Přejít na obsah

ABS


Schlumpf

Doporučené příspěvky

tak se mi zdá, že se tu vedla diskuze na toto téma loni kolem zimy. Jinak můj názor, jen "pako" vypne prvek bezpečnosti. V práci máme auto s ABS a bez ABS a rozhodně se v zimě cítím hůř, když jezdím s tím bez ABS. Popravdě řečeno bych byl pro to, aby se tento bezpečnostní prvek ani vypnout nedal. Na svém ABS mám a jsem za to rád!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Looool :) dalsi odvazlivec, to ako ked ludia tvrdia, ze zimne gumy su neopodstatnene, ze ked sa v zime svieti, tak sa zvysuje spotreba auta...ako moze niekto prist s myslienkou vypnut nejaky prvok bezpecsnoti :feve: keby ze koli tomu, ze by si chcel vyskusat rozdiel medzi ABS a autom ktore ABS nema, to chapem, ale preto ze na to nie je zvyknuty? a aky je tma rozdiel? ja to pocitujem jedine tak ze ked prudko bzdim tak mi to "chrupe" v brzdach... "teraz nemam na mysli rozdiel v brzdiacom ucinku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
ja mam podobny problem, na jednom mieste kadial chodim naistalovali nove semafory, neviete ako sa daju vypnut? nie som totiz na to zvyknuty a docela mi to vadi.. :smich::smich::smich:

vypni ABS a naper to do toho semaforu :smich::smich::smich: Jinak kaskadéři nevymřeli..ale kdo chce kam, pomozme mu tam. Hlavně, aby nikoho nezmrzačil..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak debilní a hlavně nebezpečnej systém jako je ABS chci vypnout už dávno.Bohužel fakt pořád svítí ta kontrolka a pak to dokonce začne řvát. V zimě se s tím prostě zastavit nedá. U aut bez ABS jsem nikdy problém neměl,zato s ABS je to vyloženě nebezpečný. Já jsem profesionální řidič 17 let,takže už nějaký zkušenosti mám. Je potřeba nebrat vážně ty marketingový kecy automobilek. ABS je jenom pro ženský,který panicky brzdí. (omlouvám se čestným vyjímkám,ale osobně žádnou takovou řidičku neznám)

Fakt se to nedá odpojit tak,aby nic na palubce nesvítilo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, v zimě na sněhu to brzdnou dráhu prodlužuje, to bez debat, ale zárověn to nechává možnost auto ovládat (pokud člověk stojí na brzdě jak "slon") a to se u aut bez ABS říct nedá. Jediná možnost je na to tak na sněhu (stačí i blbej štěrk) rychle nehamtat aby se neaktivovalo nebo brzdu na mžik pustit a znovu začít brzdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak debilní a hlavně nebezpečnej systém jako je ABS chci vypnout už dávno.Bohužel fakt pořád svítí ta kontrolka a pak to dokonce začne řvát. V zimě se s tím prostě zastavit nedá. U aut bez ABS jsem nikdy problém neměl,zato s ABS je to vyloženě nebezpečný. Já jsem profesionální řidič 17 let,takže už nějaký zkušenosti mám. Je potřeba nebrat vážně ty marketingový kecy automobilek. ABS je jenom pro ženský,který panicky brzdí. (omlouvám se čestným vyjímkám,ale osobně žádnou takovou řidičku neznám)

Fakt se to nedá odpojit tak,aby nic na palubce nesvítilo?

Hmm co sa clovek nedozvie...ABS je hovadina, ochvilku bude aj ESP nanic a vlastne na co su nam airbagy??? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikto nehovorí že je to hovadina. Som človek, čo je už odchovaný na ABS, ale môjmu otcovi tiež zo začiatku maximálne vadilo ABS na snehu. Parkrát sa mu aj zo začiatku stalo že nedobrzdil pred križovatkou. A to denne najazdí 200-300 kilakov a túto profesiu už robí 10 rokov nepretržite. V ne-ABS aute mal väčší cit v tom pedali, sám si vedel regulovať brzdný účinok na snehu. Nepatrí k tým, ktorí pedál tlačia bez citu a zmyslu na podlahu čo to dá. Nakoniec si musel zvyknúť... Je mi jasné kde sú výhody ABS, ale pre niekoho kto v tom aute strávi polku dňa na rôznych cestách čo je rok dlhý, tak verím že pre toho je to ABS v niektorých situácia nepotrebnou a otravnou vecou. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sam si to povedal, ze nebol zvyknuty, presne pripad aj mojho otca. ale o tom to je, musis si zvyknut a tlacit do tej brzdy, bez ABS aj ked mas cit, nikdy nedokazes brzdit na hranici tak aby si brzdil maximalnym moznym tlakom a zaroven nesiel do smyku. nehovorim ze ABS je vsemohuce, ma svoje + aj - a niekedy brzdnu drahu predlzi. Mna len "nastvu" nazory ludi, ktori napisu jnieco take ze "debilní a hlavně nebezpečnej systém jako je ABS". Nehovorim ze to nie je aj o peniazoch, ale tak co dnes nie je? Aj za auto plati :)

