Přejít na obsah

repro do octy


Doporučené příspěvky

...budu reagovat jen na poslední část tvojeho příspěvku...to že ten Vybraflex neumí jak ty píšeš, absolutní většina prodejců dodat, bude asi tím, že by se ani nenamáhali toto mít ve své nabídce.

Proč takový Rapidautohifi jako, a to si tady troufám tvrdit, největší VO prodejce s autohifi nemá tento produkt ve svém sortimentu?

Moje říspěvky z jiného fóra sem můžeš předhazovat jak chceš, ale to nic na tom nezmění to, že ten kdo to myslí vážně se svoji instalací by tento materál nepoužil.Jako poslední věc, kterou bych chtěl zmínit je když už se tím tak stále oháníš jeho cena a ta vypovídá o rozdílech, který nesmažou žádné názory spokojených uživatelů....zase jalové tvrzení...protože když běžný uživatel má sériové dveře tak jakákoli změna je znát...a to jak co do značky reproduktorů tak i tlumícího materiálu...tak toto prosím neuváděj jako znak kvality tohoto materiálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechcem sa medzi vas pliest lebo do autohifi sa nevyznam. Ja by som osobne zvolil skor ten vibraflex a to

asi hlavne koli cene. Ale asi pred rokom som v jednom casopise cital ze vyrobca dynamatu v neviemtorom roku prehlasil

ze dinamat je (neviem kolkokrat) zda sa mi ze 7x ucinnejsi ako vsetky ostatne vyrobky v tej dobre.

No a odtedy sa sudili neviemkolko stoviek krat s ostatnymi vyrobcami a vsetko vyhrali....ani ras neprehrali.

takze nieco pravdy na kvalite toho dynamatu bude, ale to su rozdiely ludskym uchom nepocutelne pokial s tym clovek nevytlmí

auto od hora dole v niekolkych vrstvach. Ale za kvalitu sa platí......takze pokial niekto nerobí show car tak myslim ze je to zbytcne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...budu reagovat jen na poslední část tvojeho příspěvku...to že ten Vybraflex neumí jak ty píšeš, absolutní většina prodejců dodat, bude asi tím, že by se ani nenamáhali toto mít ve své nabídce.

Proč takový Rapidautohifi jako, a to si tady troufám tvrdit, největší VO prodejce s autohifi nemá tento produkt ve svém sortimentu?

Moje říspěvky z jiného fóra sem můžeš předhazovat jak chceš, ale to nic na tom nezmění to, že ten kdo to myslí vážně se svoji instalací by tento materál nepoužil.Jako poslední věc, kterou bych chtěl zmínit je když už se tím tak stále oháníš jeho cena a ta vypovídá o rozdílech, který nesmažou žádné názory spokojených uživatelů....zase jalové tvrzení...protože když běžný uživatel má sériové dveře tak jakákoli změna je znát...a to jak co do značky reproduktorů tak i tlumícího materiálu...tak toto prosím neuváděj jako znak kvality tohoto materiálu.

2 fancarhifi:

Proc by tento material nemel pouzit nekdo, kdo to se svou instalaci mysli vazne?

A ukaz mi jedineho nespokojeneho cloveka, ktery si timto materialem vytlumil auto.

A proc mistr CR ve sve tride na dbDragu strhal 2 vrstvy Dynamatu Xtreme a dal 1 vrstvu Vibraflexu? Porazil vsechny o par dB, rozdilem nekolika trid a ze by nevedel co dela?

A chce to premyslet rozumne - kdyz ma nekdo repra za 1500 Kc, bez vytlumeni mu to nikdy nebude basovat, tak k tomu ma davat tlumici material treba za 2-3nasobek ceny repro? Prijde ti to rozumne?

A nezlob se na me, ale posuzovat kvalitu veci dle svoji ceny je jaksi mimo realitu. Dnesni svet je plny "ovci" slepe ovlivnenych reklamou atd., ale rozumny clovek vi, ze cena neni prostredkem pro mereni kvality. To je demagogie.

Stejne tak soudit kvalitu materialu podle toho kdo ho ma ve svem sortimentu? Proc treba rapidautohifi nemaji ve svem sortimentu HSS, Denon, Audio Development atd.? Asi to jsou nekvalitni veci, tak jim to za to nestoji, vid?

