Přejít na obsah

1.4 TDI PD


Doporučené příspěvky

Prosím o radu Vás ktorí sa v tom vyznáte.

Potrebujem doplniť olej, ako som písal 1.4 TDI PD (59KW) ma najazdené 7tisc.

Dozvedel som sa už že sa tam dáva olej podľa normi VW 505.01, plná syntetika.

Ale snažím sa zistiť podstatu, aký tam teraz je (mám na mysli presnú značku napr. castrol txt , alebo castrol EDGE turbo diesel...), nikde to nieje napísané, ani v servisnej knižke ani v motorovej časti, je tam len nálepka, ktorú prikl

adám nižšie.

Nechcem tam liať olej inej značky ako tam je teraz, takž neviete akým olejom plní Mladá Boleslav tieto autička?

Odporúčali mi v obchode kde bolo kúpené Castrol.

Každému ďakujem za radu.

post-8946-1202824737_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nebude plnene prave tym co mas tam tu nalepku shell helix, skodovka tusim tymito plny s vyroby.

To ma taktiež napadlo, ale v predajni povedali že oni predávajú Castrol, aj napriek tomu že som sa pýtal aký tam je od výroby a nepovedali nič, teda neodpísali kedže som si s nimi mailoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ma taktiež napadlo, ale v predajni povedali že oni predávajú Castrol, aj napriek tomu že som sa pýtal aký tam je od výroby a nepovedali nič, teda neodpísali kedže som si s nimi mailoval.

Myslím si že tam patří Helix ultra 5w40, výrobní číslo 49545. Alespoň já ten olej mám ve své fabii 1.4 Tdi 59

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každý servis může mít smlouvu na oleje s jiným dodavatelem. Z výroby je tam asi ten shell co je na nálepce. Jinak je úplně jedno jestli tam dáš shell, castrol, mobil apd. důležité aby to splnovalo stejnou normu.

Tak keby som ho menil celý tak ma to netrápi.

Ale ja potrebujem iba doliať, nakoľko sa ocitol na mierke v minime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dolít to můžeš jakýmkoliv olejem, který splňuje stejnou specifikaci (505.01), ale když vidím že jsi vcelku puntíčkář a nechceš tam dát nic jinýho než tam právě máš, tak udělej rovnou výměnu ;) Motor je novej, takže mu aspoň prospěješ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...