Přejít na obsah

Brzdový spínač


anry

Doporučené příspěvky

Pokiaľ trvale nesvietia svetlá, opraviť ide.

Obvykle bývajú opálené kontakty, ktoré spínajú brzdové svetlá - tie kontakty sú dosť úbohé (mechanicky) na danú záťaž - aspoň tak vyzerajú.

Raz v nedeľu mi začalo svietiť EPC a tak som bol donútený sa mu pozrieť na zúbky. Treba opatrne vytiahnuť blok kontaktov a ešte opatrnejšie prebrúsiť kontakty, najlepšie nejakým drsnejším papierom. V ŽIADNOM PRÍPADE NIE ŠMIRGĽOM.

Mne funguje opravený vyše 5 mesiacov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec chlapi,

poprvé jsem ho opravil, ale byl už dost špatný, vydržel 4 měsíce. Nový jsem koupil v nějakých rozumných autodílech za 200,- víc ne.

Zajímavá však byla historie - jedu takhle večer domů přes město a zničeho nic mně volá kámoš, že jede za mnou a už 2x do mě málem namr... - světla přestaly svítit úplně - takže doporučuju rovnou vyměnit, nestojí to za malér...

Jíra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, spínač je nastavitelný. V instalačním návodu se píše, že nový spínač se nejprve upraví tak, že se vytáhne táhlo (kolík) co nejvíce ven. Pak se vloží do výřezu příruby brzdového pedálu a otočí myslím o 90 do prava. Pedál musí být samozřejmě uvolněný. Už při tom zasouvání je slyšet cvakání - to probíhá kalibrace.

Mně se taky moc nelíbilo, že se brzdy rozsvěcovaly až při 2 cm sešlápnutí, kdy už auto začínalo dávno brzdit. Tak jsem ho vytáhl, zastrčil opatrně ještě asi o dvě cvaknutí a od té doby svítí brzdy po půl centimetru. Radši dřív...

Jíra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě z toho nadstavení jsem byl paf a nechtěl jsem spínač zkurvit, tak jsem všechno oddekloval, vyndal vadný spínač a jel do škodofky. Mechanik byl rád že nemusí nic oddeklovávat a jenom nacvakl spínač. Spínač 327, pomocný materiál (nevím jaký) 20, práce 200 !!!. :fakac: . Cena 550 Kčeských a za 5.minut jsem fičel domů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se vás zeptat, jestli je možné aby ten špatný brzdový snímač rozsvítil spolu s kontrolkou EPC i kontrolku "systém kontroly výfukových plynů"? Podle mě je to blbost, ale když už se rozsvítily obě najednou... :)

A ještě by mě zajímalo, když nainstaluju nový snímač, tak kontrolka EPC zhasne nebo se to musí vymazat přes VAG?

Moc díky za odpovědi ;):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsme se nepochopili, ale to nevadí smile.gif Chyby tam zapsané zůstanou to mi je jasný, ale jestli ta kontrolka zhasne po namontování wink.gif
Já si myslim že by mohla, už jednou ten spínač nefungoval (EPC svítilo), ale pak se to samo opravilo (EPC zhaslo) a teď po měsíci se to objevilo znova... Protože to možná budu montovat sám, tak se ptám wink.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info, to se taky někdy může hodit, ale teď mi je tak nějak jedno, jestli tam zůstane zapsaná pořád a vymaže se až někdy kdo ví kdy přes VAG nebo se po určité době smaže sama, spíše mě zajímá, jestli po namontování nového spínače přestane svítit ta kontrolka smile.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpovědi ;) , to je dobře že sama zhasne :)

Ale dneska jsem zjistil důležitější věc... Chtěl jsem se dostat k tomu spínači, takže se musí odendat asi ten plastový díl palubky, že jo? Bylo venku několik (5,6???) šroubků a palubka pořád držela u sloupku volantu, u pojistek to bylo povolený, dole u pedálů asi taky, ale u toho sloupku jsem nenašel žádný šroubek :o

Ještě si říkám, jestli náhodou ten plast úplně dole u pedálů nejde nějak vycvaknout, nebo je opravdu přidělaný (připadalo mi to jako jeden výlisek...) s palubkou?

:help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...