Přejít na obsah

vynechání zapalování, vibrace motoru


lukasmach

Doporučené příspěvky

Ahoj,

budu všem moc vděčen za radu. Před chvílí jsem vyjel se svojí fabkou 1.2 htp 47 kw z garáže, vše ok. Vypnul jsem motor, naložil věci a že pojedeme. Jenže nastartuju, hned to chípne. Pak to nenastartuju, hrozně se klepe motor. Teď to sice nastartuju, ale po2 vteřinách to chcípne a ozve se hrozná rána od motoru.

Diagnostika píše, že 1. a 3. válec nepravidelně spaluje, a že vynechává zapalování. Podruhý nepíše žádnou závadu. Ale furt to chcípá a rána ...

Prosím o rychlou pomoc .... Moc díky. Kdyby někdo věděl o mechanikovi z okolí černovic u tábora, písněte. Moc dík Lukas

Svíčky jsme vyndali a vypadají ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řekl bych že ti přeskočil řetěz, jaký je to rok výroby? jestli nemáš ještě ty vydné - krátké lyžiny napínání řetězu,

při tom krátkém vyjetí z garáže se prostě nedopnul řetěz a jelikož jsi to měl nastartované jen chvilku a hned jsi zhasnul motor, vypadá to na to co píšu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

136 236.... minulý týden začla blikat kontrolka motoru, byl jsem v servise, řekl, že výpadek 1 válce - asi jako teď, vymazal závadu - ale jelo to furt bez problému, od tý doby jsem najel cca 500 km - předtím když se zapnula kontrolka cukal motor na pětku v 80 km - den předtím se ta kontrolka taky rozblikala, ale po přejezdu nerovnosti se vypla- to jelo auto normálně - občas se sama zapne na trvalo, ale to je prý plynem ...

2003, takže ještě krátké lyžiny, takže na 90% rozvody plus další dle rozebrání motoru, kolik km najeto?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rány takový jak velký praskání -trošku mi to připomělo rally motory - a když to chcípne tak velká dunivá rána nakonec

ještě bych podotkl, že výjezd z garaže obsahuje cca 10 cm poskok dolů jedním kole - hrb

nejspíš ti taky odchází zapalovací modul na některém válci, to cukání a krátké lyžiny pravděpodobně - si myslím - mají za následek přeskočení řetězu, obzvlášť pokud se ozvaly rány z motoru
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolik bude tak stát orientačně oprava? udělají mi to pouze ve škodovce nebo je to oprava pro obyčejný neznačkový servis?

nejspíš ti taky odchází zapalovací modul na některém válci, to cukání a krátké lyžiny pravděpodobně - si myslím - mají za následek přeskočení řetězu, obzvlášť pokud se ozvaly rány z motoru
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je kulance? Do škodovky jezdil předchozí majitel, já na poslední nejel, pač když mi řekli cenu, tak jsem myslel, že se zbláznili - cena takřka třínásobná oproti neznačkovému servisu.

Mohl bys mi poradit postup, jak na ně? Budu to muset asi nechat odtáhnout do Tábora, což je 25 km jedna cesta ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kulance je že Škodovka uzná výrobní vadu (v tomto případě chyba konstrukce) a pak je to tuším, že díly platí Škoda a ty práci. Jistě mě někdo opraví pokud to ví přesně. Prvně bych zkusil jednání ve značkovém servisu telefonem, nebo osobní návštěvou se zjištěním jaké jsou možnosti. Pokud by jsi z postupem servisu nesouhlasil, tak bych zkusil napsat mail do škodovky a uvidíš co ti řeknou. Držím palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...