Přejít na obsah

Fabia 44 KW vs Fabia 50 KW


Host Reso

Doporučené příspěvky

Chlapci hladal som na fore ale nic som nenasiel tak som vytvoril novu temu co je podla vas vyhodnejsie kupit (motor)fabiu 1,4MPi 44 KW alebo 50 KW pomerne som castejsie v meste ako mimo ale ked pojdem mimo mesto tak chcel by som mat aspon trosku lepsiu jazdu a nemusel 3 krat rozmyslat pri predbiahni ... dakujem vam za vase nazory . PS prosim HTP mi tu nemiesajte :) dik :palec2:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci hladal som na fore ale nic som nenasiel tak som vytvoril novu temu co je podla vas vyhodnejsie kupit (motor)fabiu 1,4MPi 44 KW alebo 50 KW pomerne som castejsie v meste ako mimo ale ked pojdem mimo mesto tak chcel by som mat aspon trosku lepsiu jazdu a nemusel 3 krat rozmyslat pri predbiahni ... dakujem vam za vase nazory . PS prosim HTP mi tu nemiesajte :) dik :palec2:;)

Nemal si HTP? co tak zmena? zeby s kaluze do blata? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Donedavna som mal MPI 50 kW a musim povedat ze HTP 12V ide o dost lepsie v meste aj mimo mesto. Ta 50 kW nie je zla, no na rozdiel od 16V sa jej nechce do otacok a tak na obiehanie kamiona, ktory ide 80-85 km/h potrebujes podstatne viac casu. Zaujimave je ze na rozdiel od 16V a 12V nemalo pri MPI podradenie ktovieaky zmysel, casto prave naopak - oplatilo sa nechat vyssi prevodovy stupen... :feve: Zvycajne to kazdy vysvetluje tym ze ide o vlastnost 8V, no predtym som mal Nexiu 8V a tam som nemal problem na 3-ke zrychlit hned za obcou a tocit az do 130 km/h... :palec2:

V meste je podla mojich skusenosti jednoznacne najzivsie HTP, na caste jazdy mimo mesto by som ale bral 16V (mam ho ako firemne auto), ktore pri dlhsich jazdach zo vsetkych FI motorov najmenej otravuje hlukom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mustang no co som sa pytal chlapcou co maju 50 KW hovoria ze to zacina tahat az od 3500 a vyssie samozrejme ze nie az po obmedzovac ale vraj idu dobre.. :huh: tak mozno sa majitelia 50 KW ozvu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

domino666 tak v bude to MPi lepsie ako mam teraz (1,2HTP 6V 40KW) a rozmyslam nad 50 kw ale odhovaraju ma strasne vela ludi tak teraz neviem .... :( PS: neocakavam od MPicka zazraky ze to bude trhat beton ale chcem aspon o trosku lepsi vykon ako je HTP ale co tu citam tak asi MPI (nie16V) nieje lepsie ako HTP.... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to pro tebe bude ať 50kW nebo 55kW zlepšení...ale...má to vůbec cenu? Nemysli si, že i když seženeš 55kW, že si s tím nějak "zazávodíš"... ;) Mě přijde že HTP 47kW, jede nenaložená +- stejně jako 55kW, rozdíl nastane až když se naložej...

Mě zas přijde 50kW příjemnější, nemusí se tak točit - a je tím je tišší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim co chceš měnit - když srovnam motor 1.2 40kW a 1.4 50kW, tak bych 100% volil ten slabší. Pružnost ve městě je lepší u 1.2 a o tolik silnější ten motor 50kW není. Nehledě na jeho zastaralou konstrukci a vyšší povinné ručení. Halvně záleží jak je zajetý - měl jsem fábii 50kW půjčenou z autosalonu jako náhradní vozidlo a mohu říci, že jelo stejně rychle jako moje 1.2 s tim rozdílem, že ta 1.4 měla vyšší spotřebu. Maximálku jsem nezkoušel, protože auto se nechtělo dostat přes 4000 ot./min.

Když už měnit auto kvůli výkonu, tak jedině 1.4 16V nebo 1.9 TDI

To ostatní je z bláta do louže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci hladal som na fore ale nic som nenasiel tak som vytvoril novu temu co je podla vas vyhodnejsie kupit (motor)fabiu 1,4MPi 44 KW alebo 50 KW pomerne som castejsie v meste ako mimo ale ked pojdem mimo mesto tak chcel by som mat aspon trosku lepsiu jazdu a nemusel 3 krat rozmyslat pri predbiahni ... dakujem vam za vase nazory . PS prosim HTP mi tu nemiesajte :) dik :palec2:;)