Ked sme kupili fabku, tatko nebol zvyknuty ani na posilovac a v zime tiez stale ze to nebrdi a tak, az som mu raz povedal nech do toho poriadne zatlaci a takemr sme preleteli cez sklo :kuk: potom uz nepovedal ze to nebrzdi :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne,to nemůžu. A k dalším názorům : proč bych si měl zvykat na něco,co mi nevyhovuje a ohrožuje mě to?

já proti smykům vůbec nic nemám

a ESP mi do auta už vůbec nesmí a airbagy mám dávno všechny odpojený

Hrozně mě vytáčí,že si už nemůžu koupit auto bez ABS a airbagů.Proč za ně mám platit,když to nechci a stejně je po koupi nechám odpojit? Pokud by tyhle blbosti v autě nebyly,tak by auto muselo být tak o 100.000 kč levnější. A kdo to chce ať si za to připlatí,jako za jinou výbavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne,to nemůžu. A k dalším názorům : proč bych si měl zvykat na něco,co mi nevyhovuje a ohrožuje mě to?

já proti smykům vůbec nic nemám

a ESP mi do auta už vůbec nesmí a airbagy mám dávno všechny odpojený

Hrozně mě vytáčí,že si už nemůžu koupit auto bez ABS a airbagů.Proč za ně mám platit,když to nechci a stejně je po koupi nechám odpojit? Pokud by tyhle blbosti v autě nebyly,tak by auto muselo být tak o 100.000 kč levnější. A kdo to chce ať si za to připlatí,jako za jinou výbavu.

montuje sa to z toho dovodu, ze to zvysuje bezpecnost a sancu prezitia pri dopravnych nehodach pripadne znizuje riziko dostat auto do smyku...

kks tak toto sa mi asi zda ak toto niekto napise...nie moj mozog je na tolko zakrpateny ze nedokazem pochopit ako moze niekto tvrdit nieco taketo...doporucil by som ti vidiet niektore dopravne nehody, ktore sa stavaju, ked by si mal niekomu skrabat mozog z cesty a vystrihovat male deti ktore mali zivot pred sebou...ale to nic nezmeni pokial to clovek nezazije mysli si ze sa ho to netyka. az raz budes mat nehodu (neprajem ti to) a stane sa pri tom nieco co by si lutoval, skus porozmyslat ci prave tie "zbytocne" airbagy ktore si vypol nemohli zachranit niekomu zivot...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne,to nemůžu. A k dalším názorům : proč bych si měl zvykat na něco,co mi nevyhovuje a ohrožuje mě to?

já proti smykům vůbec nic nemám

a ESP mi do auta už vůbec nesmí a airbagy mám dávno všechny odpojený

Hrozně mě vytáčí,že si už nemůžu koupit auto bez ABS a airbagů.Proč za ně mám platit,když to nechci a stejně je po koupi nechám odpojit? Pokud by tyhle blbosti v autě nebyly,tak by auto muselo být tak o 100.000 kč levnější. A kdo to chce ať si za to připlatí,jako za jinou výbavu.

bez komentáře... vozíš občas někoho v autě??? Co na to říká že máš vyplý airbagy??? Tohle je moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja jsem tedkon zase zanevrel nad systemem EDS - nemohl jsem se vubec v kopci rozjet. Jsem se nasral a vytahl pojistku od ABS a panove mohu vam rici ze v kopci jsem se rozjel a to ve dvou pasazerech s problemem ze jsem hrabal, ale prohrabal a jel jsem.

To bylo hodne trapneho vysvetlovani co vlastne pod kapotou delam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...