No, nic ve zlem, ale tve nazory mi prijdou usmevne :kol-52: Zkus sva tvrzeni priste podlozit nejakymi fakty, at to ma nejakou vahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Milane...už jsem ti to napsal jednou...nepotřebuji to zdůvodňovat a objasňovat...jde jen o to, že já bych tento matriál nepoužil...nic víc...nic míň...toto je jen můj názor a co si tam každý dá je jeho věc...nedělejme z toho grotesku ala Revilo vs All na tuningfóru kde nekonečný způsobem se řešil kicx až to admin smazal ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čest lidi. Vložil se sem další laik, ale od toho máme tady to fórum, aby se nezkušeným radilo, nebo ne? Mám Octu 1 kombi a dávám dopředu a dozadu repráky, protože ty origo jsou maras. Čtu tady něco o tlumení. Je to obrovský rozdíl, když jsou a nejsou vytlumené dveře? Je ta hudba opravdu tak jiná? Vůbec jsem nevěděl, že se něco takového dělá :-(, ale tydy se naučím věcí . . . Dopředu dávám Clariony SRQ1720S a dozadu Blaupunkty GTx 462 z www.autohifi.cz . Není to zas úplný shit? Potřebuju, ať je repro dobré, nemusím mít skvělé nebo super. Dík za radu a za okomentování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AHOJ :palec2: KDYŽ TY DVEŘE VYTLUMÍŠ, TAK JE TO FAKT DOST VELKÝ ROZDÍL. JÁ SEM JE VYTLUMIL TECSOUNDEM.TEN JE NEJLEVNĚJŠÍ, ALE TAKY NEJTĚŽŠÍ A HRAJE TO TAKY DOBŘE. A TO TAM MÁM VE PŘEDU ORIGINÁL PAPÍROVÉ REPRO, ALE TEN PLASTOVÝ DRŘÁK REPRA JSEM VYHODIL A NAHRADIL MDF PODLOŽKOU. KDYŽ SEM TO DODĚLAL A PUSTIL, TAK SEM NECHÁPAL, JAK TO KRÁSNĚ BASUJE. JESTLI TI MUŽU PORADIT, TAK DO TOHO JDI. TADY NA FORU JE SPOUSTU RAD A NÁVODŮ JAK TO UDĚLAT, STAČÍ JENOM HLEDAT A ČÍST. TAK PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍ A PEVNÉ NERVY PŘI TLUMENÍ

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čest lidi. Vložil se sem další laik, ale od toho máme tady to fórum, aby se nezkušeným radilo, nebo ne? Mám Octu 1 kombi a dávám dopředu a dozadu repráky, protože ty origo jsou maras. Čtu tady něco o tlumení. Je to obrovský rozdíl, když jsou a nejsou vytlumené dveře? Je ta hudba opravdu tak jiná? Vůbec jsem nevěděl, že se něco takového dělá :-(, ale tydy se naučím věcí . . . Dopředu dávám Clariony SRQ1720S a dozadu Blaupunkty GTx 462 z www.autohifi.cz . Není to zas úplný shit? Potřebuju, ať je repro dobré, nemusím mít skvělé nebo super. Dík za radu a za okomentování.

Hoj! ;-)

Tlumeni ti urcite hodne pomuze - mrkni tady na navod u nas, snad ti to trosku napovi jak na to:

http://www.prohifi.cz/rady-a-navody/tlumen...skoda-octavia-i

Uprimne ale volbu reproduktoru prilis neschvaluju :-( Pokud jsi je jeste nekoupil, cvakni mi a vybereme neco jineho, lepsiho ... klidne v podobne nebo stejne cene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kruci, už je mám doma. Škoda že jsem se neporadil dřív tady. Radil jsem se v prodejně, kde taky mají mraky repráků a vybíral jsem v cenové relaci kolem 1200 kč. Rozhodoval jsem se mezi Pioneer a Clarion, tak mi doporučili Clariony. Tak nevím. Napiš, které repro v této cenové relaci by si doporučil. Třeba je prodám a půjdu do lepších. Díka za poznatek a za radu.

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem o víkendu aplikoval sadičku na zlepšení zvuku v OI (tlumení dveří, MDF podložka, komponentní repro Kicx GFQ 6.2) a mám par poznatků a dotazů:

- překvapil mě popis a návod k reprákům kompletně v azbuce :)

- překvapila mě váha vibraflexu, když ted zavírám dveře, tak mám pocit, že sedim v tanku :)

- při vyšších rychlostech (kolem 130 km/h) je auto subjektivně tišší - tzn. svádí to jezdit rychleji

- prima to hraje a hlavně basuje lol

- výškové repro se mi nevešly do origo domečků, jsou někde k dostání upravené domečky?? opravdu nemám magi siá to sám doma vylívat z plastu a ted jsem to tam narval "tak nějak" (ani nechtejte vedet jak :prc: )

- s Vibraflexem se pracovalo parádně, dělali jsme to v 5-ti stupních, ale pod horkovzdušnou pistolí to pěkně tálo

- jsem zvedavej, jak se to bude chovat až bude venku 35 ve stínu a já nechám auto někde na slunci, nerad bych, aby se mi to celý slilo do spodku dveří a auto provoněla vůně asfaltu

- celé jsme to patlali v podstate den a půl (jsme amatéři)

Fotky snad dodám časem.

