Přejít na obsah

plynová vzpěra


raca

Doporučené příspěvky

Ony ty pístnice na stránkách Milotecu taky moc dlouho nebyly. Řešilo se to tu na fóru, nekdo jim snad i psal, ale už nevím, jak to dopadlo, je to už dlouho.

Na německých stránkách Milotecu ještě jsou s informaci, že je to do vyprodaní zásob, nebo tak něco (svahilsky moc neumím :D )

wiglegummi: Koukni na macovu fotku třeba něco vymysliš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím.Je určitě pěkný mít na autě plynovou vzpěru zn.Milotec a pod. za nějakou užasnou cenu ale zkoušel někdo z Vás osadit na kapotu motoru vzpěry z pátých dveří? Mám na mysli vzpěry z FI a samo na kapotu motoru na FI.

Já jsem to zkusil a zatím to mám pouze na pravé straně z pohledu řidiče.Dnes budu pokračovat na levé straně.Sice jeden to udrží ale dám i druhý co to udělá.Tlak jednoho je 600N ale už mít tolik asi nebude páč je používaný.Dozadu jsem kupoval nové a tyto odzkouším v předu.Tak doufám že až tam dám ten druhý že mi to potom vystřelí zuby z huby až to otevřu.Jestli to někdo z Vás zkoušel tak napište své zkušenosti jestli Vám to fachá atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně že foto přiložím až to vše otestuju abych tady nebyl za JOJÍNA. Dlouhé určitě nejsou a je ještě výhoda že tyhle při dojíždění zpomalují což je super a necukne ti to s celým autem.Je pravda že je tam třeba menší úprava ale nic složitého.Takže jakmile to budu mít komplet dam foto na 100%.Čaute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak jsi to řešil, myslím to uchycení? nějak podobně jako to bylo od milotecu? Hele budou aj třeba nějaké nákresy atd. hlavně nahoď ty fotky už slimtám

Nevím jak to bylo u Milotecu ale já jsem zachoval uplně vše tak jak bylo vzadu na 5 dveřích tak s menšíma upravama je to i vepředu.Dočkej času.Jestli to půjde šoupnu sem i video jak se to před uplným otevřením pěkně zpomalí,jo a ještě obrovská výhoda když něco děláš u motoru tak se nemusíš vůbec ohybat tak je kapota zvedlá vysoko. Tak zatím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar.Tak je to hotovo ;) .Vše funguje jak má.Pístnice dlouhý nejsou ba naopak když je dáš na poslední šroub blatníku tak jsou krátký resp.neotevře to tu kapotu tak vysoko a musíš se ohýbat.3cm od posledního šroubu blatníku jsem vrtnul dirku 7,5 mm durch.Tam jsem narval tmel TEROSTAT II a přišrouboval kloub.Ten jsem vzal z 5tých dveří protože ten co jsem koupil byl moc dlouhý.No a ten dlouhý jsem dal do těch 5tých dveří.Z 3mm silného plechu jsem naohýbal podložky to bylo nejhorší pak jsem rozměřil kde vrtat 7,5mm. Po menších nervech se to povedlo a pak jsem to stříknul metlou co mám na autě.Po zaschnutí jsem odšrouboval haupnu a pod pant jsem dal ty podložky no a přišrouboval zpět. Po zkoušce jsem zjistil že mi haupna nelícuje s blatníkama tak jsem pátral kde je chybka,byla na podložce tam kde je uchycený kloub tak celkove ta ploška byla 2.5 cm ale musel jsem ji zbrousit na 2cm a je to gut,nic nepřečnívá a pěkně lícuje.

