Přejít na obsah

Bílá emulze na víčku


ladis001

Doporučené příspěvky

Mám takový dotaz. Na víčku dolévání oleje se mi dělá takový bílý "sajrajt" a to dost. Mám podezření na těsnění pod hlavou, ale olej neubívá ani nepřibývá a voda taky ne. Ani to netlakuje do nádobky. Startuje to normálně (jako škodovka 220000km). Stačí když to před jízdou očistím a po 30 km se to tam usazuje znovu. Zpočátku kapky vody a pak tohle. Co to může být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takový dotaz. Na víčku dolévání oleje se mi dělá takový bílý "sajrajt" a to dost. Mám podezření na těsnění pod hlavou, ale olej neubívá ani nepřibývá a voda taky ne. Ani to netlakuje do nádobky. Startuje to normálně (jako škodovka 220000km). Stačí když to před jízdou očistím a po 30 km se to tam usazuje znovu. Zpočátku kapky vody a pak tohle. Co to může být?

to je normalne vzime

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není zimou. Tohle už je od léta. Jen se na to nějak nedostal čas (je to pracovni :)) ). Je divné že ale neubývá voda.

Věř tomu, že to je normální, na krátkých trasách když se Ti pořádně neohřeje motor a hlavně olej, tak se tahle bílá emulze na víčku běžně vytváří , kdybys ujel tak řádově 150 - 200 km v jednom kuse, viděl bys že tam ten bílej sajrajt není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věř tomu, že to je normální, na krátkých trasách když se Ti pořádně neohřeje motor a hlavně olej, tak se tahle bílá emulze na víčku běžně vytváří , kdybys ujel tak řádově 150 - 200 km v jednom kuse, viděl bys že tam ten bílej sajrajt není

Právě že to tam je. Minulý týden jsem jel trasu Brno a zpět a když jsem na to doma kouknul tak te bílý hnus byl až vté hadici na odvětrávání co vede do filtru. Jinak na celou cestu tam a zpět padlo cca půl deci vody. Což vzhledem k době stání v koloně nic neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že to tam je. Minulý týden jsem jel trasu Brno a zpět a když jsem na to doma kouknul tak te bílý hnus byl až vté hadici na odvětrávání co vede do filtru. Jinak na celou cestu tam a zpět padlo cca půl deci vody. Což vzhledem k době stání v koloně nic neni.

Pul deci podle me neni normalni, pokud nevaris tak voda nema jak ubyvat, je to podle me tesneni, ta bila emulce vzdycky znaci vlhkost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takový dotaz. Na víčku dolévání oleje se mi dělá takový bílý "sajrajt" a to dost. Mám podezření na těsnění pod hlavou, ale olej neubívá ani nepřibývá a voda taky ne. Ani to netlakuje do nádobky. Startuje to normálně (jako škodovka 220000km). Stačí když to před jízdou očistím a po 30 km se to tam usazuje znovu. Zpočátku kapky vody a pak tohle. Co to může být?

V zimě je to opravdu normální, ale úbytek chlad. kapaliny by neměl být. Zahřát motor, na vyrovnávací nádržku testr s manonmetrem, natlakovat,počkat jestli nastane pokles tlaku. Pokud ano pak je to těsnění pod hlavou. U FAvo celkem běžná věc. U favo byla běžná věc reakce těsnění s chladicí kapalinou a následný rozpad těsnění. Chladicí kap se má měnit každé dva roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
Návštěvník

no me neubejva kapalina a po otevreni víčka na nadobce chl. kap. po xxx hodinach po prijezdu ten podtlak tam stale je a zasyci to, tak snad je vse ok.

Ale slabsi emulze tam je - ted v zime, v lete nic :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi máme něco podobného.... Teda spíš nás čeká oprava. Voda nám mizí a z výfuku jde bílý dým, že by se dal krájet!! Těsnění je určo pryč :feve:

Na kolik přijde výměna? A kolik času to zabere, víte někdo?

Tesneni 120Kc, srovnani hlavy par stovek, drobny material navic 200. Pres litr by to nemelo jit pokud se neco neposere, jako ze by treba praskl sroub v bloku... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...