Přejít na obsah

Vývoz auta z ČR


Joseamigo

Doporučené příspěvky

Čau lidi,

všude jsem hledal co a jak udělat když si chcete dovézt auto z ciziny.

Ale já mám opačný problém. Potřebuju svoji českou Octávku odvézt do Irska, kde ji mám za povinnost do 48 hodin zaregistrovat (tvrdí zdejší Garda). Jenže jednak tu jezdí hafo polskejch a litevskejch aut a neřeší žádnou irskou pojistku, daň a stk (NCT) takže nevim jestli to je fakt nutný hned přihlašovat, případně jak dlouho se to takhle dá provozovat. Pro případ, že bych to auto fakt musel hned přihlásit, nevíte jak to funguje doma s úřadama ? Slyšel jsem něco o dočasných převozních mezinárodních SPZkách a pojištění na dobu cesty a tak. Ale kde to vyřídit ? A co s malým a velkým OTP ? a dalšíma papírama ? Nevíte někdo ? Na www.mdcr.cz jsem psal ale se mi vůbec neozvali, šmejdi. Budu rád za každé užitečné info nebo tip. Díky.

:palec2:

btw: za základní pojištění (něco jako naše povinné ruč.) tady zaplatím cca 1700€ + 391tax :(

za plné pojičtění i s havarijním 2300€ (a to budu smět řídit jen já, kdyby chtěla i přítulkyně tak 2900€), mazec, co ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...