Každopádně se akce myslim vyplatila, ještě jednou musím říct, že rozdíl to je masivní. Celá akce vyšla na cca 4500,- Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ahoj :-)

U tech vyskacu pajkou vyrizneme ten plastovy krouzek uvnitr a nalepime tam vyskac tavnym lepidlem - jde to celkem dobre a rychle :-) Akorat tusim, ze ty vypary z pajky budou hodne jedovaty, ale co nadelas, doba je zla... :-)

Kazdopadne super, ze ses spokojen, to je nejdulezitejsi a tak to ma byt ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Předem chci upozornit na to,že jsem pročetl celý téma,ale přesto mám dotaz. Mám Octu 03 a muzika nic moc. Bylo tam origo kazetové rádio které jsem vymontoval a dal jsem tam SONY. Myslím že touto výměnou jsem si nepomhl, ba naopak. Zdá se. že to hraje ještě hůř než to hrálo.Začal jsem opět přemýšlet o origu rádiu s MP3. Mohli by jste mně poradit jaké reproduktory dát dozadu a jaké dopředu? Nechtěl bych nic drahého. O vytlumení dveří zatím nepřemýšlím,protože jsem nedávno měnil všechny folie.Děkuji. P.S. Omlouvám se za předchozí založení nového tématu.

Editováno: , autor: Seidl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NIC DRAHEHO - znamena pro kazdyho neco jineho. Muzes alespon orientacne rict kolik si prestavujes investovat?

Planujes repra jen na radio a nebo (treba i casem) na zesilovac?

Tlumeni bych urcite doporucil, alespon castecny ale pokud nechces nebudu te presvedcovat. Minimalne zvaz vymenu plastpovych redukci za MDF redukce.

Neni to zase takova investice a opravdu to pomuze. Kazdopadne radsi bych udelal poradne predek a pokud budes mit zbytecny penize, tak pak bych resil zadek.

Jinak se vyplati penize za zadni repra investovat treba do toho tlumeni.

Jen jako priklad:

u-Dimension EL 6 Comp - tyto kompa ve slovenskem casopise autohifi vyhraly test. Celkem slusne hrajou uz i na radiu a zesik to jeste vylepsi.

http://www.audioves.cz/u-Dimension/u-Dimen...Comp_g2479.html

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem o víkendu aplikoval sadičku na zlepšení zvuku v OI (tlumení dveří, MDF podložka, komponentní repro Kicx GFQ 6.2) a mám par poznatků a dotazů:

- překvapil mě popis a návod k reprákům kompletně v azbuce :)

- překvapila mě váha vibraflexu, když ted zavírám dveře, tak mám pocit, že sedim v tanku :)

- při vyšších rychlostech (kolem 130 km/h) je auto subjektivně tišší - tzn. svádí to jezdit rychleji

- prima to hraje a hlavně basuje lol

- výškové repro se mi nevešly do origo domečků, jsou někde k dostání upravené domečky?? opravdu nemám magi siá to sám doma vylívat z plastu a ted jsem to tam narval "tak nějak" (ani nechtejte vedet jak :prc: )

- s Vibraflexem se pracovalo parádně, dělali jsme to v 5-ti stupních, ale pod horkovzdušnou pistolí to pěkně tálo

- jsem zvedavej, jak se to bude chovat až bude venku 35 ve stínu a já nechám auto někde na slunci, nerad bych, aby se mi to celý slilo do spodku dveří a auto provoněla vůně asfaltu

- celé jsme to patlali v podstate den a půl (jsme amatéři)

Fotky snad dodám časem.

Každopádně se akce myslim vyplatila, ještě jednou musím říct, že rozdíl to je masivní. Celá akce vyšla na cca 4500,- Kč.

cau jak se ti zvukove libi ty repra? mas je na zesu nebo na radiu?? sedly tam bez problemu nebo se muselo neco upravovat nate stahovacce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NIC DRAHEHO - znamena pro kazdyho neco jineho. Muzes alespon orientacne rict kolik si prestavujes investovat?

Planujes repra jen na radio a nebo (treba i casem) na zesilovac?

Tlumeni bych urcite doporucil, alespon castecny ale pokud nechces nebudu te presvedcovat. Minimalne zvaz vymenu plastpovych redukci za MDF redukce.

Neni to zase takova investice a opravdu to pomuze. Kazdopadne radsi bych udelal poradne predek a pokud budes mit zbytecny penize, tak pak bych resil zadek.

Jinak se vyplati penize za zadni repra investovat treba do toho tlumeni.