No ja mam 50kW MPi a JA !!!!!! osobne som spokojny, memozem mu nic vycitat. Je to fakt zastarali motor ale ja nemam problem s nim chodit od cca 2000 az po 5800ot kedy uz chyti obmedzovac :) Proste nech si tvrdi kto chce co chce henten motor uz pri 2500ot taha fakt pekne........ ak sa rozhodujes pre 44kW resp 50kW tak asi by som bral tu 50tku. O spotrebe sa nejdeme bavit je fakt ze pri beznych jazdach zere asi najviac zo vsetkych motorizacii fabii ale na dialnici ti nezobere toko jak HTP ked pojdes trosku rychlejsie ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim co chceš měnit - když srovnam motor 1.2 40kW a 1.4 50kW, tak bych 100% volil ten slabší. Pružnost ve městě je lepší u 1.2 a o tolik silnější ten motor 50kW není. Nehledě na jeho zastaralou konstrukci a vyšší povinné ručení. Halvně záleží jak je zajetý - měl jsem fábii 50kW půjčenou z autosalonu jako náhradní vozidlo a mohu říci, že jelo stejně rychle jako moje 1.2 s tim rozdílem, že ta 1.4 měla vyšší spotřebu. Maximálku jsem nezkoušel, protože auto se nechtělo dostat přes 4000 ot./min.

Když už měnit auto kvůli výkonu, tak jedině 1.4 16V nebo 1.9 TDI

To ostatní je z bláta do louže

tak ja si myslim osobne ze medzi 40 KW htp a 50 KW mpi rozdiel bude ale ok diki za tvoj nazor :)

Editováno: , autor: Reso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reso: tak chvilu som jazdil s HTP 40kW a doma je 55kW viezol som sa v MPI 50kW a HTP 47kW.

urobim ti taky sumar: to 40kW HTP je dobre do mesta som bol milo prekvapeny do tej 70km/h ide slusne ale potom mimo mesto poznas. HTP 47kW celkom svizne a dobre sa vytaca ale kratke prevody ( pri vyssich rychlostiach ) da sa povedat ze prazdne a do urcitej rychlosti -+ ako 55kW. MPI 50kW ide tiez celkom slusne podstatne lepsie ako 40kW HTP ten co to jazdi je hovado kazdu rychlost toci 4000 po meste 100 dialnica 170. jazdi plne kotle (akceleracia).

napisem teraz o 55kW neviem ako si zvyknuty radit, po meste je u dobre ist na 3-ke ale pokial vies ze ides udrzovacka 60-65tacho a nejdes do stupania mozes za 4, motor ide uplne kludne len akurat pripadna akceleracia taka o nicom. mimo mesto 4- tahat kludne 90, pri udrzovacke ze ta nic nebrzdi a podobne ze ides ustalene 85-95 zase 5- totalna pohodicka ale nesmie zacat cesta stupat. inak ak chces akceleraciu tak plny kotol pri tych 3000 vtedy zacina pekne zaberat, pri nejakych 2000-2200 to nema vyznam tak je ten motor taky skoro nepoznas rozdiel pri polovicnom plyne a plnom ja by som povedal ze ani nie je ale ak sa zacne blizit k hranici 3000 tak pekne zacina tahat a taky sportovy zvuk je do 4000. napr na dialnici je to super pri 120 toci necelych 3500, pri 130 toci cca 3800 ( oblast najvyssieho Mk) a pri 140-145 toci 4000 v rozmedzi 120-140 si ide uplne krasne na pohodu. pri 160- toci 4500 a pri 180- 5000 ( max vykon) . taky detail pred kopcom treba mat hlavne pri nalozeni na pamäti ze pokial ma do 2500ot je nevyhnutne podradit inak to udrzis pri plnom plyne ale pripadne zrychlenie ziadne alebo velmi pomale.

sam som zistil ze plny combik v kopci na 5 tych 100 tahal ale a pokial si mal za 4 tak uplne pohoda krasne tahal a ani si nemusel az tak tlacit plyn a mal este rezervu.

p.s.: na zaver by som len dodal ze asi vseobecne vsetky motory 47,50,55 su krok vpred proti 40.

p.s.s.: este dodam ze som poznal fabiu combi 1,4 MPI 50kW to auto jazdilo po horach tahalo za sebou voziky a to take 2t a niekedy aj trosku viac do 12% na ceste domov sa muselo sediet na kapote aby to vobec vyslo a nehrabalo v kopci. najazdilo to takmer 200tkm bez jedineho zasahu na motore alebo vymeny niecoho, akurat co tam bolo odpisane bola spojka ( ale to uz normal pri takom najazde a podmienkach)

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Houmr tak to si napisal decentne ;)-_- a pojdem do tej 50 KW je to uz jedno .... mam na vyber celkom dobru vybavu a ma aj malo najazdenych ...... tak pojdem na nu mrknut, preveziem sa a budem o nieco mudrejsi :) tak zatial houmr tebe ale aj ostatnym velmi pekne dakujem som rad ze ste mi pomohli,a ak nieco kupim dam vediet ... ;)-_- este raz chlapci diki :palec2::skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...