Přejít na obsah

Samozamykání po odemčení


JimTDI

Doporučené příspěvky

Ahoj

včera jsem svoji O1 odemknul dálkově, otevřel dveře řidiče, nasedl a nechal je otevřené....najednou slyším cvaknutí a zbytek auta se i přes otevřené dveře zamknul sám....tak jsem celý postup zopakoval znova a opět se to udělalo...

kde může být problém?

díky moc, jinak témata odemykání jsem tu videl spousty, ale ne ten co se týká mého problému

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...tak jsem zkusil zamknout, posléze odemknout a otevřít jiné dveře než řidičovy....auto se poté nezamklo....

takže příčina je na 100% jasná, neco blbne ve dveřích řidiče, dokonce ani stropní světlo a to červené na dveřích se nerozsvítí...

čím to přesně bude, at vím co shánet?...díky moc

PS: pokud je tady někdo z Prahy a okolí, kdo se tím zabývá a provedl by opravu, budu rád... :)

Editováno: , autor: JimTDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak to u mého auta vypadá taky na ten mikrospínač v řidičových dveřích. Po otevření řidičových dveří se mi nerozsvítí vnitřní lampička ani osvětlení na dveřích a pokud nezapnu zapalování, tak se mi auto zamkne.

Je jednoduché vyměnit ten mikrospínač a zvládne to i laik nebo je to složitější operace (demontáž a rozebrání zámku mimo vůz)?

Případně na co si dát u toho pozor.

Díky

Editováno: , autor: Drummer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam taky problem se zamkem, ale trochu jiny. Dverni spinac to urcite neni a nevim si s tim rady:(

Kdyz prijdu a a dalkou odemcu, tak zamky sice cvaknou, ale cudliky nevyskoci a auto zustane zamcene. Teprve az na druhe zmacknuti dalky se auto odemce....

Dela to porad...uz jsem to tak koupil. Odemykani klicem bez problemu. Mikrospinac ve dverich take, lampicka i svetlo ve dverich funguji tak jak ma.

Nevite nekdo co s tim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ee...mam nakodovano aby se odemkly vsechny dvere i s kufrem najednou. Ale ono se neodemknou ani ty ridicovy...proste cvaknou vsechny zamky a auto zustane porad zamknute....a neni to tak, ze by mi to delalo jen nekdy, proste to je porad....nejhorsi to je kdyz prsi a chcete rychle do auta....to bych to vzdycky rozkopal

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá, jako špatné kódování, nebo nějak překopaný centrál, je to divný. A jak se chová led ve dveřích? Po prvním cvaknutí bliká? Zkusil bych komfort překódovat, akční členy a mrknout do bloku naměřených hodnot, jak se chovají jednotlivé dveře. Připadá mě to, jako by se při odemykání vlastně znovu zamklo, tím se odemkne safe. Zkus dvakrát po sobě zamknout, jestli se to chová stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to byl vyzkouset vsema moznyma zpusobama a chova se to nasledovne:

1. zamknuti na jedno zmacknuti

- kdyz dalkou zamknu (jedno zmacknuti) zacne blika kontrolka SAFE a auto je komplet zamcene. Kdyz chci odemcit, zmacku tlacitko, zamky cvaknou, ale cudliky nevyjedou (je to takove cvaknuti, ze se na moment odemce auto a okamzite zamce - jde to hned po sobe ....behem toho deje na chvili prestane blikat ledka) a auto zustava porad zamcene. Teprve az na druhe zmacknuti se to odemce tak jak ma (bohuzel s tim druhym zmacknutim musim pockat, nez docvakaky zamky).

2. zamknuti na dve zmacknuti (SAFE vyrazen - LED neblika)

chova se to uplne stejne jako v prvnim pripade, jen pri cvaknuti zamku vyjedou i cudliky:) (ale okamzite zajedou, jak se auto zase samo zamkne) Takze opet musim jeste jednou zmacknout dalku abych odemcel.

3. zamknuti auta zevnitr se zaplym zapalovanim

kdyz treba za jizdy zamknu auto zevnitr tlacitkem na dverich, tak se zamcou vsechny dvere tak jak maji. Ale opet, kdyz chci odemcit, tak musim to tlacitko na odemceni zmacknout dvakrat, protoze na jedno zmacknuti se zamky odemcou (vyjedou i cudliky), ale okamzite zase zamcou.

Uf...tak snad jsem podal vycerpavajici popis meho problemu...najde se nekdo kdo by vedel co s tim? Uz jsem z toho zoufaly

Predem diky za rady, Roman

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se přidám, jestli můžu, poněvadž bližší téma pro můj "problém" tu nevidím. Mně se zase při zamčení dveřním tlačítkem zamknou jen dveře, kufr ne - nevíte někdo co s tím? Mám taky dálku - origo, ale dodělávanou

na OI MR06, kde byl jen obyč centrál. Dalo by se to nějak jednoduše odstranit překodováním komfortu, třeba aktivací samozamčení po rozjezdu? Jo a taky mi nechodí signalizace blinkrama při zamčení/odemčení - prý tam není kabeláž (nebo to nemá komfortka),když je to z fabriky bez DO. Tak co vy na to? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
...tak jsem zkusil zamknout, posléze odemknout a otevřít jiné dveře než řidičovy....auto se poté nezamklo....

takže příčina je na 100% jasná, neco blbne ve dveřích řidiče, dokonce ani stropní světlo a to červené na dveřích se nerozsvítí...

