Přejít na obsah

radio Alpine iDA-X300


Doporučené příspěvky

Tohle ma mocmoc malo radii...

Ano, hodiny to nema. Stanice se ulozi do pameti (PRESET) a pak se vzdy stiskne PRESET a toci se koleckem abych se prepnul na urcite misto v pameti a stisknu kolecko a stanice se navoli.

Jinak radio hraje fakt super, jen par veci me na nem trochu stve:

1- DIMMER - funkce ztlumeni jasu v noci. Je tam volba DIMMER a ma dve nastaveni - MANUAL / AUTO. Auto znamena ze kdyz zapnu svetla tak se jas ztlumi. Manual ale znamena ze je to VZDY ztlumene, coz je fakt nesmysl! Jelikoz mam cely den svetla zapnuta, tak displej v plnem jasu vidim leda pri startu :( A to je ve dne fakt skoda, protoze na slunci je to mnohem citelnejsi :( Stare radio meno auto/ on / off :(

2 - funkce BANKING - pri KAZDEM startu to nacita pisnicky z USB pameti i kdyz pamet nebyla vyjmuta ! To znamena ze to neumoznuje hledat ve vsech interpretech a albech apod., ale jen v tom co stihl nacist v dobe vyhledavani. Mam 16 GB flash pamet a funkce banking bezi 5-10 minut a to je na jezdeni po meste fakt dlouha doba :( Nefunguji ani Playlisty dokud se nedokonci ten banking, protoze radio tak nejak jako nevi o tom ze tam ty pisnicky jsou dokud je nenabankuje :(((

Jinak to hraje a hlavne vypada skvele !!! :) Skoda jen ze to nema to dvoustupnove ovladani jako vyssi rada, tam uz i funguje stisk tlacitka a pak otaceni - otacenim volim interpreta a stisknu a otacim a tim pak volim alba apod. Ale to uz nesviti zelene a nehodi se mi do Octy :))))

Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...s tím Dimmer...jednoduše odpoj kabel s pozice č.6...se zbytkem se musíš smířit...nebo zakoupit jiný model jako např. iDA-X303 nebo iDA-X305

No mam ho ani ne dva tydny takze jine kupovat uz nebudu :) Tohle se mi libi stejne nejvic :)

No to s tim odpojenim kabelu me napadlo, ale nejak se v tom nechci stourat, jeste bych pak prisel o zaruku. Jen jsem si ale rikal ze to ze strany vyrobce neni uplne domyslena vec, nazyvat to MANUAL a pak to jen vypnout je nejake podivne.

Zajimave je ze z iPodu ta data sosa neskutecne rychle a zadny banking neni potreba. Zajimalo by me jestli kdybych koupil nejakou super-rychlou flashku jestli by to bylo lepsi nebo je to dano rychlosti radia a ten banking proste rychleji neprovede... Celove si ale myslim ze ten banking je trochu nestastny, zda se mi ze ten SEARCH je pak vzdy jen v ramci aktualni banky a prepnuti mezi bankama vyvola zase zdlouhave nacitani...:( Ale mozna jsem jen tu funkci nepochopil :)

Take jsem uplne nepochopil ze v dnesni dobe pouzivaji dvouradkovy displej, plne graficky musi byt pro vyrobce asi tak o 10 Kc drazsi :) Ale mozna to maji vyzkousene ze to ma vetsi citelnost, to ja nevim. Kazdopadne se tam vejde jen 8 znaku a dva radky, coz pri vyhledavani na 16 GB flashce kde mam mraky muziky a alba/pisnicky s podobnymi nazvy neni idealni...

Kazdopadne super radio a do Octavky se skvele hodi :)

Editováno: , autor: ondra_b
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl sem si koupit taky alpine iDA x300 nebo iDA x200 ale potom co sem se zde dočet že má jakési zdouhavé načítání z flash a taky dost nepřehledné vyhledávání skladeb tak ve mě trovhu hrklo. Mám sony na mp3 CD a jsem zvyklej na jednouduchý přeskakování jak mezi skladbama(tl. <- ->) tak i nezi složkama(tl. + -) a vůbec celkové ovládání je jednoduchý a přehledný. Jenže mp3 cd je pro mě už tak trochu malý a tak chci kvalitní rádio s vývodem USB a to ze zadu a samozřejmě chci zachovat tu jednoduchost a přehlednost cena tak do 5500kš a značka kenwood,alpine nebo pioneer. Raději bych radio bez nechaniky ale neni to podmínkou. Připojení na i pod ani bluethoot nepotřebuju. Můžete mi posím něco doporučit Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nevím co používáte za fleshky, ale s tímto jsem neměl nikdy problém...

...rádio bez mechaniky s USB dělá pouze Alpine...iDA-X200 je už minulost takže místo ní je...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...lpine-iDA-X303/

...z dalších variant bych vybral...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...larion-CZ509EG/

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...eer-DEH-6000UB/

...v dnešní době bych ale USB moc neřešil a šel bych cestou iPod a v tom je Alpine mistr :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nevím co používáte za fleshky, ale s tímto jsem neměl nikdy problém...

