Přejít na obsah

Parkovanie s vytočenými kolesami


RomanKo

Doporučené příspěvky

Ahojte,

Ničia sa čapy alebo niečo iné (ABS, posilovač) pri zaparkovanom aute keď necham kolesa vytočené na jednu alebo druhú stranu niekoľko dní? Počul som rôzne názory. Chcem počuť aj tie vaše.

Vďaka!

no ja parkujem s kolesami vyrovnanymi . .kedysi na fave som zvykol parkovat frajersky s vytocenymi kolesami .. a vysledok bol potrhanie takej gumenej manzety na prednej naprave ( jedna bola stale roaziahnuta a druha stlacena .) odvtedy tak nestavam :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja parkujem s kolesami vyrovnanymi . .kedysi na fave som zvykol parkovat frajersky s vytocenymi kolesami .. a vysledok bol potrhanie takej gumenej manzety na prednej naprave ( jedna bola stale roaziahnuta a druha stlacena .) odvtedy tak nestavam :feve:

S timto souhlasim, kola srovnavam hlavne prave proto, aby se manzety jak na prevodce rizeni tak na homokinetickych kloubech namahaly co nejmin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja parkujem s kolesami vyrovnanymi . .kedysi na fave som zvykol parkovat frajersky s vytocenymi kolesami .. a vysledok bol potrhanie takej gumenej manzety na prednej naprave ( jedna bola stale roaziahnuta a druha stlacena .) odvtedy tak nestavam :feve:

S timto souhlasim, kola srovnavam hlavne prave proto, aby se manzety jak na prevodce rizeni tak na homokinetickych kloubech namahaly co nejmin.

Jo taky souhlas, i když se sažím kola rovnat, tak občas na to zapomenu a nechám je vytočený. Fakt je že ale na plno to není. A pokud to tak stojí, není to moc dlouho. V garáži stojím vždy rovně. :)

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka za rady. Ide o to, ze rozmyslam nad kupou bezpecnostneho zariadenia ZEDER lock. A ten vlastne brani otacaniu volantu. Preto vyrobca tohoto zariadenia odporuca kolesa vytocit aby vozidlo nemohlo byt odtiahnute rovno. Ale od suseda som tiez pocul prave to, ze sa s vytocenim kol a dlhsim statim moze nieco poskodit. Preto ta otazka. Dakujem za prispevky. Budem rad ked sa aj ini k tomu este vyjadria so svojimi skusenostami.

Z tohto mi ale vyplyva, ze budem musiet asi pouvazovat nad inym mechanickym zabezpecenim ako je ZEDER. :(

Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V navode k Roomstru sa pise len o tom, ze sa nema nechat nadoraz vytocene riadenie pri beziacom motore viac ako 15 s.

Uvazoval som tiez o Zederi, ale predajca ma upozornil, ze Skoda vydala nejake vyhlasenie, ze montaz Zederu je porusenie zarucnych podmienok - overte si to. Bolo by blbe prist o zaruku na cele vozidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V navode k Roomstru sa pise len o tom, ze sa nema nechat nadoraz vytocene riadenie pri beziacom motore viac ako 15 s.

Uvazoval som tiez o Zederi, ale predajca ma upozornil, ze Skoda vydala nejake vyhlasenie, ze montaz Zederu je porusenie zarucnych podmienok - overte si to. Bolo by blbe prist o zaruku na cele vozidlo.

No snad to tak nebude. Ponukal mi to totiz priamo predajca skody kde som auto kupoval ako jednu z moznosti. Zatial som sa ale nerozhodol. Toto zariadenie ma aj certifikaty Ministerstva dopravy a ine potrebne povolenia a certifikaty kvality, takze si myslim ze Skoda nema co do toho kecat, nie? Preco im potom nevadi Construct ci Defendlock alebo nieco ine, co sa bezne montuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V navode k Roomstru sa pise len o tom, ze sa nema nechat nadoraz vytocene riadenie pri beziacom motore viac ako 15 s.

