Přejít na obsah

Čištění klimatizace


RGB

Doporučené příspěvky

Pánové nevíte prosím kde přesně se v OII FL tahá z interiéru vzduch při recirkulaci ? Teď sem chtěl nechat dát klimu vyčistit ultrazvukem, ale technik je nemocnej, tak sem to z toho nejhoršího chtěl vyčistit sám (vtipně se mi osvědčil sprej na dezinfekci bot :kol-78:) Myslel sem, že se to tahá z těch několika děr pod kastlíkem spolujezdce a pod volantem, ale při zapnutý recirkulaci mi přijde, že těma dírama se netahá nic. Zkoušel sem na to přiložit papírek, nebo tam stříknout ten sprej, ale nic... přijde mi, že tam není žádnej podtlak :-( Auto má najeto 40tis km takže pochybuju, že by byla vadná klapka. Buď tim, že těch děr je tolik to saje minimálně, nebo se to tahá odjinud... Díky za nápady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tema dirama to naopak vzduch vyfukuje. Kdyz si zapnes ofuk prostoru pro nohy, urcite to ucitis. Odkud to vzduch taha ti snad napise nekdo jiny. Ale ja myslim, ze zadne konkretni misto neni. Kdyz se ta klapka otevre, tak to vzduch taha proste z okoli teto klapky. Takze konretni misto neni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je to stejný jako předface OII s Climatronicem (řekl bych že je, ale jistě to nevim), tak se otevírá klapka za schránkou spolujezdce, dostaneš se tam, když ji sundáš. Pokud se ale k tomu místu potřebuješ dostat nějakym sprejem, dá se to i skrz šachtu kabinového filtru, kterej je nad nohama spolujezdce po sundání toho spodního polystyrenovýho nebo textilního krytu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že to stejný bude. Problém je v tom, že při čistění ultrazvukem je potřeba, aby hubice s parou toho přístroje směřovala přesně k sání vnitřního okruhu a přijde mi divný, že by to ten vzduch sálo někde pod tapecem... Ten kryt sem měl dole, když sem měnil filtr a je tam i trošičku vidět na výparník. Jenže když se odstraní filtr, tak ten samotnej dekl pak netěsní a hodně to pak profukuje na nohy. Asi to pak hold při tom čištění budu muset sundat dolu i se schránkou a mezírky nějak podlepit izolepou. Každopádně je to fakt divný, protože OI a myslim, že i většina jiných aut mimo VW to saje výdechem na nohy ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak Sharky a Lucas měli pravdu, u OII FL je sání klimatizace pro vnitřní okruh opravdu za schránkou spolujezdce nad motorem klimošky. Je to zde komplet zadeklované, pač zespodu je ten krycí molitan a ta klapka je až v horní části palubní desky, takže veškeré čištění „suchou cestou“ je bez odendání kastlíku zbytečné. Aerosol, nebo čistící mlha z evapomatu se skoro nemá šanci k sání dostat, nebo pouze v minimálním množství. Proto všem, co pudou čistit klimu ultrazvukem doporučuju odendat kastlik a krycí molitan nad nohama a hubici směřovat ke klapce vnitřního okruhu. Klapka je docela dobře vidět i po odendání bočního krytu palubní desky (některá auta zde mají pojistky). Pokud budete měnit kabinový filtr, tak doporučuji ten starý vyndat a během čištění pouze nandat kryt filtru, aby čistič filtr zbytečně neblokoval. Já se na ultrazvuk nedostal a klima páchla po zimě neskutečně, tak jsem odendal kabin. filtr a směrem k řidiči do šachty (je zde vidět výparník klimy) nastříkal sprej na dezinfekci bot :-D  kryt pak zadělal bez filtru a zbytek spreje sem nastříkal do sání klimy za kastlíkem. V autě sem měl pak dva dny puch jak v botníku :-D , ale po vyvětrání je veškerý zápach pryč. Toto je pouze provizorní řešení, uvidim jak dlouho to vydrží a pak holt auto pude na evapomat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

kuwa už mě ta klima sere, jen se oteplilo, sepla a zpočátku smrdí

vloni zjara čištení ozonem, po létě byla zase cítit, na podzim jsem nastříkal ajatin, ale asi stejně k prdu

mám malý dítě a nerad bych aby čichala ty sračky z klimy, sive to smrdí jen chvilku po zapnutí, ale něco tam asi bude

