Přejít na obsah

O1 RS - děravá hadice sání


iviak

Doporučené příspěvky

ahoj chlapi.stala sa mi taka vec..robil som pijanko jazdu uplne kludnu,pohodovu a z nicoho nic mi vypadlo turbo.podotykam ze vahu vzduchu mam novu.skusal som aj vypnut a opetovne nastartovat a nic.vobec to nechcelo tahat a potom z nicoho nic cca o 10-15 km zacala tahat normalne.a este som si vsimol ze vo vyzsich otackach 5000 a viac mi to zacne skubat.neviem ci moze mat na to vpliv ale zdochyna mi skoro kazde rano a chvilku ide ako keby na tri valce a potom v poho.cital som ze to robi viacerim na 1.8T.auto ma najazdene 237 000km.vymenene veci:lambda,vaha vzduchu,termostat,vycistena skrtiaca klapka

Editováno: , autor: iviak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A Jses si jisty ze to jsou vypadky turba?? Co udelej a dukladne, to je kontrola vsech podtlakovych hadicek, muze byt nekde mala netesnost a je to spatny. Dale bych zkontroloval vstriky, tam bych mozna videl i to skubani. Mas vymenen palivovej filtr??? To taky muze byt jedna z moznosti. Taky z nadrze vyndej plovak, tam mas i palivove cerpadlo, mrkni, jestli neni na dne toho fitru hodne necistot. A hlavne mrkni na VAG, to ti usnadni hodne prace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A Jses si jisty ze to jsou vypadky turba?? Co udelej a dukladne, to je kontrola vsech podtlakovych hadicek, muze byt nekde mala netesnost a je to spatny. Dale bych zkontroloval vstriky, tam bych mozna videl i to skubani. Mas vymenen palivovej filtr??? To taky muze byt jedna z moznosti. Taky z nadrze vyndej plovak, tam mas i palivove cerpadlo, mrkni, jestli neni na dne toho fitru hodne necistot. A hlavne mrkni na VAG, to ti usnadni hodne prace.

Cau s tym turbom ti velmi neporadim, ale s tym obcasnym chodom na tri valce to riesime v teme :Strata vykonu, nepravidelny chod 1,8 20V (2002-110kW). Co trapi prave mna, jeden kolega (MKTU) ma podobny problem a pravdepodobne nam to robi Riadiaci modul zapalovacich cievok - č. dílu 4D0 905 351. Ale to asi nebude ten isty problem co mas ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vag ukazal len nieco ako bohatsia zmes.palivovi som menil.do nadrze pozriem.hadicky sme skontrolovali-zbezne,ale chcem dat auto do skodovky lebo tam vraj maju zariadenie na zistenie netesnosti v hadiciach.mozes mi napisat ze co s tymi vstrekami?niekto mi hovoril ze ci nemoze to byt niejaky ventil.podotikam ze auto od vtedy slape..cca 1500km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze.teraz som skontroloval cerpadlo pod zadnymi sedadlami.nedalo sa velmi rozoberat ale ked som donho kus nazrel bolo cistucke aj sa dalo precitat vsetko na dne.a ten problem so zdochynanim,tak som si vsimol ze vtedy ked su tvisene otacky t.j. ked je studeny motor a vtedy silnejsie pridam tak sa zacne ako keby dusit ,ked je vonku chladno tak zacne az tak skakat ako keby na tri valce.poradte dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sviecky maju asi 80 000km.neciem ci to mozu byt tie zapalovacie moduli ked to robi za studena pri zvisenych otackach

To sou rady porady... ;) hele motor rs je dost složitej a tyhle problémy může dělat asi 15 věcí .. takle radit je na draka...

A prosintě svíčky mají 80 000 ... a to si myslíš ,že je málo ??? myslíš ,že vydrží kolik ????

Svíčky u RS se davají bud ptatinové nebo iridium ... ty vydží okolo 50 000 km daj se tam dát i obyčejné za 100 kč kus ale ty vyrží tak max 20 000 km

Tak rada ... kup nové svíčky a skontroluj zapalovací moduly ..se docela serou .. ale to se tu řeší pořád dokolo ... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no.takze dal som auto do org. servisu do skodovky a verdikt bol taky:turbo je ok, hadice su ok, aj niejaky ten ventil.na vagu bolo nieco napisane nieco ako :bohatsia zmes.nepametam presne.v servise mi povedali ze to bude nieco so sanim,ze bud sa dostava palivo do sania,alebo je tam nejaka netesnost...pozeral som nanho ako debil a nicomu som vpodstate nerozumel.nepovedal nic konkretne.taze som s tamat oddisiel a som na tom ako predtym...asi budem cakat kym sa to neprejavi viac,alebo daco neklakne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok zajtra ich mam vymenene.este som zabudol spomenut ze som menil vahu vzduch ale nie org. ale repliku...po vymene auto tahalo tak ako pred tym a hodnoty ukazovala opet normalne a nie ako ta pokazena.a v skodovke ma lamal ze na 95 percent to robi ta vaha,ale mne sa to nezda...dik chalani za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo vsetko to je o priprave zmesi. Mozu to byt cidla teploty ci uz chladiacej kvapaliny alebo nasavaneho vzduchu, alebo lambdy, netesnost systemu, špinava klapka. Staci ze to niekde dostava spatny signal

a hned to moze vypisat chybu. Tak este zaz na comp a zapisat chyby "presne"!!!. Diagnostika je zaklad bez nej sa nepohnes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok.taze vymenil som tie sviecky a aj mi odysla zapalovacia cievka.vsetko som vymenil org sviecky aj tu cievku.od posledneho napichnutia na diagnostiku som zrobil cca 3.000 km a chyba ziadna iba ta cievka.a auto STALE NECHCE TAHAT.vpodstate taha,ale mu to kus trva najprv tak skube a cuka a potom sa rozbehne...dnes som to skusal na dialnici rozbehol som to na 180 km ,pustil plin a opetovne som zoslapol na podlahu najprv 2-3 sek nic len take trhanie a skubanie a potom sa chyti...uz som s toho zufali a nikto mi nevie poradit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok.taze vymenil som tie sviecky a aj mi odysla zapalovacia cievka.vsetko som vymenil org sviecky aj tu cievku.od posledneho napichnutia na diagnostiku som zrobil cca 3.000 km a chyba ziadna iba ta cievka.a auto STALE NECHCE TAHAT.vpodstate taha,ale mu to kus trva najprv tak skube a cuka a potom sa rozbehne...dnes som to skusal na dialnici rozbehol som to na 180 km ,pustil plin a opetovne som zoslapol na podlahu najprv 2-3 sek nic len take trhanie a skubanie a potom sa chyti...uz som s toho zufali a nikto mi nevie poradit...

jak říká kolega diagnostik, HADICE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

takze prislo sa na to ze mam prasknutu hadicu.neviem presne ktora to je..,ale ked som dal dole kryt tak nad vekom ventylov bola taka mala medzera a cez nu bolo vidiet tu hadicu a mal som tam rozstriekany olej.zajtra ju davam vymenit tak dam vediet ci to bolo to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...