Přejít na obsah

ABS


Schlumpf

Doporučené příspěvky

mam brzdy s O-RS, Kabelaz ale s Fabie 1.4 16v 101k.

koupil jsem sy Sensory na ABS s O-RS...jasne ze na brzdy pasujou, ale na kabelaz nechteji.

Bude vadit kdyz na to nasadim konektori?? (na origo kabelaz) abych to mohl soupnout na ty sensory??

jasne ze nedostanu odpoved presnou jestli jo nebo ne.

ale treba nekdo vy jak presne funguje abs a jak to nejlip udelat.

diky vam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
Zdravim,prosim vas ma nekdo nejakou zkusenost jestli jde nejak udelat extra vypinani ABS?  :unsure:

A takový malý dotaz, proč ho chceš vypínat?

třeba proto, že když blbneš na sněhu....

... tak trochu vadí.

A navíc, kdo by si nezavzpomínal na staré dobré časy... protože doba Š1000 MB s bubnovými brzdami na všech kolech se už nikdy nevrátí B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,prosim vas ma nekdo nejakou zkusenost jestli jde nejak udelat extra vypinani ABS?  :unsure:

A takový malý dotaz, proč ho chceš vypínat?

třeba proto, že když blbneš na sněhu....

... tak trochu vadí.

A navíc, kdo by si nezavzpomínal na staré dobré časy... protože doba Š1000 MB s bubnovými brzdami na všech kolech se už nikdy nevrátí B)

-_- jo asi mas pravdu,vzpominam si ze neco takoveho rikal,ja Abs nemam a nikdy nemel tak to nevim ze blbnuti s abs je nuda ci nemozne... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus to raději přes tu pojistku.. přepálená pojistka se líp vysvětluje než nějaký vypínač (který tam navíc zůstane). A nevím, jak to bude s přepětím, možná, že ta pojistkovka je nějak chráněná.

Navíc, u starší MPI šlo všechno vypnout centrálně na kapličce.

... jinak já ti nic neradím, ba ti dokonce doporučuju, abys to ABS nechal v činnosti, protože je to skvělá věc. Kdyby něco, tak já nic, já muzikant :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde se tu psalo,že když se vypne ABS tak se musí nějak přenastavit brzdy přes VAG,jinak to nebrzdí.Myslím ,že je to v bazaru-prodej-auta-fabia RS

:o to je pravda,je to mozne vyradis vlastne hl.rozvod tlakoveho valce...ci co to je...ale tezko rict.. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde se tu psalo,že když se vypne ABS tak se musí nějak přenastavit brzdy přes VAG,jinak to nebrzdí.Myslím ,že je to v bazaru-prodej-auta-fabia RS

Tím chceš říct, že když máš na ABS poruchu, tak ti to nebrzdí ?

To je pak dost o hubu, nebo se pletu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdí, ale zadní brzdy jsou přebrzďovány protože auta s ABS nemají zátěžový regulátor. ABS se lze taky zbavit odpojením jednoho čidla ABS nebo jízdou na kluzkém povrchu se zataženou ruční brzdou. Pak je ale třeba vagem zhasnout kontrolku závady brzd případně několikrát nastartovat a popojet až kontrolka zhasne aby ABS opět fungovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Jedu právě ze servisu a opravdu se začínám utvrzovat v tom co tam pracují za "odborníci".

Problém..během jízdy mi začala svítit kontrolka ABS...říkám si to je v p... v servise škodofky mi borec řekl, že mám v prdeli čerpadlo na ABS oprava cca 30 tis. Známý mi poradil, že pod baterkou to muže být spálená jedna 30 A pojistka. Její výměna a ejhle vše OK. Tudíž jsem ušetřil nějakých 29 998 Kč. Proto do origo servisu max. pro reklamní letáky

P.s. sorry ale opravdu si nemyslím, že člověk platí v origo škoda servise za kvalitu práce.

:ble

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...