Přejít na obsah

Praskání v plným rejdu


MilošK

Doporučené příspěvky

Zdarec,hele neměl by někdo radu na můj prbl?Při levým plným rejdu se ozývá od kola z pravé strany praskání...Ale při popojetí 2-3 metrů už to přestane.Ale když nechám plnej rejd a popojíždím dopředu a dozadu ,stačí jen třeba metr je to dost silnej zvuk..Dělá to jak při pojezdu dopředu tak dozadu.Nekolikrát něco zapraská.Vyměnil jsem komplet origo poloosy i s homokinet kloubama a dělá to furt.Kuláče jsou taky nový.Silenblok taky.Mám tam gumy 205/55 R16...Že by ložisko???V přímým směru a při normálním zatáčení je klid.Díky za rady

Ahoj všem...Mám to opravený...Nechtěl jsem čekat ,tak jsem se do toho pustil sám.Mám servisní manuál a ledas co si opravím ale toto se mi zdálo dost náročný na domácí podmínky.Vyndal jsem celou těhlici a rozebral,protože bylo už jasný ,že ten zvuk vychází od náboje kola.Vyrazil jsem ložisko a bylo to jasný.Nějaký jelito co se v tom už vrtalo a pravděpodobně taky měnil ložisko ubrousil kousek náboje ,takže na něm vznikla ploška.Na náboji vžycky zůstane půlka ložiska a pokud nemáte stahovák dost těžko se ta půlka asi sundává.Tak že jsem musel koupit nový náboj,ložisko a všechny nový matky a šrouby.Nalisování ložiska do těhlice a na náboj je kapitola sama pro sebe...Ale můžu poradit ,kdyby měl někdo zájem...Všechno jsem složil a namontoval a je absolutní klid..Protože se závada dost dlouho hledala - včetně v autoriz.servisu mám na podvozku vyměněný skoro všechno :)...Nic nevrže ,neklepe,a nevibruje...Všem díky za typy zdarec M.

Editováno: , autor: MilošK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za typ..kdybys nahodou vedel ,ktery bylo to jeste lepsi - zkusili bysme se na ne zamerit..ale kluk co mi to auto dela vsechno zkusil a zkontroloval..vychazi ten zvuk opravdu jako kdyby od kola..ale je to tezky lokalizovat bo celej ten podvozek je pospojovanej tycema atp...ale dik

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MilosK:tak rad bych Ti,napsal jaky srouby,ale nevim to ve Skodovce mi bylo rece toto,jak jsem pisal,ale opravdu to prestalo delat/to praskani/,ale rekl bych,ze to muze byt to same u tebe.Tak pokud se v tom,ten kluk vyzna,tak by mel vedet,pripadne se obrat na servis,at Ti na to mrknou,kdyz jim reknes,cim by to mohlo byt.Ja jsem taky myslel,ze budu menit ruzny ty veci jako homokineticky klob a ruzny jiny veci co mi kluci poradili a nakonec jsem nemusel menit nic,takze jsem byl rad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
...no byl jsem na jare na geometrii a vsechno je serizeny...rizeni nikam netahne a ani se mi nezda ,za by auto zatacelo jinak na jednu stranu nez na druhou...ale dik za typ

Zdravím. Tak já mám podobnej problém v rychlosti když prudcezatočím tak cvak a konec. Na STK mi řekli, že podvozek v tak dobrém stavu tam ještě nikdy nebyl, až na geometrii mi řekli,že simám vyměnit táhla řízení a pak mi tu geošku teprve udělaj tak jsem sám zvědav. Jinak nevíte někdo číslo dílu toho táhla? Mám 1,9TDi PD 4x4 74kw MRO1, dík mooc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Tak já mám podobnej problém v rychlosti když prudcezatočím tak cvak a konec. Na STK mi řekli, že podvozek v tak dobrém stavu tam ještě nikdy nebyl, až na geometrii mi řekli,že simám vyměnit táhla řízení a pak mi tu geošku teprve udělaj tak jsem sám zvědav. Jinak nevíte někdo číslo dílu toho táhla? Mám 1,9TDi PD 4x4 74kw MRO1, dík mooc.
po tech zkusenostech co jsem s tim mel ja si myslim ze to muze delat hodne veci...spis zkus nejak na to prijit jak to nasimulovat pri minimalni rychlosti aby si k tomu nekdo mohl lehnout....treba zkus vytocit plnej rejd doleva ,doprava a vylozene sluchem a pripadne pohmatem zjistit odkud to de...nebo do toho narves mraky lovu jak ja...a nakonec jsem si to opravil sam...diky tomu ze jsme jasne urcili misto odkud to de...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevis jaky oznaceni ty pruzina maji?...vetsinou se znaci barevnyma teckama....

bohužel to ti už neřeknu páč je má láska u nového majitele, ale bylo to stejně RSO, čili pružiny, které v normální octě nejsou, zavolej do škodovky, řekni VIN a oni ti ten kód nadiktují ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...