Přejít na obsah

OII Zavady po 2 letech


Tomicek

Doporučené příspěvky

Mame najeto 70 tis, motor 1.9Tdi. Bohuzel za 14 dni konci zaruka. Asi poslednich 14 dní si vsimam, ze mi vrze palubovka, nekde u airbagu spolujezdce-tak divne tam lupka.

Dalsi problem je se spojkou, aspon si to myslim. Zda se mi ze nejak divne zabira, vypina nekde u prostred sve drahy. (Ve fabii nam vypina hned na zacatku.) Uz od zacatku nam nejak vibruje, pry je to u Tdi normalni. Dale si vsimam ze pri pousteni pedalu spojky nejak v aute vrzne, dela to ale i pri ubrani a pridani plynu.

Posledni zavadou je lupkani motoru, neco jako stare kukackove hodiny. Lupka to pravidelne pri vysokych i nizkych otackach. Pokud motor vypnu logicky to prestane. Chtel bych se v aut. servisu domluvit na nejake "preventivni" kontrole, aby odhalily pripadne zavady adalo se to vyreklamovat. Doufam ze to dobre dopadne, nerad bych na skodovky zanevrel.

PS: Nemate nekdo podobne zavady???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no asi tak, nejhorší s čím můžeš do servisu přijít, je nějaký subjektivní lupkání, vrzání, praskání a nevím co ještě. Nikdo s tím stejně nic neudělá a je velmi pravděpodobný, že tam ty zvuky jsou už dávno, jen jsi neměl důvod si jich všímat. Asi by ses měl smířit s tím, že záruka prostě končí a hodit tyhle blbosti za hlavu. Můj osobní názor je, že si se ted jen začal úzkostlivě soustředit na konec záruky a snažíš se horečně odstranit všechny případný vady. Celkem tě i chápu, zažil jsem to už 9x, tak jsem možná trochu otupěl. Ale jestli ti můžu poradit, pokud tam nemáš něco opravdu konkrétního a zásadního, vyser se na to. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně souhlasím s JirkouK.Taky mi končí záruka a hledám vše možné a nemožné,ale u mě je to něco jiného.Občas pro místní Škoda servis něco dělám,tak mi vcelku vyjdou vstříct,ale jak psal Jirka,nesmysly jako občas tam něco lupne a tam nemá smysl řešit.Stejně na nic nepřijdou a pokud do toho začnou vrtat,může to dopadnout hůř

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no asi tak, nejhorší s čím můžeš do servisu přijít, je nějaký subjektivní lupkání, vrzání, praskání a nevím co ještě. Nikdo s tím stejně nic neudělá a je velmi pravděpodobný, že tam ty zvuky jsou už dávno, jen jsi neměl důvod si jich všímat. Asi by ses měl smířit s tím, že záruka prostě končí a hodit tyhle blbosti za hlavu. Můj osobní názor je, že si se ted jen začal úzkostlivě soustředit na konec záruky a snažíš se horečně odstranit všechny případný vady. Celkem tě i chápu, zažil jsem to už 9x, tak jsem možná trochu otupěl. Ale jestli ti můžu poradit, pokud tam nemáš něco opravdu konkrétního a zásadního, vyser se na to. ;)

Samozřejmě kromě těch starých kukačkových hodin, které se z motoru ozývají vždycky v celou B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, se všema prakticky souhlasím.

Taky mi končila záruka, drobné lupkání v palubce mám taky, reklamoval jsem to na konci záruku - co jiného než bezvýsledné, jen vyměnili držáky té lišty, tak to nelupe při změnách teplot jinak drobné lupkání zůstalo. Taky jsem se pokoušel reklamovat to "profukování" kolem předních dveří - co jiného že bez výsledku, prý to dělají všechny O2 - dneska jsem se dočetl tady na foru že to asi dělá těšnění oken , takže si to asi budu muset zaplatit ze svého.

Jediné co bych zkusil být Tebou, tak zkusit pořešit tu spojku, byla nějaká serie, kde byly spojky u diesolých O2 nějaké vadné a měnily se dle aktuálního sdělení v rámci záruky. Mi ji měnili, ale je fakt že mi klouzala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak ty gumy kolem dveří mi vyměnili v rámci záruky a hlavně dobrých vztahů co s místní škodovkou mám.je to cosi lepší.Ten aerodyn.zvuk se posunul cca o 30km výše.

Cosby na tu vymenu gumoveho tesneni je od Skodovky nejake sdeleni, ze to delaji zadarmo kdyz jim o tom reknu ze? Abych tam pak neprijel a oni mi rekli ze si to musim zacalovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Tak ty gumy kolem dveří mi vyměnili v rámci záruky a hlavně dobrých vztahů co s místní škodovkou mám.je to cosi lepší.Ten aerodyn.zvuk se posunul cca o 30km výše.

Cosby na tu vymenu gumoveho tesneni je od Skodovky nejake sdeleni, ze to delaji zadarmo kdyz jim o tom reknu ze? Abych tam pak neprijel a oni mi rekli ze si to musim zacalovat...

Na vrzání gum kolem dveří používám silicon spray. Gumy nevrzají a v zimě nepřimrzají. Na další pazvuky, s ohledem na cesty po kterých jezdíme, je nejlepší si pustit rádio :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...