Přejít na obsah

Octávií do Chorvatska, Slovinska - poradíte????


Petr

Doporučené příspěvky

Taky pojedu do chorvatska autem. Letos tam bude koukám spousta octaváků :palec2: . Je to pravda že přez Víden je to docela složitý nezabloudit?

Pokud jedeš přes Hatě, tak do Vídně vlítneš po pořádné silnici a tam je vše dobře značené. Pokud pojedeš přes Mikulov, počítej s tím, že kus cesty po Vídni povedeš přes centrum. Snad se od té doby nic nezměnilo, už jezdím jen přes Hatě a vše v poho.

Obecně se dá říci, že pokud víš kam jedeš, nepotřebuješ mapu až do chorvatska. hlavní tahy jsou opravdu dobře značený ve všech státech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento rok taky pojedu do Chorvatska, ale mám to trochu složitější než vy, musím se vyhnout co nejvíce tunelům, má přítelkyně je klaustrofobička, tak to musím pořádně naplánovat. Kdybych s ní měl jet 5 km pod zemí, tak mám auto na kousky. Stačí v Praze Mrázovka nebo Strahovský tunel. Nebo budu doufat že usne. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento rok taky pojedu do Chorvatska, ale mám to trochu složitější než vy, musím se vyhnout co nejvíce tunelům, má přítelkyně je klaustrofobička, tak to musím pořádně naplánovat. Kdybych s ní měl jet 5 km pod zemí, tak mám auto na kousky. Stačí v Praze Mrázovka nebo Strahovský tunel. Nebo budu doufat že usne. :)

Tak to ji budes muset nadopovat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento rok taky pojedu do Chorvatska, ale mám to trochu složitější než vy, musím se vyhnout co nejvíce tunelům, má přítelkyně je klaustrofobička, tak to musím pořádně naplánovat. Kdybych s ní měl jet 5 km pod zemí, tak mám auto na kousky. Stačí v Praze Mrázovka nebo Strahovský tunel. Nebo budu doufat že usne. :)

Ta moje je občas hysterka a tunely ji nevadí.......čoveče, někdy ti závidím. Kdyby mne namíchla, vzal bych ji do tunelu, trochu zaškubal jako že se něco s autem děje....to by bylo ;)

Jsem to ale pacholek ;);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento rok taky pojedu do Chorvatska, ale mám to trochu složitější než vy, musím se vyhnout co nejvíce tunelům, má přítelkyně je klaustrofobička, tak to musím pořádně naplánovat. Kdybych s ní měl jet 5 km pod zemí, tak mám auto na kousky. Stačí v Praze Mrázovka nebo Strahovský tunel. Nebo budu doufat že usne. :)

Z Rakouska do Slovinska se ale jede tunelem, tuším, jmenuje se Villach,

před pár lety jsem tam platil za průjezd mýtné 10 EUR.

Tu objížďku Vám ale nazávidím, je to hodně do kopce (do sedla mezi horami)

a poté pěkně z kopce. Nejdříve si dáchne motor a pak brzdy...

Uf! :worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento rok taky pojedu do Chorvatska, ale mám to trochu složitější než vy, musím se vyhnout co nejvíce tunelům, má přítelkyně je klaustrofobička, tak to musím pořádně naplánovat. Kdybych s ní měl jet 5 km pod zemí, tak mám auto na kousky. Stačí v Praze Mrázovka nebo Strahovský tunel. Nebo budu doufat že usne. :)

Z Rakouska do Slovinska se ale jede tunelem, tuším, jmenuje se Villach,

před pár lety jsem tam platil za průjezd mýtné 10 EUR.

Tu objížďku Vám ale nazávidím, je to hodně do kopce (do sedla mezi horami)

a poté pěkně z kopce. Nejdříve si dáchne motor a pak brzdy...

Uf! :worthy

Když pominu tunelování ;) , máte nějaký recept na pocení na sedadle ? Myslím nějakou podložku či tak nějak... přece jen 1000km, je 1000km... B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A střídáte se za volantem? Nebo to dáváte na jeden zátah?

Tak já s mou láskou se budeme určitě střídat, i když ona toho moc naježděno

ještě nemá a kvůli škole zapomněla dokonce i některé značky :help:

Každopádně má Octavia se jí strašně líbí a ráda jí řídí :palec2:

Takže ju tam budu muset občas pustit, holt lol

Ale pojedeme s přestávkami, chceme se zastavit v rakouských Alpách

a něco pojezdit na bike...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky pojedu do chorvatska autem. Letos tam bude koukám spousta octaváků :palec2: . Je to pravda že přez Víden je to docela složitý nezabloudit?

že by tam byl nějaký sraz :p

bychom mohli udělat International sraz :D

Jedum tam poprvé, na Makarskou, na jeden zátah, tak uvidím, snad to bude ok. Klima, kafe a dobrá posádka to jistí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdil jsem do Tučep, to je hned pod Makarskou a po zkušenostech s provozem a teplem /nemám klimu/ jsem vyjížděl ze severu čech kolem poledne. jel jsem co to dalo a s malými čůracími přestávkami jsem dojel do hor do Chorvats. tam drobný spánkový zásek a dopoledne, když sluníčko začínalo mít sílu, jsem byl na místě.

