Přejít na obsah

Světla pro denní svícení


MartinRS

Doporučené příspěvky

Nechci šířit bludy, ale zaslechl jsem, že mlhovky jako denní svícení pro auta s xenonama je povolený. Jen čekám na potvrzení, aby to bylo stopro.

Ahoj zajímavé a kde se to řeší???????

Nevim jestli dotyčnej jen nekecal, ale prej přímo miniterstvo nebo co, že by to bylo pro všechny auta bez rozlišení značek co maj xeny...časem uvidíme jestli se to potvrdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xeny nemám, mám to zapojený na mlhovky dnes mě kontrolovali pánové od Dopravní Policie ČR a byli tam i mlaďáci bylo to naproti Sazka Aréně stávají tam dost často, myslím že tam jezdí z "údolí dutých hlav" na praxi. Průběh klasika zastavení, dobrý den pane řidiči silniční kontrola prosíme doklady od vozu.... Jen jsem se bál jestli jsem nejel rychleji tak jsem se nesměle zeptal jestli jsem něco neprovedl, odpověděl že jen probíhá namátková kontrola řidičů a vozidel. Celou dobu jsem měl nastartováno (takže svítili mlhovky) obešel auto koukal na RZ na známky, na předním okně mám Slovenskou dálnici tak počítal jestli je v platnosti pak jsem vystoupil foukal (samozřejmě výsledek "nula"). S ním to obcházel "starej pes" ten mi nakonec podal papíry poděkoval a popřál "šťastnou cestu" . Tak jsem se jen plně konsternován zmohl zeptat jestli bylo všechno v pořádku, odpověď byla "Ano jen zástěrky by na Octavii r.v. 98 měli být namontovány, ještě nebyla vyjímka pro ČR, ale je zbytečné to vymáhat když to stejné auto jen mladší rok nemusí mít" tak jsem taky poděkoval, rozloučil se a odjel.

Takovéhle chování mě absolutně dostalo. Zpět k tématu buď byl rozumný a neřešil ani ty "denní světla - mlhovky" ale když obcházeli auto tak se nad tím ani nepozastavili. Nebo to fakt takhle zapojený "vyhovuje" . Myslím, ale kdybych to měl zapnutý jako mlhovky se světlama tak, že by to asi vadilo. KAŽDOPÁDNĚ MĚ NECHALI A PROŠEL JSEM BEZ ZTRÁTY KYTIČKY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám nakoupeno. Ještě chvilku času a jdu na to. H3 35W jsem koupil normálně v mototechně ve Svitavách za 58Kč. Sice jsem byl divnej, že chci 35W, ale já jsem to nekomentoval a prodavač mě asi nechtěl poučovat, tak se jen zeptal jestli určitě 35W. O to větší sranda je, že jsou balený v krabičkách po H3 55W a tak jsem si jednu 55tku přinesl i dom. Štěstí, že jsem si hned koupil jednu náhradní, abych měl výbavu podle vyhlášky lol . post-7945-1186582746_thumb.jpg post-7945-1186582775_thumb.jpg post-7945-1186582829_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem pročítal denní světla na OII tak mne napadla možnost dodat relé a zapojit to tak když bude zatažená ruční brzda tak světla nebudou svítit......(prostě do propojky se vřadí relé které bude ovládat ruční brzda ....)

co vy na to?????:-))))

Mrs.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám namontováno. Práce na chvíli a zvládne to každý (s pomocníkem určitě). post-7945-1187085931_thumb.jpg Dal jsem si tam i vypinač post-7945-1187086053_thumb.jpg a k těm slabším žárovkám bych řekl, že se mi zdá, že svítí skoro málo. post-7945-1187086637_thumb.jpg

K tomu relé, moc se mi to nezdá. Pokud jsem to dobře pochopil, tak by zhášely při každým popojíždění přes ručku u křižovatky atd. a to by byla docela divočina :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele lidi jak tam teda dát tu pojistku aby to bylo jištěné nechcete to napsat nějak podrobně pro elektrolamu jako jsem já??

