Přejít na obsah

Světla pro denní svícení


MartinRS

Doporučené příspěvky

tak Miklik neměl pravdu na prodejně stojí to světlo 780 bez DPH ;) ted jsem mluvil se segrou

Tak mi to nedalo a zavolal jsem do firmy Schäfer a Sýkora, s.r.o. Hradec Králové kde jsem je loni kupoval a naopak zlevnilo na 484,-bez DPH.

Celá sada tam byla loni asi o 300,- levnější než ve Zruči.Dokonce je sehnali dřív než Hella.Ve Zruči jsem je měl původně objednané a po měsíci jsem to vzdal.Sýkora je z DE dovezl až ke mně domů za týden.

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak Miklik neměl pravdu na prodejně stojí to světlo 780 bez DPH ;) ted jsem mluvil se segrou

Tak mi to nedalo a zavolal jsem do firmy Schäfer a Sýkora, s.r.o. Hradec Králové kde jsem je loni kupoval a naopak zlevnilo na 484,-bez DPH.

Celá sada tam byla loni asi o 300,- levnější než ve Zruči.Dokonce je sehnali dřív než Hella.Ve Zruči jsem je měl původně objednané a po měsíci jsem to vzdal.Sýkora je z DE dovezl až ke mně domů za týden.

:palec2:

tý jo tak to je good pošli mi pls dyžtak kontakt bych je u něj objednal díky stačí SZ ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty xeny částečně půjdou vyčistit ale je to pakárna rozdělat lampu a čočku vyčistit zevnitř a z venku....ale půjde to blbě......

Noooo....rozdelat lampu....prej pekne pakarna....cetl jsem nejakej navod, ze do troubu, rozlepit svetlomet, atd...atd.... toto myslis ?

rozlepovat ne to už pak nebude sedět ale zase bys očistil i sklo zevnitř kde se tvoří také matnej bordel.....rozebrat a aspon zezadu na čočku.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty xeny částečně půjdou vyčistit ale je to pakárna rozdělat lampu a čočku vyčistit zevnitř a z venku....ale půjde to blbě......

Noooo....rozdelat lampu....prej pekne pakarna....cetl jsem nejakej navod, ze do troubu, rozlepit svetlomet, atd...atd.... toto myslis ?

rozlepovat ne to už pak nebude sedět ale zase bys očistil i sklo zevnitř kde se tvoří také matnej bordel.....rozebrat a aspon zezadu na čočku.......

OK, diky....nekdy zkusim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martin a neni tam moznost proklemovani aby nesvitily ty mlhovky ale misto nich jen xenon to by mohlo mozna taky jit ne.

Ano....uz se to v tomto tematu resilo....mrkni o par stranek zpet....jenze po vlozeni klicku se nastartujou xenony, pri startovani vypnou a po nastartovani opet nabehnou...a to neustaly blikani...no nevim..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a jak to teda propojit, aby nehrozil požár?

na konec u pozice 3 si dej iso pin a k těm mlhám to propoj: pájkou, čokoládou, wago svorkou.

má to akorát jeden podstatný háček!!!

mlhovky jsou už jištěné od přívodu, ale veškeré zbylé výstupy z vyp. světel jsou nejištěné, jdou na pojistky a až pak jsou jištěné, takže, když to takhle propojíte a na vedení nastane zkrat, tak předřazená pojistka je jen ta na baterce 110A !!! = to se rovná skoro žádné jištění

Chtě nechtě tam musíte dát pojistku, jinak to nebude bezpečné!

post-6604-1192554118_thumb.jpg

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a jak to teda propojit, aby nehrozil požár?

na konec u pozice 3 si dej iso pin a k těm mlhám to propoj: pájkou, čokoládou, wago svorkou.

má to akorát jeden podstatný háček!!!

mlhovky jsou už jištěné od přívodu, ale veškeré zbylé výstupy z vyp. světel jsou nejištěné, jsou na pojistky a až pak jsou jištěné, takže, když to takhle propojíte a na vedení nastane zkrat, tak předřazená pojistka je jen ta na baterce 110A !!! = to se rovná skoro žádné jištění

Chtě nechtě tam musíte dát pojistku, jinak to nebude bezpečné!

Tyyyy kraaaavoooooo......no tak to abych rychle schanel nejakou pojistku s boxem....ale kam to tam narvat ? Neni tam moc mista za vypinacem :( Ale jinak dik za upozorneni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a jak to teda propojit, aby nehrozil požár?

na konec u pozice 3 si dej iso pin a k těm mlhám to propoj: pájkou, čokoládou, wago svorkou.

má to akorát jeden podstatný háček!!!

mlhovky jsou už jištěné od přívodu, ale veškeré zbylé výstupy z vyp. světel jsou nejištěné, jsou na pojistky a až pak jsou jištěné, takže, když to takhle propojíte a na vedení nastane zkrat, tak předřazená pojistka je jen ta na baterce 110A !!! = to se rovná skoro žádné jištění

Chtě nechtě tam musíte dát pojistku, jinak to nebude bezpečné!

Tyyyy kraaaavoooooo......no tak to abych rychle schanel nejakou pojistku s boxem....ale kam to tam narvat ? Neni tam moc mista za vypinacem :( Ale jinak dik za upozorneni...

stačí to narvat do pojistkárny do jedné z volných pozic na pojistku ty velké (plná velikost) defakto z toho pak budeš mít i vypínač, vyndáš pojistku a máš to

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry, ale na kabel (cysy)dávat wago svorku to asi ne ;) pokud by nebyl v dutince ;)

WAGO dělá svorky i na cysy ;) a dokonce dva druhy, jeden má páčky na zamáčknutí a druhý se zmáčkne, strčí vodič a protitlakem se přimáčkne

no vidíš na ty jsem zapoměl bo je v práci nepoužíváme a ani jsem se s nima nikdy nesetkal ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry, ale na kabel (cysy)dávat wago svorku to asi ne ;) pokud by nebyl v dutince ;)

WAGO dělá svorky i na cysy ;) a dokonce dva druhy, jeden má páčky na zamáčknutí a druhý se zmáčkne, strčí vodič a protitlakem se přimáčkne

no vidíš na ty jsem zapoměl bo je v práci nepoužíváme a ani jsem se s nima nikdy nesetkal ;)

koukám, že kolega elektrikář ;) já je používám na připojování lustrů, světel atd. Mám je v takovém tom WAGO kufru :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré upozornění od kolegáčka na to že to pak neni jištěné......Hodím tam do té propojky malé pouzdro pojiskové a 15A a bude ......myslel jsem že to jištěné je ale ono je to tam před a tím se to vlastně obejde......

MRS:-)))

jinak pro všechny tímto kontaktem lze spínat jaká koliv světla která umožnuje přepínač zapínat takže volba pro každého ......:-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě se to líbí ten nápad..ale mám eště jeden dotaz...čistě theoreticky--kdybych měl mlhovky, přídavný, dole v nárazníku(jakože nemám), šlo by to, aby když zapnu kliček se rozsvítily ty ve světlech a když bych přepnul na mlhovky tak ty dole v narazníku???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...