Uvazoval som tiez o Zederi, ale predajca ma upozornil, ze Skoda vydala nejake vyhlasenie, ze montaz Zederu je porusenie zarucnych podmienok - overte si to. Bolo by blbe prist o zaruku na cele vozidlo.

No snad to tak nebude. Ponukal mi to totiz priamo predajca skody kde som auto kupoval ako jednu z moznosti. Zatial som sa ale nerozhodol. Toto zariadenie ma aj certifikaty Ministerstva dopravy a ine potrebne povolenia a certifikaty kvality, takze si myslim ze Skoda nema co do toho kecat, nie? Preco im potom nevadi Construct ci Defendlock alebo nieco ine, co sa bezne montuje?

Construct a Defend su "schvalene" skodovkou, tu to asi tiez funguje podobne ako v hyper,super... marketoch. Zaplatis, mas lepsie miesto v regali a si na letaku. Neprispejes? nepredavame...

Ze vraj je to velky zasah do konstrukcie riadenia a moze znamanat velke riziko. Ono mozno trochu maju pravdu - ak ti nejde zaradit/vyradit rychlost, az tak nebezpecne to nie je, akoby si zrazu nemohol tocit volantom :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V navode k Roomstru sa pise len o tom, ze sa nema nechat nadoraz vytocene riadenie pri beziacom motore viac ako 15 s.

Uvazoval som tiez o Zederi, ale predajca ma upozornil, ze Skoda vydala nejake vyhlasenie, ze montaz Zederu je porusenie zarucnych podmienok - overte si to. Bolo by blbe prist o zaruku na cele vozidlo.

No snad to tak nebude. Ponukal mi to totiz priamo predajca skody kde som auto kupoval ako jednu z moznosti. Zatial som sa ale nerozhodol. Toto zariadenie ma aj certifikaty Ministerstva dopravy a ine potrebne povolenia a certifikaty kvality, takze si myslim ze Skoda nema co do toho kecat, nie? Preco im potom nevadi Construct ci Defendlock alebo nieco ine, co sa bezne montuje?

Construct a Defend su "schvalene" skodovkou, tu to asi tiez funguje podobne ako v hyper,super... marketoch. Zaplatis, mas lepsie miesto v regali a si na letaku. Neprispejes? nepredavame...

Ze vraj je to velky zasah do konstrukcie riadenia a moze znamanat velke riziko. Ono mozno trochu maju pravdu - ak ti nejde zaradit/vyradit rychlost, az tak nebezpecne to nie je, akoby si zrazu nemohol tocit volantom :)

Toho by som sa az tak nebal. Maju to naozaj dobre prmyslene a taka vec ako zablokovanie volantu pocas jazdy naozaj nehrozi...vid blizsie ich stranku www.zederlock.sk

Skor ma asi viacej trapi v pripade autohavarie (celny naraz), ci by mi ta konstrukcia nezdeformovala nohy este viac ako je unosne...respektive keby tam nebolo to zariadenie. To ma asi trapi viacej.

Inak k tej zaruke. Ked mi to ponuka predajca skody, ze mi to namontuje, tak tym padom dava na to aj zaruku, nie? Keby som si to namontoval u neznackoveho servisu, tak by sa moj predajca mohol ohradit...ale takto aj keby samotna skoda na to zaruku nedavala, on mi ju dat musi (ved mi predal auto a este k tomu mi tam namontoval ZEDER). ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak ja mam ZEDER a je vsetko v poriadku. dal som ho hned dva dni po kupe auticka (1.marca) a zatial funguje vsetko super. ja som kola vzdy vyrovnaval, je mi to tak prirodzenejsie pri parkovani. otec ma teraz toho roomika a on ich pre zmenu vytaca, lebo v navode k zederu to je tak napisane...

hlavu by som si vsak z toho nerobil - ci to skodi alebo nie. ine to je pri nastartovanom motore, ked "pracuje" servo a vytocenie na doraz dava zabrat prave riadeniu.