...rádio bez mechaniky s USB dělá pouze Alpine...iDA-X200 je už minulost takže místo ní je...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...lpine-iDA-X303/

...z dalších variant bych vybral...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...larion-CZ509EG/

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...eer-DEH-6000UB/

...v dnešní době bych ale USB moc neřešil a šel bych cestou iPod a v tom je Alpine mistr :palec2:

No jo ale kupovat I-pod je dalších 5000 na vrch a ani bych ho neužil. Rad bych si to rádio vyzkoušel naživo jenže do prahy je to pro mě štreka a v okolí sezenu tak maximalně sony panasonic a kenwood. Jinak ten Pioneer deh-P6000ub se mi taky zamlouvá,ten clarion je uz na mě dost drahej. Takže sem z toho volaký zmetený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam to do O1 rok 02 takže zelené. Jeste sem se trochu porozhlíd a vypadá to na alpine cde-9880R. Pak je ještě řada 9882ri a 9884R a to se liší myslim jen tím že jedno má podporu multifunkčního volantu (kterej nemam a nikdy mit nebudu) a to další jak volant tak ještě podporuje MAXI DOT jestli sem to bobře pochopil (ten taky nemam). Krom toho 9880R se dělá se zeleným podsvícením. Takže teď uz se v podstatě rozhoduju mezi cde 9880R a iDA x200. Nasel sem poblíž tý naší pustiny i obchod kde mají obě rádia skladem takže si je tam zajedu vyzkouset ktery se mi bude líp ovládat...hlavně aby nebylo zabržděný a jednoducý,neboť jak zpívá Alkehol "v jednoduchosti je velká síla"

Jo a ještě chci dodat že 102ri nechci kvuli vývodu USB na čelním panelu,chci zadní vývod.

Editováno: , autor: FRN1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bral bych 9880R v tomto pripade, pripadne X300ku:

http://www.prohifi.cz/autoradia/alpine-ida-x300

pokud jde o podporu ovladani z volantu nebo podporu displeje, je potreba jeste dokoupit interface a propojovaci kabel, coz je v nejakych pripadech otazka spise tisicu nez stovek

U těch modelů bez mechaniky bych chtěl ten dvojčinej volič a to má x200 nebo x303 ale nechapu proč je to o tolik dražší,liší se jeětě nečím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...pokud si pořídíš Alpine do OI...tak tím získáš rozhodně kvalitní zvuk, ale bohužel stratíš možnost ovládání autorádia z volantu.Pro OI interface bohužel není a nemá to ani Stualarm.Snad ještě Pioneer nebo clarion, ale nejsem si jist.

k tomu bych rád podoknul, že mám čerstvě namontováno rádio 9880R + modul na DO z volantu (O1 mr 2002, CAN verze) a funguje to :) i když pravda až na 2. pokus, první modul šel na reklamaci, přelaďoval stanice např. i otevřením dveří ... :feve:

modul stál 2000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ida x 300 po dvou dnech provozu plna spokojenost,jenom mi vadi slozite prepinani ulozenych stanic. musi se pouzit tri tlacitka dle navodu.Nejde to nejak jednoduseji? ;)

To netusim, radeji tam mam jen tu jednu stanici a nebo jedu z externich zdroju. Na radio byl muj starej Becker asi nejlepsi :)

A co ten Banking, neotravuje te to nejak dlouho? Ja jsem koupil 16 GB flashku Corsair, ale nekoupil jsem tu uplne nejrychlejsi a jak je tam 16 GB dat, tak banking je treba 15 minut, coz je teda voser. Ono to pak nezvladne playlisty, protoze to jako nevidi ty pisnicky co jsou v playlistu a musi si to "nabankovat". Takze tam vzdy radeji dam iPod, kterej to nacte behem pikosekundy... Nechapu proc iPod jde tak super rychle a USB je takhle pomale... Jake s tim mate zkusenosti?

Jinak chci nejak vyresit to aby radio bylo stele "rozsvicene" vice, nekdo mi tu radil vytahnout jeden dratek... Jsem ale na tohle uplne levej... Staci radio vysunout a vytahnout jeden dratek z toho velikeho konektoru (tusim ze nekdo psal c. 6 )???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To netusim, radeji tam mam jen tu jednu stanici a nebo jedu z externich zdroju. Na radio byl muj starej Becker asi nejlepsi :)

A co ten Banking, neotravuje te to nejak dlouho? Ja jsem koupil 16 GB flashku Corsair, ale nekoupil jsem tu uplne nejrychlejsi a jak je tam 16 GB dat, tak banking je treba 15 minut, coz je teda voser. Ono to pak nezvladne playlisty, protoze to jako nevidi ty pisnicky co jsou v playlistu a musi si to "nabankovat". Takze tam vzdy radeji dam iPod, kterej to nacte behem pikosekundy... Nechapu proc iPod jde tak super rychle a USB je takhle pomale... Jake s tim mate zkusenosti?

Jinak chci nejak vyresit to aby radio bylo stele "rozsvicene" vice, nekdo mi tu radil vytahnout jeden dratek... Jsem ale na tohle uplne levej... Staci radio vysunout a vytahnout jeden dratek z toho velikeho konektoru (tusim ze nekdo psal c. 6 )???

Mně to rádio svítí stále stejně,to jde aby to svítilo méně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...