Přejít na obsah

Jake spotrebice do kuchyne?


Martinoslav

Doporučené příspěvky

Prave ze ne, stropy jsou bez sadrokartonu.... Ten by tam byl uplne zbytecny, stropy jsou v baraku v poradku, takze stacilo jen oskrabat a znovu ostukovat...

Ja jsem spis nechal zasekat nebo zazdit vsechny trubky co vedly bytem... A zrusil jsem plyn a nechal jsem jen elektriku.

I ja zaslepil plyn.. Sem se ho bal... Jsem zvykly jen na elektriku a rad je dotuju, mam je proste rad.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I ja zaslepil plyn.. Sem se ho bal... Jsem zvykly jen na elektriku a rad je dotuju, mam je proste rad.. :)

no my nemáme nataženejch 360 V nebo kolik to je na ty elektrický sporáky. A tu variantu na 220V mi elektrikář nedoporučoval. A nejen on, ale i další dráteníci to nehodnotili dobře, prej tam pak s tím bejvaj nějaký problémy. Takže nakonec jsem plyn nechal, i když taky jsem ho chtěl původně zaslepit a odhlásit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, kluci, jaky jste davali okna?? Ja chtel zezacatku plast, pak me ale pritelkyne (dela ve firme, ktera prodava plastovy okna) zlomila na dreveny eurokokna :) No a ted jsem docela rad, ty okna jsou fakt super... Ale byl to za ne docela ranec.. Za cenu drevenych bych mel plastovy do dvou takovych bytu :D;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ja to konzultoval s elektrikarem a ten mi doporucil jedinou vec - musel jsem na CEZu nahlasit, ze menim jistic na 1x25A a to je vsechno. RIkal, ze pokud nebudu poustet vsechny 4 plotny a jeste k tomu troubu naplno, tak f kliduuuuu :palec2:;)

no právě, to je ono. my taky navyšovali na 25A a v případě, kdy by toho jelo víc najednou by to mohlo padat. a u nás často jede více spotřebičů s velkým odběrem najednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, kluci, jaky jste davali okna?? Ja chtel zezacatku plast, pak me ale pritelkyne (dela ve firme, ktera prodava plastovy okna) zlomila na dreveny eurokokna :) No a ted jsem docela rad, ty okna jsou fakt super... Ale byl to za ne docela ranec.. Za cenu drevenych bych mel plastovy do dvou takovych bytu :D;)

vekra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam vsechno spotrebice s A tridou, takze ta spotreba zase nebude tak hrozna ;) Lednicku jsem ted kupoval dokonce A+. Ja bych se toho nebal, dulezite je mit poradny kabely aby pri vyssim odberu neshorely ve zdi :D;)

Vekra, to je co? Plast?

nejde o spotřebu, ale o to, že by to mohlo padat na jističích, což důvěrně známe. Ta původní elektrika stála za velkou pitchu, stačilo pustit varnou konvici a třeba mikrovlnku a už to bylo. Friťák jsem provozoval tak, že jsem furt běhal nahazovat pojistky, a to nemuselo být ani nic jinýho puštěnýho.

Všichni elektrikáři co znám se shodli na tom, že by do toho nešli, protože to může vyhazovat pojistky. Tak proto. A u nás není výjimkou, že jedou všechny 4 plotny a trouba zároveň. Tak proto. Nehodlám se pak nervovat s nějakým nefungujícím bazmektem.

okna jsou plast Vekra a spokojenost. Jen ti montážníci stáli za hovno.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky zalezi jak mate privedenou elektriku do bytu... Ani pred rekonstrucki jsme v byte nemeli problem se zaroven pustenou rychlovarkou a mikrovlnkou a treba i pocitacem... A to tam byly pres 50 let stary kabely ;)

