Přejít na obsah

uvolnene lozisko predneho kolesa


Host vladoc

Doporučené příspěvky

Ahojte, mal som taky maly problem s brzdovymi platnickami, boli zodrate na lavej strane, pri demontazi sa zistilo ze je to preto lebo cely kotuc lieta ako chce,najprv sme mysleli ze vadne lozisko ale nebolo ho pocut. Tak to mechanik dotiahol a bolo to ok. Ta velka matica nema nejake zabezpecenie proti uvolneniu? Je to oct 1,9 tdi 66 kw 2003. Dik za odpoved. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, mal som taky maly problem s brzdovymi platnickami, boli zodrate na lavej strane, pri demontazi sa zistilo ze je to preto lebo cely kotuc lieta ako chce,najprv sme mysleli ze vadne lozisko ale nebolo ho pocut. Tak to mechanik dotiahol a bolo to ok. Ta velka matica nema nejake zabezpecenie proti uvolneniu? Je to oct 1,9 tdi 66 kw 2003. Dik za odpoved. :)

Nemá, ale jestli to ložisko bylo povolený, tak tě stejně znova čeká výměna, protože stačí jet kousek s takhle povoleným ložiskem a je v háji. Dotahuje se to hodně velkým momentem, když nemáš tak velkej momenťák, tak se to dělá třeba 1m dlouhou trubkou na trháku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá, ale jestli to ložisko bylo povolený, tak tě stejně znova čeká výměna, protože stačí jet kousek s takhle povoleným ložiskem a je v háji. Dotahuje se to hodně velkým momentem, když nemáš tak velkej momenťák, tak se to dělá třeba 1m dlouhou trubkou na trháku...

Tak to aj dotahoval, len dufam ze sa to zase neuvolni, neviem ako sa to vlastne mohlo uvolnit mam to auto len mesiac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je možný, ale ono když se to pořádně utáhne tak se to samo jen tak nepovolí.

Není možné, aby se 12tihranná "nylon stop" matice sama povolila! To ten, kdo do toho minule rýpal, udělal svou práci špatně. Při každé demontáži se tato matice bezpodmínečně musí dát nová. I když 1 ks stojí 200,- kč. Myslím, že utahovací moment je 220mn...

Je pravda, že to ložisko je po smrti. Bez utažených poloos se auto ani nesmí pustit ze zvedáku na kola, natož tak s ním kousek jet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

cena ložiska se pohybuje od 800 Kč neznačkové až po 1800 Kč značkové,je to docela náročné na opravu.Kolik máš najeto?Já dávám poprvé a mám 260t.km,pokud nejsi zručný mechanik doporučuji se obrátit na solidní servis,značkový nedoporučuji cenově přehnané....cca 3500 Kč.Skus firmu APM docela solidní ceny a mají i svůj WEB.

Zdravím Tonda Lerek

PS.Jsem vyučený automechanik a mám praxi od roku 1980

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě mám najeto jen 140tis, zdá se mi to brzo na výměnu ložiska, já bych si toho nevšiml ale upozornil mě na to mechanik když sem byl v servisu s jiným problémem, a opravdu když vypnu radio a při vyšší rychlosti ca od 70km/h zatočím na rovince nepatrně do prava tak se ozývá zatím lehký hukot od levého kola......

a díky za ty ceny, sám to dělat nebudu, nemám na to ani nářadí,,,,,sem elektikář.....:))

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ložisko nemá speciální označení,pouze kod.doporučuji web APM tam je to rozklíčované.Kup sadu s novou maticí a doporučuji značkové ložisko nejlépe FAG je to špičková kvalita a ta se rozhodně vyplatí

Mnoho Spokojených kilometrů přeje Tonda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...