Přejít na obsah

Nafta levně?


Seiger86

Doporučené příspěvky

nový kamiony jistě, ale dneska mě málem udusila stará domíchávací tatra. oni taky tankujou třeba u jezeďáků a pochybuju, že zrovna ty by to brali od slovnaftu...

je vidět že nikdo tady neznáte problematiku rozvozu PHM.

Spediční firma co rozváží naftu si zjistí kde je u kterého dadavatele nejlevnější. nabere plnou cisternu a jede po svých odběratelech a postupně vyprazdňuje cisternu. takže to co je v JZD je i na benzince.teď je otázka kdo je z pumpařů jak solventní a nechává ty tanky čistit.

jestli si myslíte že na schelce, omw, bývalých aralkách tankujete super aditivované paliva jste na omylu.

ty cisterny stojí v řadě na naplnění a berou jednu a tu samou naftu. Akorát že jedna má na sobě Shell a jede přímo na shelku a vy platíte za značku a ta druhá je noname a rozveze tu naftu po okolních čerpačkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nový kamiony jistě, ale dneska mě málem udusila stará domíchávací tatra. oni taky tankujou třeba u jezeďáků a pochybuju, že zrovna ty by to brali od slovnaftu...

je vidět že nikdo tady neznáte problematiku rozvozu PHM.

Spediční firma co rozváží naftu si zjistí kde je u kterého dadavatele nejlevnější. nabere plnou cisternu a jede po svých odběratelech a postupně vyprazdňuje cisternu. takže to co je v JZD je i na benzince.teď je otázka kdo je z pumpařů jak solventní a nechává ty tanky čistit.

jestli si myslíte že na schelce, omw, bývalých aralkách tankujete super aditivované paliva jste na omylu.

ty cisterny stojí v řadě na naplnění a berou jednu a tu samou naftu. Akorát že jedna má na sobě Shell a jede přímo na shelku a vy platíte za značku a ta druhá je noname a rozveze tu naftu po okolních čerpačkách.

no to je docela dobře možný. To aditivum se tam dá zvrhnout v kýblu dodatečně. Žádná věda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím kdo si co dovolí ale jisté je že většina nových jak píšete těch Jezeďáckých strojů má moderní motory PD nebo CR

mnohdy konstrukčně o dost mladších než ty co jsou v autech.

A jak vím tak ta nafta jim nikterak neškodí.Ty časy kdy to možná byla pravda jsou asi už pryč.

Dneska se v těch motorech ,hydraulice a převodech používaji vysoce kvalitní značkové oleje(kvuli záruce)

dost často lepší než jsou do osobáků protože ty motory pracují v extrémních podmínkách (teplo, prach, dlouhodobý

max.výkon)

Z toho důvodu tam kde tyto stroje jsou mají i kvalitní naftu protože to dodavatel neriskne.

Ale je to už jiné tema. ;)

Editováno: , autor: dědek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím,že co si do paliva nenaleješ sám,tak to tam nemáš a je jedno zdali je to OMV,Shell,Benzina nebo noname.

toto napsal jiný člen fora v jiném topiku :

co se týče nafty, hlavně teda v zimě a její kality, k tomu mohu dodat pouze toto, na OMV mám známou a ta mi sama potvrdila, že majitel tamní OMV jim řekl, že pokud se někdo zeptá jakou má nafta filtrovatelnost (v zimě) tak ať odpoví že do -22 stupňů C, ale po pravdě podle dodacích papírů byla pouze do - 15 stupňů, takže ono to taky záleží na majiteli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak záleží na majiteli? to jako myslíš, že každej majitel OMV, Shell, Agip apod si může říct, jak kvalitní naftu chce? tomu nevěřim. hlavně dneska když jim ČOIka najde nějaký nesrovnalosti ve složení nafty, tak to dost rozmáznou a ta doba, kdy by si velký firmy zabejvající se "pumpařstvím" chtěli dělat takovýhle zbytečný problémy je podle mě dávno pryč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych tě trochu poopravil : nikoliv na majiteli, ale na provozovateli, a to je teda dost velkej rozdíl. Protože ten šmoula, co nutí svý zaměstnance vyprávět takový báchorky, je tam sám v nájmu a má staženou prdel, aby nepřijel někdo z vedení a nevyrazil ho. Tak se to např. stalo jednomu mýmu známýmu na OMV. Ten si taky myslel, že už to má doživotně a byl v hajzlu natotata i s celou svojí partičkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Luke 288

jsi moc důvěřivý,já mám spousty známých co podnikají a ani jeden z nich neni uplně poctivý(někdo mín a někdo víc) a domnívám se ,že 99% ostatních podnikatelů je na tom stejně.

