Přejít na obsah

ET


Dannys

Doporučené příspěvky

:palec2: Dobrý mám fabku RS mám tam origo 16" litaky ktreré chci použivat na zimu a chci koupit ještě jedny litáky na léto taky 16"ale chtěl bych aby ty kola byly trochu širší nechci používat podložky ani vytahovat lemy jenom nevím jaký zvolit klasika je ET35.Ale nechci aby ty kola byly jak originály vo něco širší prostě vyměnti kus za kus bez upráv . :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2: Dobrý mám fabku RS mám tam origo 16" litaky ktreré chci použivat na zimu a chci koupit ještě jedny litáky na léto taky 16"ale chtěl bych aby ty kola byly trochu širší nechci používat podložky ani vytahovat lemy jenom nevím jaký zvolit klasika je ET35.Ale nechci aby ty kola byly jak originály vo něco širší prostě vyměnti kus za kus bez upráv . :)

origo je ET 42, takže při ET 35 budeš mít kola o 7mm více ven než máš teď, pokud teda RS kola mají taky 42 jako ostatní kola na fábku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

hluboká omluva, našel jsem foto, ET je 100% 37 = správný rozměr 6.5 x R16 ET 37, takže Lukyne měl jsi recht....já jsem si to asi spletl s BBSkama, co jsem dával za FRS alu, už v těch svých kolech začínám mít bordel :D

takže pro zapsání nutno typáč ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 let později...

Zdravím borci,

 

Koupil jsem si na fabku kola r 15 195/50 et 38.  Teď se dívám do techničáku a mám tam kola úplně se stejnýma rozměrama akorát ET 43. Jestli by to nebyl problém v případě nehody protože mi tam fakt všechno sedí až na to ET. Tak nevím jestli je sundat nebo nechat, jestli stím má někdo nějakou zkušenost. Budu rád za jakoukoliv radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na ET

Co řešíš - na autě smíš mít pouze kola povolených rozměrů, jinak by se mohlo považovat za technicky nezpůsobilé provozu na pozemních komunikacích. Co se bude dít při nehodě ti tady nikdo na 100% neřekne. Bude to hodně individuální. Obecně zatím platí, že by ti museli prokázat příčinnou souvislost s nepovoleným rozměrem kol a zaviněním nehody a tím také snížení, nebo odmítnutí plnění. No a na STK tě s tím vyhodí - závada typu B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taká Kooperativa alebo Uniqua ťa pri nehode rovno zruší - toto sú  (na Slovensku) poisťovne, ktoré vždy hľadajú najprv možnosť ako zrušiť akékoľvek plnenie a technický stav vozidla k tomu bude ideálna príčina :)

Potom môžeš na súde dokazovať ty, že to nemalo vplyv na nehodu - napríklad že si práve mal zaparkované a iné auto narazilo do teba.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To netuším. Byl jsem na zdejší pobočce Dekry, že chci zapsat alternativní rozměr kol.

Všechny rozměry sedící, jen ET43 místo v TP už uvedeného 45 pro jinak shodná kola.

Technik mi na to řekl, že je to odchylka v zákonné toleranci a nemusí se zapisovat.

Žádný papír mi k tomu nedal, takže to jak dokázat bohužel nemám.

Určitě bych každému doporučil, si na Dekru zajít osobně a nechat si to potvrdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, jenže tohle musíš mít tvrdě podloženo. Že něco povídá nějaký technik není závazné.

 

Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v registru silničních vozidel = závada typu B. Žádná tolerance tam nikde uvedena není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...