Přejít na obsah

Zadní kotouč. brzdy stále (lehce) brzdí a pískají


traveller

Doporučené příspěvky

Projel jsem forum, našel spoustu podobných problémů, ale ne úplně přesně ten můj. Minulý týden jsem vyměnil podtlakovou trubičku u posilovače brzd a gumové vložky u kostech stabilizátoru. Při tom jsem měl auto zvednuté a všimnul si, že se nevracejí táhla ruční brzdy. Tak jsem je posunul do krají polohy a pak několikrát rozhýbal za pomocí mého synka, který zatahoval a povoloval ruční brzdu. Vše se jevilo OK, ale teď jsem zjistil, že mi stále brzdí zadní kola. Není to tak, že by se auto nehnulo, ale když kousek jedu, kotouče jsou poměrně dost teplé.

Můj dotaz: Může to být stále těmi táhly ruční brzdy? Že je ten bowden nějak zarezlý a prostě se kousne? Dá se tam nastříkat třeba WD40 (pod ty krycí manžety)?

Může to být i tím, že se destičky nevracejí do krajní polohy při běžném brždění? Při pohledu pod auto se mi zdá, že to tou ruční brzdou být nemůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to dělalo něco podobného. Když jsem zatáhnul ruční brzdu a pak pustil, tak se pravé kolo úplně neodbrzdilo. Musel jsem šáhnout za kolo a ručně zatáhnout za tu páčku na třmenu a pak se to odbrzdilo. Myslel jsem si, že to bude tělat lano brzdy, šlo trochu ztuha, ale po výměně pořád stejné. Známému se stalo to samé, sundal třmen, rozebral ho, přočistil a funguje mu to dokonale. Mě se to srovnalo časem samo, ale plánuji teď na jaře, že to rozeberu a vyčistím. :)

Něco málo se tady již psalo: http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...343&hl=lano

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem tentýž problém, po zatažení a povolení ručky se levé kolo zcela neodbrzdilo a následně se za jízdy hřálo. Myslel jsem, že to prostříkám a rozchodím, ale po pár zataženích znovu totéž.

Koupil jsem v AutoKelly nové brzdové lanka (kolem 100 Kč/ks) a je po problémech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Projel jsem forum, našel spoustu podobných problémů, ale ne úplně přesně ten můj. Minulý týden jsem vyměnil podtlakovou trubičku u posilovače brzd a gumové vložky u kostech stabilizátoru. Při tom jsem měl auto zvednuté a všimnul si, že se nevracejí táhla ruční brzdy. Tak jsem je posunul do krají polohy a pak několikrát rozhýbal za pomocí mého synka, který zatahoval a povoloval ruční brzdu. Vše se jevilo OK, ale teď jsem zjistil, že mi stále brzdí zadní kola. Není to tak, že by se auto nehnulo, ale když kousek jedu, kotouče jsou poměrně dost teplé.

Můj dotaz: Může to být stále těmi táhly ruční brzdy? Že je ten bowden nějak zarezlý a prostě se kousne? Dá se tam nastříkat třeba WD40 (pod ty krycí manžety)?

Může to být i tím, že se destičky nevracejí do krajní polohy při běžném brždění? Při pohledu pod auto se mi zdá, že to tou ruční brzdou být nemůže.

Jednoznačně vyměnit lanovody

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...