Nejlepší nafotit kdyby byl někdo tak hodný.

Já jsem si ji dal hned za svorkovnici od přepínače světel, kam se v pohodě vejde, ale jde dát i do pojistkovky. Pokud nebudeš dávat vypínač, tak to bude jednoduší za svorkovnicí (nemusíš rozdělávat palubku). Já jsem ji tam dal i tak, proto,že dráty v pojistkovce jsou už i tak na těsno a nechtěl jsem za ně moc tahat, abych si nezadělal na problém. post-7945-1187092015_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já to mám zrovna tak udělané jako kolega Mrzount.Taky přes pojistku a vypínač mám dokonce s kontrolkou.Ale ty žárovky nemůžu u nás sehnat,koukají na mě jako na blázna.

Kdybych je nesehnal u nás, tak jsem měl najitej eshop myslím ve Zlíně. Zítra sem dám odkaz, těď jsem v práci a nemám čas znovu hledat ;)

Tak zde se daj koupit http://www.autoal.cz/ceniky-2006/MO-cenik-...-duben-2006.pdf

Editováno: , autor: mrzount
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak musim povedat, ze to je vyborny napad. MartinRS, gratulujem. Hned do toho pojdem.

Ale ako som to tu cele precital, tak asi najlepsie je zohnat 35W ziaroky, dat tam poistku a vypínac.

Vdaka tomuto klubu by sa aj škodovka mohla niečo priučiť a zdokonalit :-)

Este by to chcelo doplnit fotoserial s poistkou a vypinacom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem psal email primo do MB ve zneni :

Dobry den,

vlastnim vozidlo Skoda Octavia kombi, rok vyroby 1998. Rad bych vedel, zda existuje, moznost upravy tohoto vozidla, ktera by umoznovala pouziti jakychkoliv svetel ve vybave vozidla jako svetel pro denni sviceni. A zda je tato uprava homologovana.

Dekuji.

----------------------------------------------------------------

A odpoved :

Vážený pane,

velice nás těší důvěra, se kterou se obracíte přímo na výrobní závod. Obdrželi jsme Váš e-mail, ve kterém se informujete na možnost instalace zařízení pro denní svícení. Pro Vaši informaci uvádíme, že toto zařízení je v nabídce originálního příslušenství. V případě zajmu se informujte u kteréhokoliv autorizovaného servisu Škoda.

Přejeme Vám mnoho šťastně najetých kilometrů a v případě jakýchkoliv dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S přátelským pozdravem

----------------------------------------------------------------

Ze by ta jejich odpoved byla na jinou otazku ? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem psal email primo do MB ve zneni :

Dobry den,

vlastnim vozidlo Skoda Octavia kombi, rok vyroby 1998. Rad bych vedel, zda existuje, moznost upravy tohoto vozidla, ktera by umoznovala pouziti jakychkoliv svetel ve vybave vozidla jako svetel pro denni sviceni. A zda je tato uprava homologovana.

Dekuji.

----------------------------------------------------------------

A odpoved :

Vážený pane,

velice nás těší důvěra, se kterou se obracíte přímo na výrobní závod. Obdrželi jsme Váš e-mail, ve kterém se informujete na možnost instalace zařízení pro denní svícení. Pro Vaši informaci uvádíme, že toto zařízení je v nabídce originálního příslušenství. V případě zajmu se informujte u kteréhokoliv autorizovaného servisu Škoda.

Přejeme Vám mnoho šťastně najetých kilometrů a v případě jakýchkoliv dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S přátelským pozdravem

----------------------------------------------------------------

Ze by ta jejich odpoved byla na jinou otazku ? :)

Oni urcite mysleli to "rele denneho svietenia", ktore Ti ale zapina normalne svetla. Skus im na to odpisat, ze ktore svetla to vyuziva. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento zpusob sviceni pouzivam asi 2 mesice absolutne bez problemu. Jezdim denne kolem 300km a i pri kontrole policii zadny problem.