kdyby tak něco opravdu fungovalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heh koukám že to tady vždy z jara ožije :-D Já teď výparník 2x projel čistící pěnou ve spreji a pomohlo to tak na 2 dny :-( Pročet sem to tady celý a v jedný věci pořád nemam jasno. Kolik je v OII vzduchovejch filtrů klimy ? Ten za kaslíkem je jasnej, to vymění i dítě, ale některý lidi tu píšou ještě o druhym. Je tam někde jako u OI pod stěračema, nebo je to kec ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně ten evapomat pomoh hodně, ale stojí to dardu. Jen mě štve, že na OI sem to udělal jednou a bylo po smradu na dobro. U OII se s tim musim sr*t každej rok :kol-32:  a to nechávám klimu vysušit před vypnutim a každej rok měnim filtr, kterej taky neni nejlevnější a stejně každý jaro ta klima smrdí jak mokrý fusekle vytažený ze stoky kol9  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vysouseni je stejne k prdu, na sluzebni se klima nikdy nevypinala a nesmrdela a na moji jsem ji taky nevypinal a po 6 letech zacla smrdet, tak jsem to nechal udelat ozonem, stalo to snasd 1500 pokud se dobre pamatuju, klimu jsem pak pred dojezdem vypinal a zacla smrdet jeste nez skoncilo leto

Ale smrdi jen par sekund po tom co zacne chladit, pak uz ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci tak jsem to pročetl od začátku a nějak jsem trochu v koncích... Mě tedy Klima smrděla tento týden cca 3 první starty a je klid, každý rok dělám tu dezinfekci tím spejem co se dá mezi sedačky a nechá recirkulovat (byla tu otázka co na to tapec atd... nic, je to v pohodě, udělá se mlha, která recirkuluje v autě, pak to vyvětram a je to)... Akorát bych tedy chtěl dělat něco víc, než jen tohle a narazil jsem na vystříkávání dutin a výparníku...

 

Má to tedy smysl dělat (to vystříkávání dutin), nebo je to k ničemu? Chtěl bych když už to dělám vždycky na jaře každý rok to udělat pořádně a ne jen tím sprejem "na oko" ačkoli se smradem v sezoně nemám žádný problém, ale tak vozím prcky a chci aby to mělo větší péči.

 

K tomu sušení, o tom jsem se dočetl až tady, nikdy jsem nesušil, dojedu a vypnu, nastartuju a jedu, vlastně mám celoročně nastavený climatronic na AUTO a nějak jsem to neřešil, pod autem mám v létě louži jako prase a nic nesmrdí (auto je staré letos 10let, takže v sušení bych problém neviděl.

 

 

Případně díky za nějaký ucelený postup, jak si doma sám a kvalitně vydezinfikovat a vyčistit systém klimatizace, případně i s nějakými přípravky, které jsou osvědčené. Budu opravdu vděčný, kdyby někdo celý postup napsal v bodech, hodně lidem (a mě) by to moc pomohlo  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já peru na výparník pěnu dírou od kabinovýho filtru podle návodu. Na netu určo návody budou. Kupuju to co mají, je toho velká pixla takže to dělám na jaře a na podzim, na 2x to vyjde a rovnou měním i filtr, za půl roku bejvá slušně zasviněnej a mimo dítěte vozím i sebe a manželku :) To vysoušení dělám ale i z důvodu aby sme nevylejzaly z lednice do trouby, tělo tyhle šoky nemá rádo :) Klimu pouštím občas i v zimě a nikdy nezasmrděla ani na vteřinu ;) btw známej mechoš jednou zahlásil že některý zasviněný výparníky prej vyčistí už jen jejich výměna :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stringo - sprej medzi sedačky je obyčajná "voňavka" ktorá ničomu nepomôže , jedine to chvílu prekryje smrad celého auta ... Ten bordel , vlhkosť a zápach je v 99% prípadov vo výparníku klímy ktorý treba silnou dezinfekciou vystriekať priamo naň , toto vždy pomohlo ...

 

Vypneš klímu necháš vetrák na 2-3 na 10 minút nech výparník vysuší , vypneš , vyberieš peľový filter , sprej na čistenie klimatizácií - používam Wurth , je to silná nemocničná dezinfekcia ktorá pomáha ,  hodíš hadičkou smerom k výparníku a nahmatáš ho - je to pekne počuť ako tryska hadičky sa opiera o tenké lamely výparníka , dôkladne to vystrikaš , vrátiš nazad kryt bez peľového filtra a necháš zapnutý vetrák na 1-2 po dobu 10 min s vnútorným okruhom ... takto som odsmradil všetky autá okrem jedného passata kde nebola klíma čistená 8 rokov , tam pomohla už len rozborka komplet topení a vymytie výparníka chémiou vo vani ...    a nezabudnúť na origo peľ. filter s aktívnym uhlím

post-51372-0-05247400-1428128931_thumb.j

post-51372-0-89483000-1428128946_thumb.j

post-51372-0-05153100-1428128959_thumb.j

post-51372-0-72136400-1428128973_thumb.j

post-51372-0-46521000-1428128991_thumb.j

Editováno: , autor: suri.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...