Přejít na obsah

Skopná střešní anténa - demontáž anténního prutu


Pítr

Doporučené příspěvky

Zdar,

má na OII slkopnou střešní anténu. Potřebuji demontovat anténní prut a vyměnit. Ale jak se prut o něco povolí aby šel v kloubu sklopit ,tak už se mu dál nechce. Máte někdo nějakej fígl?

Pítr

na konci závitu je bambulka a anténu lze silou vytrhnout ve sklopené poloze.Tedy já jsem ji dokázak vytrhnout až v úplně sklopené poloze, původně jsem měl informaci, že ji vytrhnu v šikmé poloze ale to se mi vůbec nepodařilo, byl jsem úspěšný až když jsem ji zcela sklopil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na konci závitu je bambulka a anténu lze silou vytrhnout ve sklopené poloze.Tedy já jsem ji dokázak vytrhnout až v úplně sklopené poloze, původně jsem měl informaci, že ji vytrhnu v šikmé poloze ale to se mi vůbec nepodařilo, byl jsem úspěšný až když jsem ji zcela sklopil.

Takže to max povolit....sklopit vodorovně se střechou a vytáhnout? Mám ještě jeden náhradní prut z Fabie tak to vyměnim.....co mysliš tou bambulkou?

Pítr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to max povolit....sklopit vodorovně se střechou a vytáhnout? Mám ještě jeden náhradní prut z Fabie tak to vyměnim.....co mysliš tou bambulkou?

Pítr

Je to takova pojistka aby nesla jen tak vytahnout. Uvidis az to budes mit venku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to takova pojistka aby nesla jen tak vytahnout. Uvidis az to budes mit venku.

Hmm...jsem to zkoušel tahat ven a zas to nešlo....pak jsem koukal na ten prut co mam z Fabie....ten má i kratší závit...to byl prut z nesklopný antény....tak to vyměnit asi stejně nepůjde.... <_<

...a když se vytáhne prut i s tou "bambulí" jde to tam pak zpátky....podle mě se musí vyžvejknout ten otvor v tom plastu co je namontovanej na střeše.....taky mi není jasný jak je potom udělaný propojení prutu s anténní kabelem... :o ´

Pítr

Editováno: , autor: Pítr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm...jsem to zkoušel tahat ven a zas to nešlo....pak jsem koukal na ten prut co mam z Fabie....ten má i kratší závit...to byl prut z nesklopný antény....tak to vyměnit asi stejně nepůjde.... <_<

...a když se vytáhne prut i s tou "bambulí" jde to tam pak zpátky....podle mě se musí vyžvejknout ten otvor v tom plastu co je namontovanej na střeše.....taky mi není jasný jak je potom udělaný propojení prutu s anténní kabelem... :o ´

Pítr

Hele normalne otevri dvere vzadu stoupni si na prah, vysroubuj antenu co to jde, trochu s ni zavyklej a pak trhni. Neboj se!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a když se vytáhne prut i s tou "bambulí" jde to tam pak zpátky....podle mě se musí vyžvejknout ten otvor v tom plastu co je namontovanej na střeše.....taky mi není jasný jak je potom udělaný propojení prutu s anténní kabelem... :o ´

Pítr

Pítře, nepodepisuj se všude za příspěvkem Pítr, máš to v avataru..šetři místem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm...jsem to zkoušel tahat ven a zas to nešlo....pak jsem koukal na ten prut co mam z Fabie....ten má i kratší závit...to byl prut z nesklopný antény....tak to vyměnit asi stejně nepůjde.... <_<

...a když se vytáhne prut i s tou "bambulí" jde to tam pak zpátky....podle mě se musí vyžvejknout ten otvor v tom plastu co je namontovanej na střeše.....taky mi není jasný jak je potom udělaný propojení prutu s anténní kabelem... :o ´

Pítr

Hele maximálně ti zůstane v ruce komplet anténa i s kusem střechy. lollollol

Prostě se toho neboj a škubni pořádně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...