Přejít na obsah

Nájezdová rampa


Dalibor3

Doporučené příspěvky

Mohli by byt aj tenkostenne U profily? Posledna U100 je cca 6 kg/m, nemaju sirsiu:

http://www.ferostav.sk/30_5.php

Tem tenkostěnný profil by mohl být. Ale podle mých praktických zkušeností s nájezdem na rampu je šířka 200 mm opravdu malá!

O pár řádků výš píši, že mám nájezdy široký 240 mm. Najíždět na ní s pneu 215/45 je o čumák. Vždy mi u toho musí někdo asistovat a kontrolovat, abych na nájezdy najel na střed s přesností 0,5 - 1 cm!!!

Nejlepší by bylo, kdyby něko dokázal udělat "U" profil z plechu tl. 4-5 mm o rozm. 250x50x3000. Do takového U by se totiž najíždělo dovnitř profilu a ne z venku, jak to mám já! Rozhodně by to bylo bezpečnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohli by byt aj tenkostenne U profily? Posledna U100 je cca 6 kg/m, nemaju sirsiu:

http://www.ferostav.sk/30_5.php

Tohle nepůjde, protože ty otevřené Jackely (tenkostěnné U) se vlivem překročení meze pevnosti zdeformují (prohnou).. Nejlevnější cenově vyjdou právě ty výše uvedené 2xU120, ale pro ty, co mají pocit,že by se nemuseli při nájezdu couváním správně trefit (ne každému právě stačí taková malá ploška) pak bych zkusil profily HEA 220 - tam by se mělo totiž to běžné kolo 195/65 R15 vejít jakoby do drážky..

Nevýhoda je hmotnost: 50,5 Kg/ bm, tedy 3x50,5 = 151,5 Kg za jeden 3-metrový kousek.

Výhoda: cca 200 mm od konce by se dala autogenem vyřezat kolébka (zářez ve tvaru půlkruhu)

o průměru cca 55 mm, aby se tyhle lyžiny daly poté pěkně "zaháknout" na kozičky o výšce 400 mm, posvařované z běžných lešenářských trubek. Tak bude zaručená pevnost, stabilita a tuhost celé konstrukce nájezdu. Rychle hotové, rozebíratelné a skladné, no a hlavně: když vjedete do drážky, neměli byste z toho jakoby "vypadnout" :palec2:

Nicméně stále zůstává před námi problém "pomocníka", který vám vše pomůže připravit a nastavit..

Sám by to člověk asi zvládl, ale přišel by o záda, jistě o kšandy lol a možná by si i nadělal do kalhot.. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HEA 220 je dobý nápad. Výborná tuhost, ochrana proti vyjetí pneu a pěkně vymyšlený zářez na kozu. Ale?? ...jen pro kola 195/65/15

http://62.168.62.45/cze/katalog/detail.php?id=3104

Uvažoval jsu právě ten základ, tedy na standardní kolo na Octavii. Jakmile bude širší kolo, zvětšuje se tedy i onen základní průřez profilu HEA (např. HEA 280) a spolu s přibývající přímou úměrou hmotnosti a to už bude i pro oba lidi pořádná fuška to vše postavit (!)

Takže člověk musí zvážit následující:

Jsu a budu na to sám, nebo budu mít vždy po ruce pomocníka?

Kolikrát jezdím ročně na díru? Nevyplatí se mi spíš dát někomu např. v pneuservisu 100,- do kapsy,

a nechat si autí zvednout na zvedací rampě celé najednou???

Takové otázky musí zvážit každý, kdo nad tímto přemýšlí.. Já jsu rád, že můj Děda tehdy tu jámu v garáži rypadlem vykopal.. :palec2:

Takhle je to radost cokoliv dělat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
tak taketo nieco som si ja dnes urobil...uz len natriet a su hotove..vyskusane na octavii,vsetko v pohode...

Vypadají dobře, ale ten 2. stupeň mi přijde podle fotografie dost strmý..

Neodrbe se o to ten zadní nárazník (plast dole) u výfuku.. Jinak pěkné :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sltuning napsal:
tak taketo nieco som si ja dnes urobil...uz len natriet a su hotove..vyskusane na octavii,vsetko v pohode...

Sice hodnotím tvoji snahu a zámečniký um, ale taky se mi ta rampa zdá být moc strmá. Ze zkušeností vím, že i na tu mojí se 310 cm dlouhými lyžinami je potřeba celkem dost "poturovat" motor přes spojku, abych na rampu couvnul. Najíždět na tuto "střechu" bych nechtěl...

 

 

 

Editováno: , autor: Milan II
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice hodnotím tvoji snahu a zámečniký um, ale taky se mi ta rampa zdá být moc strmá. Ze zkušeností vím, že i na tu mojí se 310 cm dlouhými lyžinami je potřeba celkem dost "poturovat" motor přes spojku, abych na rampu couvnul. Najíždět na tuto "střechu" bych nechtěl...

PS: našel jsem ještě nějakou tu fotku...

to mas pravdu...treba sa s tim najazdom na tu rampu trochu pohrat...nie je to take jednoduche....ale.....ucel to plni a na sukromne ucely mi bohate vystaci... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Přidám trochu inspirace, foto nájezdové rampy zespodu. :D

post-5941-1208361135_thumb.jpg

...tak pánové - za takovou rampu by se nemusel stydět ani malý autoservis - ale halu nemám, venku takovou rampu budovat nebudu - zůstanu u svých 3m dřevěných fošen a špalků - sloužily u feldy - poslouží i u kokty :-) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Najazdova rampa po inspiracii od Milana II dokoncena - pozostava zo zvaraneho plechu hrubky 4+1mm sirka 300mm s bocnicami 70 mm. Prenasanie zvladam sam, ma to cca 20 kg, neprehyba sa - mal som trosku obavy. Minuly tyzden som robil vymenu oleja v garazi - olej som nechal vykvapkat takmer uplne, nikto ma nesuril, perfektna vec, preco som to nemal uz skor.... Po pouziti som kozy lahko umiestnil po bokoch garaze a najazdove rampy umiestnil do stredu garaze - su vlastne pod zaparkovanym autom. V pripade potreby rychlou manipulaciou rozlozim - pohyb necely meter na jednu stranu, to iste na druhu. Velka vdaka Milan II

Ak bude mat niekto zaujem, mozem nafotit a dat sem foto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...