Zpátky jsem odjížděl kolem 20 hod a druhý den dopoledne jsem byl doma. Odpočatý a s minimem přestávek se jede opravdu dobře.

Ale jak už někdo psal, příjdeš tím o hodně když pojedeš v noci, ta příroda a okolí stojí za to to vidět... Já jsem jezdil na jedno místo několik let a to dálnice ještě nebyla a i teď, když už je postavená, občas se svezu po staré silnici. Je tam malý provoz a hlavně to neuspává jako na dálnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento rok taky pojedu do Chorvatska, ale mám to trochu složitější než vy, musím se vyhnout co nejvíce tunelům, má přítelkyně je klaustrofobička, tak to musím pořádně naplánovat. Kdybych s ní měl jet 5 km pod zemí, tak mám auto na kousky. Stačí v Praze Mrázovka nebo Strahovský tunel. Nebo budu doufat že usne. :)

Tak to Ti nezávídím. Kup přítelkyni Kinedril ať se trochu prospí a hurá do tunelu. ;)

V neděli jsem se vrátil a super. Provoz žádnej, ale bylo to krátký. Že by ještě na podzim ?? :scooter:

Editováno: , autor: Tomasino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jel jsem tam pred dvema lety ww polem bez klim.,vyjel jsem 17.00 z Olomouce a prijezd na ostrov pag v 10.00 rano,v poho,zastavky a urvanej vyfuk 100km pred jsou zapocitane........... takovej tuning tam jeste neslyseli,prasklo to primo za katem,tak rachot jak krava a vykon=0,z tdi jsem mel sdi,nemohl jsem tam sehnet svarecku,tam jsem byl 4 dny psycho,az pak jsem nasel servis s autogenem,dal jsem mu petikilo na nase a zavaril jsem si ho sam,.nazpatek jsem jel ve dne,kdyby to nahodou praskalo znovu,ale malem jsem teplem umrel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jel jsem tam pred dvema lety ww polem bez klim.,vyjel jsem 17.00 z Olomouce a prijezd na ostrov pag v 10.00 rano,v poho,zastavky a urvanej vyfuk 100km pred jsou zapocitane........... takovej tuning tam jeste neslyseli,prasklo to primo za katem,tak rachot jak krava a vykon=0,z tdi jsem mel sdi,nemohl jsem tam sehnet svarecku,tam jsem byl 4 dny psycho,az pak jsem nasel servis s autogenem,dal jsem mu petikilo na nase a zavaril jsem si ho sam,.nazpatek jsem jel ve dne,kdyby to nahodou praskalo znovu,ale malem jsem teplem umrel

Já jsem málem teplem umřel, když jsem zůstal na dálnici před Karlovacem 3 km v koloně před mýtem.....Spálená levá ruka co čuměla z okna a pravé rameno od šíbru.... lol Zůstali jsem tam viset v poledne......To ještě nebyla otevřená dálnice a jezdilo se po staré....

Proto jak říkám a mám to vyzkoušené, když přes den, tak v týdnu kdy není takový provoz a neměnní se turnusy. A nebo o víkendu, ale v noci - ale stejně tě velký provoz nemine...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě čeká os 30.6. do 7.7. Baška Voda. Myslíte že bude velkej provoz?

většina hotelů a jiných pobytů se mění o víkendech....tak to je asi odpověď.

Já tam jezdím v týdnu, stačí pondělí, nebo úterý. To už bývá na silnicích klid. Máš výhodu, že z dálnice sjedeš a když to vemeš vrchem přes hory, vykopne tě to hned u B Vody..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě čeká os 30.6. do 7.7. Baška Voda. Myslíte že bude velkej provoz?

Velkej ne, brutalni. V sobotu uz sem nekolik let nejel, protoze to je sebevrazda, uz i v tydnu to bejva husty. Ale chorvati narozdil od nasi bananovy republiky neco delaj a tak uz je dalnice od hranic az k Makarsky. Jen ty trubky na tunelech jsou zatim obousmerny, to pry jeste neni. A slovinci? Tam je stejnej bordel jako u nas, tam je to v sobotu peklo, to jed radsi pres Madarsko, sice tam neni dalnice, ale je tam klid, delsi je to asi o 120km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A střídáte se za volantem? Nebo to dáváte na jeden zátah?

Me nema kdo stridat, takze jeden zatah vzdy a vsude :) Jinak k ty Vidni, jestli to neni passe, ted je novej obchvat, kterym Te pozenou podle znacek pomalu az pres Bratislavu, magori, po stary (je to takovej dalnicni prutah mestem) je to vyrazne kratsi, jen se chteli zbavit tranzitni dopravy. Vem mapu a trefis :)

Editováno: , autor: krysarr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A střídáte se za volantem? Nebo to dáváte na jeden zátah?

Me nema kdo stridat, takze jeden zatah vzdy a vsude :) Jinak k ty Vidni, jestli to neni passe, ted je novej obchvat, kterym Te pozenou podle znacek pomalu az pres Bratislavu, magori, po stary (je to takovej dalnicni prutah mestem) je to vyrazne kratsi, jen se chteli zbavit tranzitni dopravy. Vem mapu a trefis :)

Kupte si lidovky je tam mapa chorvatska a taky vyznačený cesty jak se tam dostat. A přez tu vídeň je to zajížďka je tam cesta přez Linz a to je z prahy mnohem lepší než jed skoro do brna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...