Přejít na obsah

Čištění klimatizace


RGB

Doporučené příspěvky

No já nevím, ale když předčasně vypnu AC a tím jakoby vysuším výparník je na nic. Ten se vysuší úplně stejně i když vypnu motor. Námraza odteče tou trubičkou pod auto. Pokuď není ucpaná. Rozdíl vidím pouze v tom, že když vypnu klimu dřive, tak mi vlhký vzduch letí do filtru a potom do kabiny a při vypnutí motoru mi filtr tolik nenavlhne. Jen podotknu, že parkuji v teplé garáži a jedu furt AUTO 19 stupňů a nikdy problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak mi uteklo co je to ten PF a CUK  :kol-32:

Tak jsou značeny filtry od Mann

CU 2939 - papír

CUK 2939 - s aktivním uhlím

FP 2939 - s aktivním uhlím a polyfenolem (váže a neutralizuje alergeny), antibakteriálním účinkem a fungicidním účinkem (ničící parazitní houby a plísně)

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DCSpeedy: filr - výparník - kabina?

To bych neřekl. Filtr je při vstupu vzduchu do kabiny.

Postnu pár PDF o klima. Za cca týden...

 

Prvni pri vstupu do kabiny je ventilator, potom filtr, nasleduje vymenit tepla, vyparnik a nakonec PTC.

 

Podle me je to logicke. Kdyby byl filtr az za tim vsim, tak by se ti vymenik tepla velice rychle ucpal vselijakym bordelem. :kol-32:

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvni pri vstupu do kabiny je ventilator, potom filtr, nasleduje vymenit tepla, vyparnik a nakonec PTC.

Podle me je to logicke. Kdyby byl filtr az za tim vsim, tak by se ti vymenik tepla velice rychle ucpal vselijakym bordelem. :kol-32:

Prvni je filtr, pak vyparnik a az za nim vymenik topeni. Kdyby to bylo jak pises, tak nemusime vyparnik dezinfikovat, skoro vsechnu havěť by usmazilo horko z topeni.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůže být výparník a topení paralelně (vedle sebe). Klapka by přepínala kudy má proudit vzduch. Vede mně k tomu to, že když vypnu klimu a zapnu topení, začne to topit skoro okamžitě. Kdyby bylo topení a výparník za sebou, tak by se vzduch napřed ochladil ve výparníku a pak ohřál v topení, takže by přepnutí muselo trvat déle. Obrázek by nebyl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč by to nevyčistilo vnitřek. Už tam v návodu je uvedeno : přepnout na cirkulaci uvnitř vozu = tak to jde jak přes výparník tak i přes výměník :

 

Detailní popis Sonax Čistič klimatizace KlimaClean - 150 ml 323100

antibakterialni-100.jpg

Klimatizační zařízení je ideální úrodná půda pro bakterie a plísně. Vznikají v něm páchnoucí plísně, které vyvolávají alergické reakce. SONAX Čistič klimatizace dezinfikuje snadno a rychle větrací systémy a  odpařovací zařízení. Osvobozuje od nepříjemných zápachu
Návod k použití:

  • ve vyhřátém vozem - např. zaparkovaném na slunci - posuňte a sklopte dopředu přední sedadla
  • zavřete okna
  • cirkulaci vzduchu nastavte na vnitřní okruh
  • nastartujte a zapněte klimatizaci na nejnižší možnou teplotu
  • otevřete všechny průduchy ventilace vzduchu - na sklo, do prostoru i k nohám
  • položte na podlahu mezi sedačkami, nasměrujte uzávěr spreje do vozu + stlačte uzávěr do dolní polohy
  • zavřete všechny dveře vozu
  • v uzavřeném voze s běžícím motorem nechte unikat obsah spreje do cirkulujícího vzduchu po dobu min 15 min
  • po 15 minutách otevřete dveře, vypněte motor i klimatizaci a nechte důkladně vyvětrat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůže být výparník a topení paralelně (vedle sebe). Klapka by přepínala kudy má proudit vzduch. Vede mně k tomu to, že když vypnu klimu a zapnu topení, začne to topit skoro okamžitě. Kdyby bylo topení a výparník za sebou, tak by se vzduch napřed ochladil ve výparníku a pak ohřál v topení, takže by přepnutí muselo trvat déle. Obrázek by nebyl?

 

Schéma Climatronicu OI (novější se mi nepodařilo najít):

post-32075-0-48811500-1430640524_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem ten sonax použil a nepomohlo to , jen to udělalo flek na stropě . Tak jsem zkusil pěnu a pomohlo , ale jen na rok . Letos zas . Dvakrát jsem použil klimu a nic . Po třetí po vypnutí klimy a vysoušení závan smradu . :kol-32:

Editováno: , autor: hanesek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...