Přejít na obsah

Nehoda


Lukynoo

Doporučené příspěvky

Tak sestra mala v sobotu menšiu kolíziu, prikladám fotky. Auto je havarijne poistené v Kooperative. Ide o to, že vraj z toho môže byť totálka aj keď ja si to nemyslím. Poškodený je nárazník + komplet mriežky a lišty, spodný kryt motora, obidve plastové podkolia, predné čelo, chladič, svetlá sú ulámané z držiakov, pravá poloos je zohnutá a obidva pásy. Kapota ani blatníky nevyzerajú poškodené, motor OK, prevodovka OK, servo OK, airbag OK. Jeden mechanik povedal že to môže byť aj totálka, ale že to sa uvidí v pondelok na zdviháku, lebo auto nedostalo šupu spredu ako skôr zospodu. Ako postupuje poisťovňa? Kedy sa to ešte oplatí opravovať a kedy nie? Info o aute je v podpise - cca 140 000 km nabehané. Ako mám postupovať ja? Čo treba vybaviť? Nehoda je nahlásená posťovni, policajti privolaní boli, majú fotky aj zápis, auto je v autorizovanom Škoda servise a čaká na ohliadku.

Editováno: , autor: Lukynoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nahlasit do poistovne poistnu udalost, poslu ti niekoho kto to pofoti, posudia, financne ohodnotia ze ti daju peniaze na ruku alebo najskor urcite aby si siel do servisu s tym ze kolko vide oprava, servis ti povie cenu opravy dojdes do poistovne, ty sa dohodnu zo servisom urcite, a ty zaplatis 5 percent spoluucast, ak si mal na havarijnej poistke nejake bonusy rozluc sa s nimi :feve:

Inak to auto nevyzera vobec na totalku, naprava sa da opravit, poskodene veci vymenit, kupit novy naraznik a jazdis dalej.... keby si musel zbierat motor po ulici nepoviem nic, ale takto to nevyzera moc poskodene... da sa auto nastartovat v pohode a "odkrivat" s nim? Ci ta poloos je na tom az tak zle..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, totálka by to byť nemala, no u Kooperatívy človek nikdy nevie :blink: Je to ročník 2000, má najazdených dosť km a poškodených je dosť vecí. Takže kľudne môže byť oprava v autorizovanom servise okolo 80tisíc Sk.

totálka je to pro pojišťovnu právě i v případě, že hodnota opravy přesáhne určité procento z odhadované ceny auta (běžně okolo 70%), což může být právě problém u tohoto staršího auta s více km, než by hradily tuto opravu, tak prohlásí, že je to totálka a od odhadnuté ceny odečtou upotřebitelné zbytky, ty odečtou a zbytek vyplatí, což v tomto případě bude málo, pokud je motor a převodovka o.k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ak teda vyplatia nejakú čiastku, auto si môžem sám opraviť a jazdí sa nie? Z evidencie sa vyraďuje len keď je auto na lízing, alebo ako to je?

Lebo svojpomocná oprava by nemusela vyjsť až tak draho.

přesně tak jak píšeš, jen ani leasingovka nevyřazuje - prostě se auto musí nějak opravit, jinak ten kdo platí leasing hodně peněz vyhodí do kanálu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže včera robila Slovexperta ohliadku pre poisťovňu v servise a zatiaľ mi poslali na mail kalkuláciu ceny nahr. dielov aj s opravou a vyšlo im necelých 72.000,- Sk . Teraz musím s tými papiermi do poisťovne, oni spravia nejakú kalkuláciu a s tou zase pôjdem do servisu, či sa do nej zmestia. Ak áno bude sa opravovať, ak nie tak neviem čo potom. Ale tuším že to bude trvať nejaký čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Tak len pre úplnosť to sem napíšem. Oprava stála 56 040,- Sk, spoluúčasť 5000,-Sk. Servis Motor Car Dunajská Lužná (bývalý Auto Jáger). Spokojnosť s opravou? Také zmiešané pocity. Nárazník je pekne nastriekaný aj dopasovaný, ale auto odovzdali ešte špinavšie ako som ho tam odovzdal, to ho mohli aspon opláchnuť vodou a nie aby na ňom boli hovná od vtákov. Predná výstuha plná hliny od nehody a vnútri, totál humus. Keď už ju mali dole, čo predpokladám to tú hlinu mohli odtiaľ vysypať. Na aute bol kryt pod motorom z dízla a oni tam dali ten malý. Že to museli, že ten veľký by im poisťovna nepreplatila, aj keď veľký bol aj v čase poisťenia a aj poškodený nehodou. Páčka na odisťovanie kapoty bola odlomená a doma ako bonus som zistil že tečie nádobka ostrekovača.

Nehoda sa stala 15.3. a auto som si vyzdvihol 23.4. Podiel na tom mala aj poisťovňa. Asi stále platí - radšej nebúrať.

to sou svine ty pojistovny, nechteji nic proplacet, hajzli jedni fuck

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...