Přejít na obsah

1,2 12V Umývanie motora


Wheel

Doporučené příspěvky

Ahoj, chcel by som Vás poprosiť o radu, keďže vyhľadávanie mi nedalo uspokojivý výsledok. Ako je to s umývaním tohto motora? V manuáli píšu, že je to povolené, no doporučujú zakryť alternátor, a napr. na cimbu.cz píšu toto:

" U moderních systémů zapalování a vstřikování důrazně nedoporučujeme mytí motorů tlakovou vodou. Dochází totiž k pronikání vlhkosti do jednotlivých svorkovnic příslušenství systému vstřikování a zapalování, svazků elektroinstalace a zemnících bodů. Motorový svazek dnešních automobilů stojí desítky tisíc, navíc se takto postižený automobil velice obtížně diagnostikuje. Setkali jsme se i s "vylezlými" piny řídící jednotky motoru a to už se škoda blíží řádově stovce tisíc korun. "

Motor som nikdy neumýval, no chystám sa na to, pretože je to špinavé "jak prase" V priloženej fotografii som vyznačil kritické miesta, ktorých sa obávam.

Vopred vďaka všetkým za rady, moc mi pomôžete.

S pozdravom

Wheel

post-11812-1210441297_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Ahoj, chcel by som Vás poprosiť o radu, keďže vyhľadávanie mi nedalo uspokojivý výsledok. Ako je to s umývaním tohto motora? V manuáli píšu, že je to povolené, no doporučujú zakryť alternátor, a napr. na cimbu.cz píšu toto:

" U moderních systémů zapalování a vstřikování důrazně nedoporučujeme mytí motorů tlakovou vodou. Dochází totiž k pronikání vlhkosti do jednotlivých svorkovnic příslušenství systému vstřikování a zapalování, svazků elektroinstalace a zemnících bodů. Motorový svazek dnešních automobilů stojí desítky tisíc, navíc se takto postižený automobil velice obtížně diagnostikuje. Setkali jsme se i s "vylezlými" piny řídící jednotky motoru a to už se škoda blíží řádově stovce tisíc korun. "

Motor som nikdy neumýval, no chystám sa na to, pretože je to špinavé "jak prase" V priloženej fotografii som vyznačil kritické miesta, ktorých sa obávam.

Vopred vďaka všetkým za rady, moc mi pomôžete.

S pozdravom

Wheel

Tento motor, když jsem umýval u Fabie Combi, tak potom chvíli motor vydával nějaké divné zvuky ale asi po 5 km to přestalo tak jsem si oddechnul a už ho raději neumýval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...