ja cakam na noveho roomika a tam si zeder nedam, dam tam (asi) VAMosa. to mam tiez oskusane od kamosov a zda sa mi to lepsie ako to nesikovne zamykanie pod volantom. rozhodol som sa aj preto, lebo na tomto totiz budem mat alarm a aj defend-lock a tak nech nenosim vela klucov ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to je len ten zakladny modul, nie? A co to vsetko ostatne...to netreba? Potom potrebujes este alarm ked ti chcu vniknut do auta zlodeji radii... to je dalsich par tisic...neviem. Ale vyzera to fakt dobre...len ta cena komplet vybavenia mi pripada dost draha.

Ako to vlastne je? Co je v tych 11-13tis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

inak je to kvalitka praca, manici su fakt odbornici!

za tu cenu mas ten zaklad, to je pravda ale uz aj to je viac ako napr. dajaky tajny vypinac a pod. Toto ti po vytiahnuti tej kazetky odblokuje diagnosticku pripojku a 8 obvodov a tym padom nemaju zlodeji pristup k zisteniu, ake obvody su odpojene... a kedze je to vraj genialne zapracovane do origos elektriky, jedine co obide tento system je komplet prekablovanie...

alarm je ciste len na tupcov, co ti idu vykradnut nieco z auta.. tak to je uplny zaklad, co treba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja mam ZEDER a je vsetko v poriadku. dal som ho hned dva dni po kupe auticka (1.marca) a zatial funguje vsetko super. ja som kola vzdy vyrovnaval, je mi to tak prirodzenejsie pri parkovani. otec ma teraz toho roomika a on ich pre zmenu vytaca, lebo v navode k zederu to je tak napisane...

hlavu by som si vsak z toho nerobil - ci to skodi alebo nie. ine to je pri nastartovanom motore, ked "pracuje" servo a vytocenie na doraz dava zabrat prave riadeniu.

ja cakam na noveho roomika a tam si zeder nedam, dam tam (asi) VAMosa. to mam tiez oskusane od kamosov a zda sa mi to lepsie ako to nesikovne zamykanie pod volantom. rozhodol som sa aj preto, lebo na tomto totiz budem mat alarm a aj defend-lock a tak nech nenosim vela klucov ;)

Tak to si asi stratil záruku protože škodovka toto zařízení zakazuje!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já neví ,ale určitě než bych si to nechal namontovat chtěl bych vyjádření od výrobce auta a to je Škoda.Já četl to vyjádření než ho zablokovali a bylo tam psáno že se při montáži rozdělávají části řízení které Škoda nedoporučuje rozdělávat nebo tak něco přeně už nevím to mi stačilo na to abych o tom přestal přemýšlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som spomenul. To je len pravny tah v pripade ze by sposobilo zariadenie nehodu alebo poskodenie. To je v podstate na kazde zariadenie okrem ich zmluvnych...ako je Defend a Construct. Je to urcite aj svojim sposobom lobing. Ale aj poistenie sa v pripade nejakej neocakavanej situacie. No ked ti to namontuje predajca tvojho auta, tak to znamena ze ti za to ruci. :) Ale hej, rozhodnutie je na kazdom z nas.

Taketo oblbovania pocuvame stale. Nekupujte neoriginalne diely, su zle, nekvalitne a nevydrzia tak dlho. prd velky! Vacsina z nich dokonca vydrzi dlhsie ako original diel (alebo je to od toho isteho vyrobcu, len nema logo skoda ale ineho predajcu), no ale to by im klesali trzby keby ta na to neupozornili a "nevystrasili". V ramci zaruky je dobre pouzivat vsetko ako kazu, no po zaruke...hmmm...no je to na kazdom z nas ci si das vymenit olej u skoda servisu za 4500sk, u neznackoveho za 2500 alebo doma za cenu oleja. :) A olej vymenit este dokazem. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...