Přejít na obsah

?" kola pro kombi Elegance 1.9


PZL

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

objednávám si nové kombi 1.9tdi ve výbavě Elegance. Zvažuji, zda připlatit za 16" kola, Sirius, Lyra nebo Vega. Ve standartu jsou 15" 195/65. Mohly by jste mi někdo poradit, jaký je rozdíl v jízdních vlastnostech, př. výhody/nevýhody. V současnosti mám Nissana s 14".

Dále bych se zeptal, zda jde vypnout alarm s hlídáním vnitřního prostoru, zálohovou sirénou a náklonovým čidlem?

Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

objednávám si nové kombi 1.9tdi ve výbavě Elegance. Zvažuji, zda připlatit za 16" kola, Sirius, Lyra nebo Vega. Ve standartu jsou 15" 195/65. Mohly by jste mi někdo poradit, jaký je rozdíl v jízdních vlastnostech, př. výhody/nevýhody. V současnosti mám Nissana s 14".

Dále bych se zeptal, zda jde vypnout alarm s hlídáním vnitřního prostoru, zálohovou sirénou a náklonovým čidlem?

Díky za info

Já mám na své RS 18" a do menších bych nešel, takže moje rada je určitě jít do 16".

U alarmu se vnitřní + náklonové čidlo vypnout dá, jestli celý alarm nevím, ani mě to nikdy nenapadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

objednávám si nové kombi 1.9tdi ve výbavě Elegance. Zvažuji, zda připlatit za 16" kola, Sirius, Lyra nebo Vega. Ve standartu jsou 15" 195/65. Mohly by jste mi někdo poradit, jaký je rozdíl v jízdních vlastnostech, př. výhody/nevýhody. V současnosti mám Nissana s 14".

Dále bych se zeptal, zda jde vypnout alarm s hlídáním vnitřního prostoru, zálohovou sirénou a náklonovým čidlem?

Díky za info

Já mám na své RS 18" a do menších bych nešel, takže moje rada je určitě jít do 16".

U alarmu se vnitřní + náklonové čidlo vypnout dá, jestli celý alarm nevím, ani mě to nikdy nenapadlo.

Taky doporučuju ty 16" (já mám Sirius), "patnáctky" nebrat!!!! 15" mám plecháče na zimu ale příště zvolím i nas zimu 16".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohli by jste mi popsat jaký je rozdíl mezi jízdou na 15"/16". Bohužel nemám s tím žádné zkušenosti. Na současném autě mám 14".

Díky moc

Řečeno velice stručně a rychle: lepší jízdní vlastnosti např. v zatáčkách, což je mimo jiné dáno nižším profilem pneumatiky ( a také jinou šířkou- smozřejmě).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mam 16" Sirus, nevim jak je to s jizdnimi vlastnostmi, nemel jsem na ni nikdy 15", protoze na zimu mam tez 16" a 4x4 je specificka v jizdnich vlastnostech. Duvod, proc tam jsou 16" je hlavne vizualni, ty 15" mne prijdou male. 4x4 s vetsi svetlou vyskou mne prijde, ze strasne trci do vzduchcu a ty male kolecka jsou groteskni, je tam videt velky kus tlumice pri pohledu z boku. A pohled na prdel auta co ma poradne siroke gumy a proste sedi, je "mnamovka".

Do vetsich nejdu, nechal jsem se v servisu u prohlidky ukecat na nafoukani na 230, vzdy jsem ji mel na 210 a uz ted z toho mam vytresene kosti, at zijou diry na silnici ;).

Toš to si myslim ja ;).

H.

Mohli by jste mi popsat jaký je rozdíl mezi jízdou na 15"/16". Bohužel nemám s tím žádné zkušenosti. Na současném autě mám 14".

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a proč bych to dělal? jezdil jsem dvě sezony na 17kách, dvě zimy na 15kách, měl jsem náhradní vůz na letních plecháčích. a resume? někdo už to tu psal, 15ky vypadaj naprosto směšně, z jízdních vlastností se mi zatočila hlava, 16ky jsem nikdy neměl, 17ky jsou rozumnej kompromis, ale až 18 vypadá na OII dobře a nabídne super jízdní vlastnosti. OII je uz v serii naladěná do tvrda, takze třeba mezi 17 a 18 jsem nepoznal moc rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a proč bych to dělal? jezdil jsem dvě sezony na 17kách, dvě zimy na 15kách, měl jsem náhradní vůz na letních plecháčích. a resume? někdo už to tu psal, 15ky vypadaj naprosto směšně, z jízdních vlastností se mi zatočila hlava, 16ky jsem nikdy neměl, 17ky jsou rozumnej kompromis, ale až 18 vypadá na OII dobře a nabídne super jízdní vlastnosti. OII je uz v serii naladěná do tvrda, takze třeba mezi 17 a 18 jsem nepoznal moc rozdíl.

Souhlas.

Já si zkusil F s 14" plechama a pak 15" litýma a byl to nebetyčný rozdíl. Na OII mám na zimu 16", teď už lité, a na léto 18" a neměnil bych, vůbec si nepřipadám, že by to nějak ubíralo na komfortu, spíš naopak..ale nevím jak je to u obyčejné, ne RS, okty, s tím zkušenosti nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

já jsem na 95% rozhodnutej, i kdybych měl po včerech u pc vypustit duši, že na jaře jdu do 17tkech. A rovnou do čtyř najednou lol. Sice doma se mnou nebudou asi chvíli mluvit ale to je život.. Jen nevím jestli koupím zánovní nebo funglovky.. Jde o to, že obutí seženu za babku a tak mi jde v podstatě o to, sehnat ALU, origo Škoda samozřejmě....

No a kdyby někdo věděl o nějakých jiných pěkných 17tkách krom origo Škoda, můžete dát vědět..

Editováno: , autor: superfatty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...