Jen jako priklad:

u-Dimension EL 6 Comp - tyto kompa ve slovenskem casopise autohifi vyhraly test. Celkem slusne hrajou uz i na radiu a zesik to jeste vylepsi.

http://www.audioves.cz/u-Dimension/u-Dimen...Comp_g2479.html

Ahoj. Nad zesilovačem jsem nepřemýšlel a ani nebudu. Stačilo by mně,aby to hrálo alespon o trochu líp než to hraje. Jsem v tomto směru laik, a tak do toho nechci cpát nějak velké peníze. P.S. Co jsou to MDF podložky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...origo kazetové rádio které jsem vymontoval a dal jsem tam SONY. Myslím že touto výměnou jsem si nepomhl, ba naopak...

A na antenu mas napojeneho fantoma? Prijem radia by bol hned lepsi. O fantomovom napajani sa tu uz pisalo dost (napr. beduin v navodoch)

Alebo sa Ti zhorsil celkovo zvuk (aj pri prehravani CD)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Nad zesilovačem jsem nepřemýšlel a ani nebudu. Stačilo by mně,aby to hrálo alespon o trochu líp než to hraje. Jsem v tomto směru laik, a tak do toho nechci cpát nějak velké peníze. P.S. Co jsou to MDF podložky?

MDF je deska lisovana a lepena z drevenych pilin. Ten material je hodne pevny.

Na obrazku vidis jak to cca vypada.

Jinak pokud chces aby to hralo trochu lip tak dobry jsou:

Poverbass S6C http://www.audioves.cz/Powerbass/Powerbass-S6c_g224.html

HELIX DARK BLUE 62.1 http://www.audioves.cz/Helix/HELIX-DARK-BLUE-62-1_g2542.html

DLS B6-German Edition http://www.audioves.cz/DLS/DLS-B6-German-Edition_g42.html

AudioSystem MX 165 Plus (mame je nyni v akci) http://www.audioves.cz/AudioSystem-/AudioS...Plus_g1032.html

Mym favoritem by ale zustaly u-Dimension EL 6 Comp http://www.audioves.cz/u-Dimension/u-Dimen...Comp_g2479.html

post-173-1225186044_thumb.jpg

post-173-1225186130_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Předem chci upozornit na to,že jsem pročetl celý téma,ale přesto mám dotaz. Mám Octu 03 a muzika nic moc. Bylo tam origo kazetové rádio které jsem vymontoval a dal jsem tam SONY. Myslím že touto výměnou jsem si nepomhl, ba naopak. Zdá se. že to hraje ještě hůř než to hrálo.Začal jsem opět přemýšlet o origu rádiu s MP3. Mohli by jste mně poradit jaké reproduktory dát dozadu a jaké dopředu? Nechtěl bych nic drahého. O vytlumení dveří zatím nepřemýšlím,protože jsem nedávno měnil všechny folie.Děkuji. P.S. Omlouvám se za předchozí založení nového tématu.

...pokud nic drahého tak ti můžu nabídnout tento set...a i podložky... :palec2:

http://www.skywolker.wz.cz/slozka_hudba/po...eprohertz01.jpg

...rozdíl posuď sám...

post-845-1225198574_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MDF je deska lisovana a lepena z drevenych pilin. Ten material je hodne pevny.

Na obrazku vidis jak to cca vypada.

MDF deska není lepená z dřevěných pilin, z pilin se dělají buď přímo pilinové desky, nebo různé stavební desky.

MDF deska je vyrobena z klasického dřeva, které se rozštěpkuje a následně se rozvlákňují, poté se přidá lepidlo a následně se lisují.

co do pevnosti je pouze středně tvrdá (M - medium), tvrdá je pak HDF.

A u toho návodu, co má mil4n na webu poznámka "...by způsobilo kroucení materiálu" MDF se ti nikdy kroutit nebude, ba ani nemůže, je to homogení (sejnorodý)materiál. Dlouhodobé vystavení vody, či vysoké vlkosti způsobí že podložka by nabyla do objemu, rozhodně se sama od sebe nebude kroutit....

To jen abych objasnil některé fámy, když sem alespoň v tomhle študovanej :)

Sám sem o víkendu konečně nahazoval dopředu Helix Dark Blue 62.1 + nějaké to tlumení a MDF podložku. Tudíž mám kompletní ozvučení, v platu mám Helix DARK BLUE 69.1 a v kufru SW Helix DEEP BLUE 12 se zesikem Helix DARK BLUE 2.

A můžu říct, že to konečně hraje jak má, předtím sem musel mít potlačené přední repro, a to pak nebylo ono.

MDF podložku sem si dělal sám na CNC, vyjetí podložky bylo otázka 5-ti minut a je vyrobená z jednoho kusu, žadné slepené kroužky.

post-11130-1225201822_thumb.jpgpost-11130-1225201828_thumb.jpg post-11130-1225201832_thumb.jpg

Editováno: , autor: -Martin-
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...