čím to přesně bude, at vím co shánet?...díky moc

PS: pokud je tady někdo z Prahy a okolí, kdo se tím zabývá a provedl by opravu, budu rád... :)

Mám ten samý problém jak u dveří řidiče tak spolujezdce.Takže řikáte nejépe vyměnit zámky jo???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

no mrkni na stropni svetlo,zda ti funguje spinac ve dvernim zamku,me to delalo,kdyz me blbl spinac,po vymene ok

S dovolením obnovím toto trochu už starší téma, ale název vlákna a rada, kterou cituji je přesně to na co se chci zeptat v souvislosti se špatným mikrospínačem zámku.

Je mi jasné, že pokud je leklý, jedná se o zámek a jeho mikrospínač ve spolujezdcových dveřích, tak po jejich otevření se NErozsvítí kontrolka v budících, NErozsvítí stropní světlo, NErozsvítí varovné světlo ve dveřích a auto so 30 vtřinách "samozamkne".

Jenže mně se:

- NErozsvítí kontrolka v budících

- auto se po 30 vteřinách "samozamkne"

ale

- při otevření se ROZSVÍTÍ stropní světlo

- ROZSVÍTÍ se taky varovné světlo ve dveřích

Stropní světlo svítí tak, že svítí, ale po 30 vteřinách (nebo kolik je ten čas?) zhasíná, ale v zápětí se rozsvítí zase a tak furt dokola.

První dvě indicie jsou jasné. Proč ale to stropní a varovné světlo?

Jsem si myslel, že mikrospínač je v takovém stádiu odchodu, že při otevření ještě na okamžik sepne, což bude stačit rozsvítit stropní světlo, které pak svítí nějaký čas "samo", ale ten okamžik je tak krátký, že už ani nezaregistruju kontrolku v budících. Ale to by snad mělo stačit i pro deaktivaci "samozamknutí".

Ale tím, že to stropní světlo takto cykluje, mi to nejde do hlavy.

Nejsou v tom pos*aným zámku mikrospínače dva, které se nějak doplňují?

Mikrospínač už mám nový a ve volném čase dojde na jeho výměnu.

Mně jen nejde do hlavy chování stropního světla a snad to nebudu rozebírat zbytečně. Bo je to pěkná :prc: .

K údajům z podpisu ještě doplním co se týče identifikace komfortky:

- pouze přední okna v elektrice

- centrál s DO

- zámek pouze u řidiče

- bez alarmu

- číslo 1C0959799A

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Takže jsem při rozebírání absolvoval první etapu, tu nejjednodušší, a skončil :feve: .

A nevím jestli se mám radovat, nebo čekat ještě větší komplikace.

Rozebral jsem tapec, že půjdu dál k zámku a koukám na palubku a svítí kontrolka dveří.

Jediné co bylo jiné od normálního stavu, je to, že jsem odpojil varovné světlo ve dveřích (abych mohl úplně sundat tapec).

Tož jsem ho zase připojil a kontrolka zhasla, odpojil a kontrolka se rozsvítila.

Takže vím, že:

1. mikrospínač je dobrý - po otevření dveří se rozsvítí stropní světlo a teď i kontrolka a deaktivuje se samozamknutí

2. všechny ostatní mikrospínače v zámku jsou OK, páč funguje SAFE a vše ostatní jak má.

3. nemusím vyndávat zámek

4. má to spojitost s varovným světlem ve dveřích

Nevím:

1. co dál

2. co je špatně

3. mám strach, že je něco špatně se samotnou komfortkou :-(

EDIT 22:40

Takže budu pokračovat.

Chyba bude v mikrospínači, ale ne mechanicky a elektricky. Tj. v sepnutém stavu má asi velký přechodový odpor, nebo je špatný kontakt na pinu č.8 svorkovnice zámku nebo je někde po trase studený spoj.

Viz schéma:

post-57881-0-99661600-1309979784_thumb.j

Pokud je odpojené varovné světlo a otevřou se dveře, mikrospínač (ten vpravo v jednotce F220) sepne na kostru. Centrální jednotka (pin č. 5 sv T29a) toto vyhodnotí, rozsvítí vnitřní světlo a kontrolku.

Když připojím varovné světlo, to sice svítí, ale vlivem většího přechodového odporu na mikrospínači nebo ve svorkovnici zámku na pinu č. 8 není na Centrální jednotce (pin č. 5 sv T29a) nula, ale nějaké malé napětí, které zblbne centrální jednotku. Ta rozsvítí vnitřní světlo, ale už ne kontrolku a nedeaktivuje samozamknutí.

No, dál budu pokračovat někdy příště. Musím koupit šroubovák Torx 20 abych mohl vyndat zámek ;) .

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže závěrečná :palec2: .

Dnes jsem to rozebral.
Byl to skutečně vadný mikrospínač. V sepnutém stavu měl velký přechodový odpor.
Tudíž bylo třeba nahradit celý ne jenom ten vršek. Což přineslo komplikace, bo díry na novém mikrospínači neseděly s dírami v zámku. Díry v plechu bylo třeba trochu do stran a ke kraji prodloužit a mikrospínač pak přišroubovat dvěma šroubky.
Ke spínači jsem připájel nové dráty, mikrospínač přišrouboval, závit zakápnul lakem na nehty a dráty "nějak" zajistil tavným lepidlem.
post-57881-0-62197100-1310152250_thumb.jpost-57881-0-90572200-1310152260_thumb.j3
No, líp to nešlo ale účel to splní.

Pak už jenom zapájel do desky, promazal bílou vazelínou všechny hejblátka a složil.


Toliko popis "klasické" závady s trochu jiným projevem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...