Přejít na obsah

Fabia 1,4 74 kW vs. 55 kW


deko

Doporučené příspěvky

Je pravda že 1.9TDI 81KW má tuším z 0 na 100 za 11.9 zatímco 1.4 74KW za 11.5 i když věřím že při 150km/h by mě TDI ukázala záda. Ale hlavně chci říct že je strašně důležité jak člověk s autem jezdí nesmí ho nechat "zlenivět" občas to chce prohnat a hlavně to platí u 16V který má radši vyšší otáčky. Tenkrát v bazaru jsem zkoušel fabku co jela mezi 2-3 tis otáček a jak to člověk prošláp tak jen hluk a minimální snaha jít za plynem a to byla 74KW fabka.......

Pokud "prošlápneš" 1,4/74 kW ve 2,5 tis. ot/min, tak s ohledem na to, že se jedná o 16V je snad jasné, že z tak nízkých otáček to auto hned nevystřelí. Kromě toho tam mohl být v nádrži nízkooktanový benzín...

Co se týká srovnání s TDi, tak vlivem turba je určitě akcelerace u nafty znatelnější; to nic nemění na "papírových" hodnotách obou motorů. Na druhou stranu - a to mluvím z vlastních zkušeností - si určitě nemyslím, že by "tédéíčko" (1,9/81 kW či 1,9/74 kW) ujelo na dálnici fábce s motorem 1,4/74 kW... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
zdravím, rozdíl v motoru u 1.4 16V mezi 55kw a 74kw je jen v řídící jednotce, nebo i v něčem jiném??? dikes ;)

aj i inych veciach:

1. riaidaca jednotka

2. sanie ( 55- plastove, 74- hlinikove)

3. prierez skrtiacej klapky ( 55- ma 45mm ) 74 ma vacsi

4. olejova vana ( 55- plechova, 74- hlinikova )

p.s.: to by malo byt vsetko

a este jedna vec 5- jazdi na N 95 a 74 by mala na N 98 ale moze sa pouzit aj N 95 za znizenia vykonu.

p.s.s: toto je uz uplne vsetko ;)

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aj i inych veciach:

1. riaidaca jednotka

2. sanie ( 55- plastove, 74- hlinikove)

3. prierez skrtiacej klapky ( 55- ma 45mm ) 74 ma vacsi

4. olejova vana ( 55- plechova, 74- hlinikova )

p.s.: to by malo byt vsetko

a este jedna vec 5- jazdi na N 95 a 74 by mala na N 98 ale moze sa pouzit aj N 95 za znizenia vykonu.

p.s.s: toto je uz uplne vsetko ;)

Jednou jsem to někde viděl ty rozdíly, co vim tak určitě by měla mít 74 silnější písty, možná by se ještě něco našlo...

Že vačka má jiné časování je snad jasné.

Editováno: , autor: one-z
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zdravicko mel bych maly dotaz a spise i radu

Sestra s pritelem si chteji poridit fabii combi a rozhoduji se mezi motorem 1,4 16 V 55kw nebo 74kw

Ve fabiich se moc nevyznam tak vas prosim o radu. Pouzivalo by se to ve meste,sem tam na hory v zime ale i v lete na vylety.

Jaka je spotreba ,chovaní poruchovost.

Diky vsem a pardon moc jsem tu toho nenasel tak me neukamenujte.

A jestli tu neco je tak diky za odkazy. :)

tak asi tu 55kW pokial nerad toci,hoci :disgust: podla mna treba tocit aj jednu aj druhu(pokial ma ta 55-ka vrchol krutiaceho pri 3800 ako bolo uvedene a to sa mi na jazdu po meste zda vysoko). Neviem ci by mu nevyhovoval skor diesel nejaky :ph34r:

.... ale ma laska je vw corado vr6 moje predchozi auti proste 3litrovej sestivalec v benzinu to je ta prava pohoda kdo mnel tu cest urcite mne rozumi to je vse

moja taka srdcovka je corrado 1,8 G60 :prc:

Editováno: , autor: Julo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ach jaj ja mam tiez dilemu co kupit :( ci 55 alebo 74 :( viete mi povedat ako je to s pojistkou? plati sa rovnako ako za 55 a 74? dik

to myslis vazne ved ked mas poistku podla objemu tak rovnako oboje predsa 1,4 a ked podla vykonu ( rozdiel asi bude) to neviem mam poistku podla obsahu.

p.s.: zalezi na co chces to auto vyuzivat, ako ti vyhovovalo HTP, aky si typ vodica, aku mas rad jazdu atd.

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to myslis vazne ved ked mas poistku podla objemu tak rovnako oboje predsa 1,4 a ked podla vykonu ( rozdiel asi bude) to neviem mam poistku podla obsahu.

p.s.: zalezi na co chces to auto vyuzivat, ako ti vyhovovalo HTP, aky si typ vodica, aku mas rad jazdu atd.

No tak ok dik ked podla obiemu tak super:) no 74KW by som strasne rad, mam rad rychlu jazdu a vytacanie je premna potesenim ale 1,4 74 KW sa tazko zhana a ked pozhanas ma strasne vela najazdenych to iste aj u 55 KW :( ale radsej by so m 74 KW ako 55 KW to je jasne no uvidim co najdem a kupim mozno len 50 KW :( neviem ide mi skor o vybavu a hlavne nech to aspon trochu ide ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ok dik ked podla obiemu tak super:) no 74KW by som strasne rad, mam rad rychlu jazdu a vytacanie je premna potesenim ale 1,4 74 KW sa tazko zhana a ked pozhanas ma strasne vela najazdenych to iste aj u 55 KW :( ale radsej by so m 74 KW ako 55 KW to je jasne no uvidim co najdem a kupim mozno len 50 KW :( neviem ide mi skor o vybavu a hlavne nech to aspon trochu ide ...

zalezi v akej cene, lebo prave ze pokial je ten 16V v lepsej vybave tak pytaju viac a dost vela fabii je HTP 47kW elegance. mozno nakoniec kupis znova HTP ale silnejsie :);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten dotyčný, kvůli kterému toto fórum bylo založeno jsem já a ptáte-li se jakou Fabii jsem si nakonec vybral, tak 74 KW. Už ji mám pár měsíců, ale nemůžu si ji vynachválit. Sice má pár kosmetických krábanců, ale ty krásně rozleštím, jinak jsem naprosto spokojen, jak co se týká jízdních vlastností, tak spotřebě a všemu ostatnímu. Prostě kvalita zn. Škoda.... :palec2:

Bližší popis:

1,4 16V 74 KW r.v. 2003, zelená natur metalíza, combi, akční výbava Creation, po prvním majiteli, najeto 46 000 km, pravidelný servis + serviska.

tak doufám, že mi a mé drahé polovičce bude dlouho bez problémů sloužit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...