Pár fotek mám ale je to všechno z mobilu ale nevím jak je sem dostat :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar.Tak je to hotovo ;) .Vše funguje jak má.Pístnice dlouhý nejsou ba naopak když je dáš na poslední šroub blatníku tak jsou krátký resp.neotevře to tu kapotu tak vysoko a musíš se ohýbat.3cm od posledního šroubu blatníku jsem vrtnul dirku 7,5 mm durch.Tam jsem narval tmel TEROSTAT II a přišrouboval kloub.Ten jsem vzal z 5tých dveří protože ten co jsem koupil byl moc dlouhý.No a ten dlouhý jsem dal do těch 5tých dveří.Z 3mm silného plechu jsem naohýbal podložky to bylo nejhorší pak jsem rozměřil kde vrtat 7,5mm. Po menších nervech se to povedlo a pak jsem to stříknul metlou co mám na autě.Po zaschnutí jsem odšrouboval haupnu a pod pant jsem dal ty podložky no a přišrouboval zpět. Po zkoušce jsem zjistil že mi haupna nelícuje s blatníkama tak jsem pátral kde je chybka,byla na podložce tam kde je uchycený kloub tak celkove ta ploška byla 2.5 cm ale musel jsem ji zbrousit na 2cm a je to gut,nic nepřečnívá a pěkně lícuje.

Pár fotek mám ale je to všechno z mobilu ale nevím jak je sem dostat :help:

Obraz0167

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jsou podložky které jsem vytvořil z 3mm tlustého plechu

post-59121-0-33236700-1298123472_thumb.j

post-59121-0-89672600-1298123489_thumb.j staré vzpěry dlouhé 460 mm , pístnice je 255mm,průměr pístnice je 19mm.

post-59121-0-36691500-1298123508_thumb.j kulové šrouby(klouby) jsem koupil u nás v autodílech á 17Kč kupoval jsem 4ks

post-59121-0-93008900-1298123735_thumb.j originál z 5tých dveří je kratší a proto se mi hodil víc než to co jsem koupil,ten koupený šel místo

toho do 5tých dveří

post-59121-0-34397200-1298123818_thumb.j TEROSTATEM II jsem utěsnil otvor 7,5 mm vyvrtaný v blatníku viz příspěvěk víše.

post-59121-0-49682000-1298123896_thumb.j

post-59121-0-06554100-1298123923_thumb.j toto je podložka už s kloubem a připravená na stříkání barvou.

post-59121-0-12321100-1298123996_thumb.j takto to vypadá už namontované

post-59121-0-61595200-1298124063_thumb.j detail uchycení

post-59121-0-17755800-1298124098_thumb.j otevřená kapota z boku

post-59121-0-01032000-1298124139_thumb.j a takto je to otevřené na plno,výška kapoty je cca 186cm což je supr a nemusíš se ohybat když tam něco děláš. Video mi tu něco nepodporuje tak asi nebude :angry: .Tak doufám že ty fotky vyjdou tak čaute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je super už sse těším až si to dodělám taky, akorát že já už nemám origo písty z 5tých dveří takže nedojíždí, ale já bych to uchycení do blatníku vvyřešil tak že bych to posunul o kousek níže namísto toho šroubu abych nemusel vrtat, myslíte že by se pak pístnice chovala normálně a otevírala by mi kapotu? je to kolik asi cca 2cm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je super už sse těším až si to dodělám taky, akorát že já už nemám origo písty z 5tých dveří takže nedojíždí, ale já bych to uchycení do blatníku vvyřešil tak že bych to posunul o kousek níže namísto toho šroubu abych nemusel vrtat, myslíte že by se pak pístnice chovala normálně a otevírala by mi kapotu? je to kolik asi cca 2cm?

Wiglegummi klidně si to tak udělej ale už jsem to taky zkoušel a není to ono.Když to dáš místo posledního šroubu na blatníku tak se ti sice kapota taky zvedne ale rozhodně ještě míň než originál na tyčce.

Jak chceš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé značky okřídleného šípu,jak už to tu takhle někdo napsal.Řeknu Vám to asi takto:" JÁ UŽ TO MÁM HOTOVÝ A JSEM V POHO A JAK SI TO UDĚLÁTE VY TO JE VAŠE VĚC.Dal jsem zhruba návod pro ty co mají doma navíc ještě funkční vzpěry z 5tých dveří a jak toho využít.

Každopádně přeju všem kdo se do toho pustí ať vše vyjde tak aspoń jako mě.

Čaute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...