Přejít na obsah

radio Alpine iDA-X300


Doporučené příspěvky

...Snad ještě Pioneer nebo clarion, ale nejsem si jist.

Fancarhifi, mas nejakou moznost proverit jak je to s Clarionem? V jejich vypisu kompatibility je az Octavia II. ake maji redukci na VW Bora '01-'04, coz je tusim dost podobna elektrika jako Octa I.-facelift (mame MR03). A myslim tam byli i dost podobny radia, ne? Zobrazeny konektor je miniDIN jako na Symphony. Na netu jsem vypatral, ze by to melo jit, ale potreboval bych to nejak spolehlive potvrdit. Dalo by se? Ofiko na clarion.cz se mi neozvali, vochmousti... Jinac koupim za hrisny prachy Symphony MP3 a bude me to zrat :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

diky za rady se zapojenim toho napajeni. mel bych ale jeste jeden dotazek...

da se zapojit ipod k tomu radiu bez toho jejich chytryho kabliku? jde mi o to, ze bych stejne radsi vybiral hudbu manualne na ipodu radsi nez na radiu...

slo by to nejak zapojit v radiu na aux a mit vyvedeny ven jenom 3,5 jack do ipodu? zkousel jsem to napojit normalne kabelem 3,5 mm > cinch a nejak se to nechytalo (koukal jsem vzadu ze tam jsou cinche, ale nevim na co jsou... :)

diky moc za tipy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci jenom podotknout, ze Alpine iDA-X300 konci, nahrazuji ji nove modely a co mam informace, tak vsechny sklady jsou jiz vyprodany. Skoupili jsme par kousku a jsou za lepsi cenu kdyby nekdo mel zajem, u nas jeste skladem jsou:

http://www.prohifi.cz/autoradia/alpine-ida-x300

Po vyprodani uz nebudou a nove modely jsou o dost drazsi, takze doporucuju si pospisit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavni rozdil je, ze bude umet spolupracovat s novou Alpine Parrot handsfree KCA-400BT, ktera by mela byt o dost lepsi nez predchozi 300BT i 350BT. Konkretne 350BT se moc nepovedla a co mam informace, bylo tam hodne reklamaci a nechodila jak by mela - te bych se vyhnul...

Dale umi fungovat jiz s novymi ipody, zbytek je da se rici stejny. Proto jsme skoupili X300ky, ktere jsou za o dost lepsi cenu a funkcne temer stejne :-)

http://www.prohifi.cz/autoradia/alpine-ida-x300

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

na tohle radio x300 nebo jeste lepe x301 jsem koukal, ale resim problem.

Mam ve sve Octe starsi radio Becker a BT handsfree Siemens. Kdyz volam nebo nekdo me, radio se klasicky ztlumi a na radiu se objevi napis PHONE. Je mozne dat tam misto radia tu X301 a bude to dal takhle fungovat? Spolupracuje to s handsfree jinym nez ten Parrot apod? Nevite nekdo?

Pripadne zapojeni je jen ze vyndam radio, napojim, zasunu a kablik vyhodim nejak do kastliku? Da se to nejak jednoduse nebo se musi rozdelavat pristrojovka? Snad to bude nekde jinde na foru, to pripadne pohledam :)

Diky,

Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, diky. Jeste projedu co se prodava a zvazim to :)

Tahle Alpinka me zaujala protoze ma zelene podsviceni a hodi se do interieru Oktavky. Jeste zvazuji jestli s CD mechanikou nebo bez. Ted mam jen radio na CD a to uz je trochu (trochu vic) out a nebavi me stale palit audio CD. Tak se poohlizim po necem na cem bych prehral mp3 - vstup na USB, idealne jeste napojeni iPod nano 4. generece a sikovna mi pripada take pametova karta, kam se to da nahrat, strcit to pod panel a frcet. Zda se mi to pohodlnejsi nez USB vstup...

Tak kdyby jeste nekoho napadlo nejake jine radijko nebo mel jine doporuceni, budu rad :D

Mejte se,

Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...pokud chceš rádio které přehrává MP3...má USB vstup, slot pro SD kartu a umí iPod tak potom toto...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...er-DEH-P4100SD/

...budeš se ale muset smířit pouze s modrým podsvětlením...jinak rádio s CD mechanikou, USB vstupem a možností připojit iPod by bylo dobré...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...lpine-CDE-101R/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc za rady a tipy, na toho Pioneera jsem ted koukal v nejnovejsim Stereo&Video a chvali ho. Vzhledove vede ale jasne ta Alpina X301 :o) Tak musim zvazit jestli mechaniku opravdu potrebuju nebo ji ozelim za super vzhled :) Dale pak uz musim vyresit otazku jestli to tam zvladne namontovat i takovej levak jako jsem ja, jak vyvedu ty kabely do kastliku a hlavne jestli to ma vubec smysl davat do moji 8 let stare Octavie se seriovejma reprakama co nejsou moc dobry ani novy, natoz takovyhle veterani :)))

Tak diky moc za rady panove, jdu zvazovat jestli si udelam radost :)

Kvalitnimu audiu zdar :)

O.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jen jeste jedna otazka pro zasvecene - u tech radii Alpine co maji vstup na iPod a USB zezadu, kam vyvadite ty kabely? Do schranky spolujezdce? Me ted nekdo rikal ze v Octavii neni ve schrance spolujezdce zadny otvor a musi se tam vrtat a neni to pak tak jednoducha instalace, ze se ty kabely vyvadeji jen do toho kastliku co je pod radiem, ze je to praktictejsi a pohodlnejsi jak pri obsluze tak pri instalaci. Jen kdyz vidim ten iPod kabel,je nejakej dlouhej. Aby mi z podradia nekoukaly dva metry kabelu ktery by porad vypadavaly apod... Ten iPod pod timnemusi bejt spatej napad protoze iPod je tam pak pohodlne polozenej a neni s ostatnim bordelem ve schrance spolujezdce, kdezto u te USB klicenky mi prijde mozna lepsi kdyz je u splujezdce, vyndava se jednou za uherak na obnovu songu :)

Co si myslite a jak je to s tou instalaci? Kam se to dava, co je lepsi a co je vubec mozne? :)))

Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, ten kastlik pod volantem taky neni spatny napad, ale musel bych moc ohejbat hrbet a je tam tma :)

Jinak nevite jeste nekdo jake formaty playlistu zvlada prehravat pri pouziti USB? Z iPoda je to jasny, to je v pohode, ale na USB bude take mraky pisnicek a asi by bylo lepsi to utridit i do playlistu. V manualu jsem nasel ze playlist zvlada, ale nevim jaky. Jinak pokud je pripojen iPod i USB funkce search vyhledava songy z obou zarizeni soucasne nebo se to voli jako zdroj a nefunguje to takto dohromady?

Diky predem za odpovedi a uz vas pak nebudu otravovat :)

O.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz jsem dal nevahal a koupil tu X301 a muzu zatim jen doporucit. Vypada to skvele a hraje to jeste lepe, originalni repraky se najednou probudily a hrajou uplne jinak nez s tim puvodnim veteranem co tam byl :)

Ovladani je trochu narocnejsi, skoda absence grafickeho displeje a toho ze u tohoto nejnizsiho modelu neni to dvouplohove kolecko jako u vyssich verzi. Ale hlavne ze to vypada a hraje super...

Mejte se,

O.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Měl bych takovej dotaz. Taky se mi líbí ta alpina x301 ale jednomu nerozumím a to že na něm nejsou žádný tlačítka na přepínání stanic. Tak mě zajímá jakým způsobem se přepínají uložené stanice.

Editováno: , autor: FRN1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...