Postav se rovnýma nohama na zem v tomhle světě se ojebávalo,ojebává a ojebávat bude! (a ani čojka to nezastaví)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Luke 288

jsi moc důvěřivý,já mám spousty známých co podnikají a ani jeden z nich neni uplně poctivý(někdo mín a někdo víc) a domnívám se ,že 99% ostatních podnikatelů je na tom stejně.

Postav se rovnýma nohama na zem v tomhle světě se ojebávalo,ojebává a ojebávat bude! (a ani čojka to nezastaví)

tak já si naopak myslim, že ty žiješ v moc velký divočině...

JirkaK: jj, blbě jsem se vyádřil, jednotlivý provozovatelé benzínek maji jenom koncesi a tím pádem je podle mě nesmysl, že by si ten pumpař mohl ovlivnit jaký PHM dostane...

a jinak teda, že 99% podnikatelů jsou podvodníci... lol lol lol lol

to vypadá, že budeš zhrzenej zaměstnanec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Luke288

nepřidávej si ! --- neřekl jsem podvodníci,ale že nejsou uplně poctiví a to je rozdíl

nepoctivost je třeba i to ,že okrádá stát na daních(a upřímě mi ukaž toho co to nikdy nedělal)

-nijak jsem tě nenapadal,tak si odpust příště ty "fakováky"(nevíš s kým mluvíš)

-a už vůbec nejsem zhrzený zaměstnanec

-v čem podnikám ti říkat nebudu

-přeji pěkný zbytek dne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je vidět, že jseš tu krátce, ty tvoje fakováky nemají nic společnýho s tim, co myslíš, ten smajlík má zkratku "lol", to už snad znáš, takže příště chladnou hlavu než něco napíšeš.

ad okrádání na daních- jde o to, co si pod tim představuješ

jinak pro mě, nepoctivej člověk = podvodník

jinak jestli taky podnikáš, tak pak mi dedukce říká, že taky asi 2x poctivej nebudeš, ono to bude chtít si nejdřív zamést před vlastním prahem...

btw. takový ty poznámky, že nevím s kým mluvím....mno, mě je to vcelku fuk, píšu co si myslim, občas tu s tim mam problém a jestlis mě tím chtěl zastrašit, tak se to minulo účinkem...

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám naftu Shell za minimální cenu a nezajímá mě ,jak ji můj zdroj bere a na nějaké účtenky z pumpy kašlu.

-zatraceně hodně ušetřím(ikdyž ještě přidávám VIF)

-používá nás tuto naftu spousta a dlouho (vše v pohodě)(všechny druhy motorů a nejvíc 2,0tdi pd)

-kdyby se snad něco stalo,tak jsou na netu spousta volných motorů na prodej

-někteří zde píší ,jak berou tu nejlepší nejdražší naftu a jak nešetří a potom se najdou tací co šetří na DPH a raději si nechají dát přepážku a kryty oken do tak krásného auta jako je OII!(nechápu)

toto je můj názor :-)

hmm, tak to seš teda buď velkej střelec a nebo naopak velkej kecal, když teda podnikáš, na lístky od nafty přitom kašleš a DPH tě taky koukám moc nezajímá. To bych taky chtěl jednou bejt v takovým ranci, aby mě nemuselo zajímat nějakých 100 nebo 150 litrů úspory na DPH a doklady místo do účetnictví dávat do popelnice, hotovej ráj. Jo holt, to se někdo má. Kdo umí, umí. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Luke 288,

-před vlastním prahem mám čisto

-nikoho nezastrašuji (to opravdu nee)