Ja kdyz delal reko, tak se rovnou udelalo vse do medi a to i z rozvadece ze spolecnych prostor do bytu, nahlasilo se to na PRE, zvysilo se to, prisli dat novy digi elektromer, zeplatil jsem cca 8000,- a mohl v klidu skoncit s plynem a prejit na indukci. Ta ma 400V psano, ale je to klasika jako kazda varna deska..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, kluci, jaky jste davali okna?? Ja chtel zezacatku plast, pak me ale pritelkyne (dela ve firme, ktera prodava plastovy okna) zlomila na dreveny eurokokna :) No a ted jsem docela rad, ty okna jsou fakt super... Ale byl to za ne docela ranec.. Za cenu drevenych bych mel plastovy do dvou takovych bytu :D;)

to ti poradila velice dobre! klasicky plastovy okna jsou sice tepelne dokonaly, ale maji sve nevyhody (absolutni tesnost -> "nedychaji") .. dreveny eurookna jsou uplne nej, kombinuje to vyhody klasickych oken a tepelnych vlastnosti.. ovsem cena je horsi.. no a uplne nejvetsi cenovy peklo jsou dreveny eurookna potazeny hlinikem (z venkovni strany)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ti poradila velice dobre! klasicky plastovy okna jsou sice tepelne dokonaly, ale maji sve nevyhody (absolutni tesnost -> "nedychaji") .. dreveny eurookna jsou uplne nej, kombinuje to vyhody klasickych oken a tepelnych vlastnosti.. ovsem cena je horsi.. no a uplne nejvetsi cenovy peklo jsou dreveny eurookna potazeny hlinikem (z venkovni strany)

Se dneska dělají ale plastový okna s možností odvětrání.. je to nějak přímo na tom okně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja kdyz delal reko, tak se rovnou udelalo vse do medi a to i z rozvadece ze spolecnych prostor do bytu, nahlasilo se to na PRE, zvysilo se to, prisli dat novy digi elektromer, zeplatil jsem cca 8000,- a mohl v klidu skoncit s plynem a prejit na indukci. Ta ma 400V psano, ale je to klasika jako kazda varna deska..

Já už mám taky teď všechno v mědi, navýšeno ze 16 na 25A, přesto mi to bylo vymluveno. To by se muselo předělat v celým baráku, ne jen u mně. Prostě to není v tom baráku celkově na toto stavěný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se dneska dělají ale plastový okna s možností odvětrání.. je to nějak přímo na tom okně...

já si na plasťáky nestěžuju, jsem spokojen, nemám s nima problém. Pokud se mi v mrazech začne mlžit pár cm od spodu oken, tak prostě na minutku otevřu okno a je po mlžení. A to ani mikroventilaci v těch mrazech nepoužívám. Mikroventilace používám jen pokud nemrzne. V mrazu je lepší vyvětrat krátce a intenzivně, neztratí se tolik tepla. S Vekrou jsem spokojen, mám je už 2 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se dneska dělají ale plastový okna s možností odvětrání.. je to nějak přímo na tom okně...

ano ano, tzv mikroventilace.. nicmene ta ma nevyhodu, ze nemuze byt zapnuta v mrazech, jinak hrozi nebezpeci zamrznuti oken a nasledneho ztrhnuti tesneni ;) proste drevo je drevo..

je to asi jako fabia a zminovane volvo c35 :) sluzbu splni obe auta, ale volvo je proste lepsi ;) je to otazkou penez

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to asi jako fabia a zminovane volvo c35 :) sluzbu splni obe auta, ale volvo je proste lepsi ;) je to otazkou penez

Šeredne sa mýliš, ale nebudem sa s tebou znova hádať - veď z toho Volva vytriezvieš veľmi rýchlo ;)

Ohľadne okien jediná pripomienka - pozor na ultralacné plastové okná Made In Poland. U nás sa ich objavil kopec, každá firma z Hornej Dolnej ich ponúka ako "Made in EU" :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejdříve trocha "černého" humoru. Jak tady tak žijem teď se tchánem a švagrem, tak tohle jsem dneska našel na lustru. Tchán si odložil lol To je na moji ženu silné kafe.

A druhá fotka je ještě k tomu jeho bordelu. To je jen zlomek jeho elektro sbírky. Když jsem se ho na tu hromádku ptal, tak se štěstím rozzářil a začal vyprávět, jak to všechno dělal sám. Některý futrály jsou použitý z jinejch přístrojů, některý si dělal komplet sám. Střeva vlastní produkce. Jsou to teda historické "hračky", většinou ze 70tých let. Nejstarší kousek je tuším někdy z 52 roku, je to nějakej elektronesmysl, kterej "zachránil", opravil a je plně funkční.

Je fakt, že je šikovnej, ale jinak je na zabití ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...