je u feldy asi tak o litr až litr a půl větši než u Fabky.Olej měním po7 tis. km. rozvodák po 90 tis.km. Ale díly jsou oproti fabce daleko levnější. když jsem fedlu kupoval měla" údajně" 210 tis km, ale byla tažená z německa, tak počítám ještě asi o 100 tis. km více. Měnil jsem rozvody a ty mě vyšly asi na 1900 kč. Jiank jsem na feldu nešáhl mimo běžných věcí. Na fabce mám 153 tis. km "poctivých" a měnil jsem pouze z mého "vrtochu" trysky a hydroštely. Oba motory jsou dle mého názoru nesmrtelný. Fabka je bezpečnější,tišší, lépe chytá, má menší spotřebu adelší intervaly výměn, ale pořizovací ceny dílu jsou oproti feldě dražší. Jinak oba motory nejsou sice žádný šviháci,ale to mne nevadí. pokud bych chtěl závodit tak si koupím Lotuse nebo ferrari apod. :) já to kupoval kvůli tomu že je to nafta, ""kdo ví tak rozumí "" a motory jsou téměř bezúdržbový. Nemusíte ale se mnou souhlasit, je to pouze můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...