Přejít na obsah

Favorit predna naprava


Mr.BuBaK

Doporučené příspěvky

Skoda 1000 MB,Skoda 100 L,Skoda 120 L , vsetky tieto modely maju stabilizator prednej napravy.

Na Favo akoby konstrukteri zabudli.

Felda ma,Octa ma , Romo ma, Super ma.

Cize len Favo nema.Prejavuje sa to hlavne v zakrutach a podstatne mensiou stabilizaciou vozidla pri beznej jazde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na která auta se dával stabilizátor jsem již výše psal. Je to ocelová tyč, která spojuje pravé a levé rameno přední nápravy. Jde o to, že když se v zatáčce nakloní auto na stranu, tak stabilizátor zároveň trochu přitáhne i tu odlehčenou stranu a tím se to auto trochu srovná, prostě se to auto mnohem méně naklání v zatáčkách. Vzpěra mezi tlumiči je namontovaná v motorovém prostoru mezi tlumiči pomocí 4 šroubů co drží tlumiče. Má za úkol zpěvněvat karoserii. Například u prvních ročníků Felicie docházelo při prudkém průjezdu zatáčky k mírnému krutu karoserie a praskali přední okna, ta vzpěra to vyřešila. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdrawím lidičky,

vidím, že tady máte celkem zajímavé téma, zvlášť pro mě určitě! Mám na vás tady takový mini dotaz? ´´Mohl bych přehodit nápravy z Feliny na Fáčko?? Bez nějakých složitějších úprav??´´ Na zahradě mám rozbitou Felinu 1.6 MPi Combi a jak už kolega zdůraznil ta ten stabilizátor má! Jestli by to nějak pomohlo bude tam ten Feliňácky motor. Někdo mi říkal, že to je jedno, že to jsou úplně totožná auta!? Proto se chci přesvědčit, než se dotoho aspoň z části pustím! Předem díky za pomoc! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...