Přejít na obsah

klíma a kúrenie


lars

Doporučené příspěvky

Prečítal som tu na fóre o spôsobe fungovania mechanickej klímy snáď všetko, ale jednu vec som nikde nenašiel.

U fábii s klímou má fungovať kúrenie v aute tak isto ako u auta bez klímy? Ak nastavím otočný regulátor teploty na napr.23C

a v aute je napr. 5 C má do auta prúdiť až do dosiahnutia 23C maximálne teplý vzduch a potom už iba trvale vzduch o teplote 23C, alebo odzačiatku bude prúdiť vzduch teploty iba 23C. Má na celú reguláciu vplyv či zapnem AC, alebo nie ? Díki.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prečítal som tu na fóre o spôsobe fungovania mechanickej klímy snáď všetko, ale jednu vec som nikde nenašiel.

U fábii s klímou má fungovať kúrenie v aute tak isto ako u auta bez klímy? Ak nastavím otočný regulátor teploty na napr.23C

a v aute je napr. 5 C má do auta prúdiť až do dosiahnutia 23C maximálne teplý vzduch a potom už iba trvale vzduch o teplote 23C, alebo odzačiatku bude prúdiť vzduch teploty iba 23C. Má na celú reguláciu vplyv či zapnem AC, alebo nie ? Díki.

Pokud mohu rád se k dotazu připojuji. Koupil jsem teď fábču s automatickou klimou a nevím jak to je. Poraďte prosím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, ´bude to tak, že se jednotka bude snažit za každou cenu ( v rámci schopnosti ohřívání vody ) snažit ohřát interiér na 23st., takže nejdřív ti bude z výdechů valit horký vzduch ( teda nejdřív po nastartování studený :p )a ten se bude postupně ochlazovat, jak se bude oteplovat interiér. AC můžeš mačkat kolik chceš, ale když bude venku míň než cca.5-4st., tak se kompresor klímy stejně nezapne. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dajme tomu že motor je zohriaty a v aute je cca 10 stupňov. Keď zapnem kúrenie na napr.23C tak mne nezačne prúdiť vzduch max. teplý, ale iba odhadujem 23C, lebo keď otočím na max teplotu ta vtedy citelne pridá teplo. Neviem v čom teda spočíva tá regulácia. Spätná väzba zo snímačov teploty interiéru je asi požívaná iba pri zapnutí klímy, aj tak mi to neni vôbec jasné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud bude v autě 10°C a ty nastavíš 23°C, tak půjde do kabiny vzduch o teplotě 23°C hned od začátku. Klapky se nastaví tak, jakou teplotu vyhodnotí čidla. Pokud nastavíš teplotu na max. klapky se otevřou na max. resp. uzavřou a bude do kabiny valit horký vzduch. Taková je moje zkušenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vim, fabia nema "automatickou" klimu. Ma jen poloautomat (i kdyz vim ze v prospektech je oznacovana jako automat). Ten funguje tak, ze si clovek nastavi vzduch o urcite teplote a ten je foukan do kabiny.

Stav, kdy se klima snazi docilit nastavene teploty, je vec climatronicu.

Ostatne uz se to tu tusim nekde resilo, ze tento stav neni zas tak uplne vhodny.. V lete se totiz chova automat tak, ze se okamzite snazi docilit nastavene teploty, coz v pripade, ze mate v kabine 50 stupnu = fouka na vas nejchladnejsi vzdcuh jaky muze = pro zdravi nic moc.

ale jako rad se budu milit, jen jsem to tu proste uz nekde cetl :)

Jinak je take pravdou to, ze ted v zime klimu ve fabii nezapnete ;) hlida si venkovni teplotu

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie cidla su tam na to aby klima vedela aky teply vzduch fuka a ci ma otvorit viac alebo menej miesaciu klapku.

A dalsie cidlo 4 je v paneli (snima teplotu v kabine)

A otocny kombik ktorym stelujes teplotu je v podstate len potenciometer. neni previazany ako pri klasickom kureny bovdenom v miesacou klapkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teraz to už chápem,díki. žial mi to trochu blbne, lebo od max. studeného vzduchu až po max. teplý vzduch otočím na tom regulátore teploty od lavého dorazu iba do polovice regulátora/ šípka smeruje rovno hore/ a už ide max. teplý vzduch. Ostatná časť regulátora je smerom k pravému dorazu nefunkčná. Dá sa táto chyba odstrátiť Vagom. Počul som o nejakom základnom nastavení celého toha regulátora cez VAG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...