Bohuzel dnes se mi stala nemila vec: upozornovali me protijedouci ze nesvitim! Kdyz sem zastavil a vysunul vypinac zjistil sem

ze jsou vodice u propojky horke a zkroucene, kontakty pojistky vyhrate. Asi tam de velky proud ale nevim proc, kdyz doted to bylo v poradku. Zatim to mam odpojene.

Za pripadne objasneni dekuji. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento zpusob sviceni pouzivam asi 2 mesice absolutne bez problemu. Jezdim denne kolem 300km a i pri kontrole policii zadny problem.

Bohuzel dnes se mi stala nemila vec: upozornovali me protijedouci ze nesvitim! Kdyz sem zastavil a vysunul vypinac zjistil sem

ze jsou vodice u propojky horke a zkroucene, kontakty pojistky vyhrate. Asi tam de velky proud ale nevim proc, kdyz doted to bylo v poradku. Zatim to mam odpojene.

Za pripadne objasneni dekuji. :help:

Používáš jako denní světla mlhy nebo klopený?? Jaký průřez vodiče jsi dal do propojky? O jakou pojistku jde?

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzivam mlhovky, pojistka 15A, drat 1,5 a vypinac. Myslim ze tu nejde o silu dratu nebo o pojistku, hralo se to ve vsech spojich. Kdyby to bylo velkym proudem tak pojistka praskne, ale me se "jen" vsechno tavi a svetla sviti!

Že by studeňák? Jak máš napojený dráty? Máš je pořádně naletovaný a nakrimpovaný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně stanovisko ŠKODA AUTO na denní svícení zapojené podle schéma z DP na potkávací světla:

Vážený pane ,

velice nás těší důvěra, se kterou se obracíte přímo na výrobní závod. Obdrželi jsme

Váš e-mail, ve kterém se informujete na použití světel pro denní svícení.

Pokud je tato úprava odzkoušená a prošla homologací, pak s použitím souhlasíme. Dle

citace příslušného zákona musí být vozidlo osvětleno i za dne, a to buď standardním

osvětlením, nebo zvláštními světly pro denní svícení. Zvláštní v tom smyslu, že tato

světla musí být homologována podle příslušného předpisu.

Na bližší informace se informujte u svého autorizovaného partnera Škoda.

S přátelským pozdravem

Moje původní zpráva:

Dobrý den,

vlastním vůz z Vaší produkce: Škoda Octavia 1,6 MR98, vůz je dovezen ze země s

denním svícením, a proto má jíž z výroby zapojená přední klopená světla tak, aby

svítila po zapnutí zapalovaní. V autorizovaném servise mi potvrdili, že tato úprava

je přímo z výroby.

Má otázka tedy zní: Je možné takto svítit i u nás (CZ), vozidlu svítí jen přední

klopená světla - vypínač světel v poloze vypnuto.

Zatím s touto úpravou jezdím už cca 2 měsíce bez potíží, ale zajímá mě stanovisko

Škody auto, a.s.

Předem děkuji za odpověď

S pozdravem

ten dovoz jsme si vymyslel, abych nějak obhájil to zapojení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi,

jeste jsem si vzpomel... asi to bude OT, ale zeptat se musim. Kdyz jsem si to zapojoval, rozebral jsem vlastne spodni dil palubky a nad pedalama byly, myslim 4 relatka. Jedno z nich bylo teply. Myslite, ze je to v poradku? Pred tim motor a ani nic jinyho nebezelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dořešil někdo ten problém s roztejkáním pojistky? Mám totiž další auto u kterýho se roztekla pojistka, dost dlouho to fungovalo bez problémů a najednou se roztekla a když se dá nová tak se rozteče za chvíli. Nenapadá někoho co by to mohlo dělat??? Pojistka je tam malá 15A, spoje pájený, konektory nakrimpovaný jako origo. A je to zapojený na mlhovky kvůli xenům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...