-fakováky se mi na moji osobu nelíbí a žádám tě tímto ,aby si je pokud se mnou budeš komunikovat vynechal (nebo na mé příspěvky neodpovídej) děkuji

-myslím si ,že se zbytečně dohadujeme(zkrátka každý máme nějaký ten názor)-nicméně si za ním stojím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jirkaK,

-bohatý rozhodně nejsem kol119 (a nikdy jsem nebyl,na vše co mám jsem si vydělal poctivě)

-doklady do popelnice nedávám jak píšeš,protože mám tak levnou naftu,že k pumpám nejezdím(zatím to tak funguje ale jak dlouho to fungovat ještě bude???)čert ví

-hotovej ráj to také není,ale nestěžuji si (komu by se levňoučká nafta nehodila že)(nechci se tím chlubit,jen reaguji na ty účtenky) ;)

mám podobnou Octu jako ty(combi,barvu i motor),jen jsem na ni ještě nic nedodělával.Mám tě jako vzor.Chtěl bych také čipovat a upravovat,jenže mi na to nezbývají finance.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jirkaK,

-bohatý rozhodně nejsem kol119 (a nikdy jsem nebyl,na vše co mám jsem si vydělal poctivě)

-doklady do popelnice nedávám jak píšeš,protože mám tak levnou naftu,že k pumpám nejezdím(zatím to tak funguje ale jak dlouho to fungovat ještě bude???)čert ví

-hotovej ráj to také není,ale nestěžuji si (komu by se levňoučká nafta nehodila že)(nechci se tím chlubit,jen reaguji na ty účtenky) ;)

mám podobnou Octu jako ty(combi,barvu i motor),jen jsem na ni ještě nic nedodělával.Mám tě jako vzor.Chtěl bych také čipovat a upravovat,jenže mi na to nezbývají finance.

ten kdo je opravdu bohatej, sem asi nepíše. Tak jsme na tom všichni plus mínus stejně. Ale i když mám možnost získat něco opravdu levnýho, tak pořád ta suma, kterou za to vydám a nemám proti tomu náklad do účta v podobě účetního dokladu, mi jde z čistých, zdaněných peněz. A to je špatně. Proto si vždycky dělám rychlou kalkulaci, abych věděl alespoň to, jestli se to vyplatí nebo nevyplatí.

Konkrétně teda ta nafta : beru cenu 28,- Kč za kterou jsem cca dlouhý měsíce tankoval (snad se to ještě vrátí). Odečtu DPH a je to 23,5 Kč. Dál to snížím o 15% u daně z příjmu fyzických nebo 24% u právnických osob a vychází to buď 20,- Kč nebo 17,9 Kč. Protože má-li se vyplatit, abych něco kešoval z čistejch bez dokladu, musím to koupit levněji, než jsem teď vypočítal. A úplně nejlepší je kombinace koupit to takhle levně a ještě k tomu sehnat odjinud doklad. To to máš levnější ještě o to DPH.

Takže jak vidíš, opravdu bych musel někde koupit naftu pod 18,- Kč, abych se nad tím vůbec zamýšlel. A proto to taky nedělám.

Jo, a to jsem do toho radši ani nemotal to, že s výší daňovýho základu taky rostou odvody soc. a zdrav. pojištění. To už je ale příliš složitý.

Editováno: , autor: jirkaK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Luke 288,

-fakováky se mi na moji osobu nelíbí a žádám tě tímto ,aby si je pokud se mnou budeš komunikovat vynechal (nebo na mé příspěvky neodpovídej) děkuji

no, myslel jsem, že jsem ti to vysvětlil, ale asi nedostatečně. smajlík lol má zkratku "lol" což znamená Lot of Laugh, v překladu "mnoho smíchu", běžně se zobrazuje takhle :D , ale tady na foru se zobrazuje takhle lol . s fuck off to nemá nic společnýho, ten vypadá takhle :fakac:

takže nic mazat nebudu a budu doufat, žes to pochopil.

DPH asi nemá smysl řešit, většina podnikajících k tomu přistupuje jako jirkaK, což je vcelku rozumný. proč sypat státu vlastní peníze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...