Přejít na obsah

Malinké kopance-volnoběh


dufado

Doporučené příspěvky

Ahoj chlapi, prosím o radu: mám 1.8 bez turba, najeto cca 220.000 a na volnoběh mi někdy, ne vždy, trošku kolísá motor. No není ani znatelný pohyb ručičky otáčkoměru, ale doprovází to takové citelné zvuky, no něco jako malé kopance z motorového prostoru. Těžko se to popisuje slovy, protože to není až tak výrazný,ale poznat to je. Tak abych věděl, až pojedu na servis, jestli jim to nahlásit, nebo to patří k věku a počtu km. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapi, prosím o radu: mám 1.8 bez turba, najeto cca 220.000 a na volnoběh mi někdy, ne vždy, trošku kolísá motor. No není ani znatelný pohyb ručičky otáčkoměru, ale doprovází to takové citelné zvuky, no něco jako malé kopance z motorového prostoru. Těžko se to popisuje slovy, protože to není až tak výrazný,ale poznat to je. Tak abych věděl, až pojedu na servis, jestli jim to nahlásit, nebo to patří k věku a počtu km. Díky.

Že by setrvák?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by setrvák?

Díky za tip. Myslíš, že se tímto setrvák loučí? A lze jej vyměnit samostatně a kolik to může i s prací stát? Mám k autu komplet dokumentaci včetně všech oprav, no nenašel jsem tam nic o výměně spojky, myslíš, že by mohla být ještě původní a může vůbec utáhnout spojka 200t km?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tip. Myslíš, že se tímto setrvák loučí? A lze jej vyměnit samostatně a kolik to může i s prací stát? Mám k autu komplet dokumentaci včetně všech oprav, no nenašel jsem tam nic o výměně spojky, myslíš, že by mohla být ještě původní a může vůbec utáhnout spojka 200t km?

Co se týká spojky tak klidně dost záleží jak stím kdo jezdil před tebou mě odešla spojka ve 160 000km ,ale díky tomu že to mám chiplý co se týká setrváku tak je to možná příčina co vím tak se to stává ,ale upozorňuji že nejsem žádný odborník :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno záleží jak je moc velké kolísání otáček pokud to je tak (neznatelne)... to déla skoro každej moto je to v rozmezí cca.50-70 ot./min což je velice neznatelné pokud to dělá více tak bych se pokusil podívat na svíčky pak na váhu . samozřejmě to může dělat i setrvak (220Tis. je podle mě málo na to aby byl špatnej) ;) ale taky si jen může přidávat altík na ot! To je těžké ja bych to připíchl na pc a podle toho ale svíčky nezanedbávat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 1.6 74kW a na volnoběh mi to kope docela dost, nejdřív to bylo snesitelný ale teď už je to hrůza. Ty kopance jsou takový nepravidelný, v servisu mi řekli že to je normální, moc jim nevěřím. Mám na techometru jen 121 000 km ale kupoval jsem to ojetý, takže si nejsem tím počtem jist. Zatím mi nikdo neřek čím to může být :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 1.6 74kW a na volnoběh mi to kope docela dost, nejdřív to bylo snesitelný ale teď už je to hrůza. Ty kopance jsou takový nepravidelný, v servisu mi řekli že to je normální, moc jim nevěřím. Mám na techometru jen 121 000 km ale kupoval jsem to ojetý, takže si nejsem tím počtem jist. Zatím mi nikdo neřek čím to může být :help:

Díky za odpovědi, asi to zatím řešit nebudu víc než že to nechám napíchnout na PC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 1.6 74kW a na volnoběh mi to kope docela dost, nejdřív to bylo snesitelný ale teď už je to hrůza. Ty kopance jsou takový nepravidelný, v servisu mi řekli že to je normální, moc jim nevěřím. Mám na techometru jen 121 000 km ale kupoval jsem to ojetý, takže si nejsem tím počtem jist. Zatím mi nikdo neřek čím to může být :help:

Moze to byt i spinava klapka. Mne to robilo tiez - po vypucovani klapky OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...