Přejít na obsah

Parkovací senzory - dodatečná montáž


pannosek

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, tak jsem "pokročil" :D

Mám komplet senzory, kabeláž, jednotku pro předFL. Vymontoval jsem si to víceméně sám z bouračky. 

Samozřejmě jsem je chtěl nejdříve vyzkoušet ve svém autě. Pozapojoval jsme je provizorně na CAN u rádia, na pojistky a kostru. Po zařazení zpátečky se ozve pípnutí a pak asi po 3 vteřinách dlouhý nepřerušovaný tón. Prostě se to jeví, jako by blízko u senzorů byla překážka. Přitom jsme se je snažil umístit tak, aby nebylo nic blízko před nimi.

 

Zkusil jsme na to naběhnout s diagnostikou. (Nikde jsme nic neaktivoval, předpokládám že komunikace je ok, když to pípne po zařazení zpátečky) Když nějaké čidlo odpojím, v ŘJ parkováků se uloží chyba toho čidla, ale jinak se to tváří jakože bez chyb. Mám jen nějaký osekaný vag, tak jestli to není teda tím, ale jinak mi přijde že ta diagnostika toho moc nepozná:(

A ještě teda, že při odpojení jednoho či více čidel je ten tón jiný, předpokládám že to je upozornění že je někde chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pdc predface ma byt na canu pohonu pardon oprava komfortu, cili to je spravne.

Chce to vyzkouset jestli jsou vsechny cidla v poradku. Nektere muze byt vadne a muze identifikovat prekazku tim padem to nebude hlasit ani chybu. Zkus jestli pri zarazeni zpatecky v kazdem cidle jemne lupe. Jinak pres rozumnejsi diag se to da zjistit a ukaze ti vzdalenost prekazky od cidla.

Editováno: , autor: h2o
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne tento dlhý tón robil cez zimu senzor, v meraných hodnotách je položka kde zobrazí ako ďaleko je nejaká prekážka, max je 255cm a min tuším 5cm mne ukazoval vtedy jeden cenzor 5cm (nie som si istý teraz tou hodnotou). Časom sa mi to spravilo asi bol zatečený. Diagnostika vtedy žiadnu chybu nevypíše pretože pre elektroniku je vo svojej podstate ten senzor funkčný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, dnes jsem se  k tomu konečně dostal a vyzkoušel Vaše rady. Takže v každém senzoru lupe, a na diagnostice jsem našel v bloku měřených hodnot ty vzdálenosti, max byla těch 255cm, jen teda min hodnota byla cca 40cm, už si nepamatuju přesně. Ale kontroloval jsem tu vzdálenost na VAGu a při tom hýbal různě senzorama až se podařilo, všechny 4 skočily na 255cm a konečně utichl pípák :D. Při přibližování překážky to taky reaguje zvyšováním, v paměti závad bez chyb, takže super. Takže už jen nastříkat senzory a zabudovat to do auta.

Jo a ještě pro info, rádio Swing v předFL autě na ty senzory vůbec nijak nereaguje, prostě bez komunikace, jak jsme předpokládal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...

Ahoj, chtěl bych vás poprosit o pomoc  nechal jsem si dát na Fabii 2 9/2011 Grennline orginální parkovací asistent a mám problém:

 Address 76: Park Assist       Labels: 5J0-919-475.clb
Control Module Part Number: 5J0 919 475     HW: 5J0 919 475 A
  Component and/or Version: PARKHILFE 4K  H11 0003
           Software Coding: 01000B
            Work Shop Code: WSC 27912 002 1048576
              ASAM Dataset: EV_SK25XParkiAssis2 S01002 (SK25)
                       ROD: EV_SK25XParkiAssis2.rod
                      VCID: 72EC018AA53461D1EF-8026
1 Fault Found:
 
13632256 - Function Restricted due to Missing Message(s) 
          U1111 00 [009] - -
          Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 6
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 123
                    Mileage: 147309 km
                    Date: 2078.14.16
                    Time: 16:54:10
 
 
Nevíte někdo  prosím co s tím  děkuji
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj přítelkyně si koupila Fabii II r.v.2008 říkal jsem si že bych jí tam dodělal zadni couvaci senzory.ale chci se zeptat našel jsem za super cenu nové originál senzory se vším ale jsou na Rapida. Všechno by mělo jít udělat ( díra jako díra :D ) ale spíš by mě zajímala ta jednotka jestli i přesto by to sní šlo? Jednotka má myslím číslo 5JA054630A. Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...