Přejít na obsah

BOLERO


Doporučené příspěvky

To by me take zajimaloco s cim bude lepsi prijem, jestli s vyhybkou, nebo s druhou antenou nekde schovanou za plastama... Podle me bude lepsi ta druha antena ( čim vic tim lip   lol ) Ne vazne by me to zajimalo.   ;)

Editováno: , autor: DRYVER
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by me take zajimaloco s cim bude lepsi prijem, jestli s vyhybkou, nebo s druhou antenou nekde schovanou za plastama... Podle me bude lepsi ta druha antena ( čim vic tim lip lol ) Ne vazne by me to zajimalo. ;)

Dnes som sa rozpraval s chlapikom ktory o tom nieco vie, a ten mi ozrejmil funkciu kmitoctovej vyhybky. Ide vraj o to, ze dva tunery v radiu su preto, ze kym jeden prehrava zvolenu stanicu tak druhy hlada lepsi signal s tou istou stanicou na inej frekvencii. Ked taky najde, bez spozorovania sa radio prepne na lepsi signal a volny tuner opat hlada kvalitnejsi signal. Preto musia mat rovnake alebo aspon velmi podobnu silu anteny. Takze bud dve anteny na streche, antenu na okne ale lepsia ako antena schovana za plastami je vyhybka pri ktorej je signal rovnocenny.

Hovoril mi to aj s odbornymi vyrazmi ale ja som to pochopil takto. Co vy na to? Asi som napisal najdlhsi prispevok na fore

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak ako píše Bubobu. To je režim v oblasti s "čistým" signálom. V oblasti kde je FM signál rušený interferenciami (odrazy signálu od objektov alebo terénu) sa rádio prepína do iného režimu (fázová diverzita) a prijíma signál naraz z dvoch antén, digitálne ho spracuje (odstráni sa rušenie) a upravený signál pošle do jedného z demodulátorov. Toto jednotunerové rádio s jednou anténou určite nedokáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak ako píše Bubobu. To je režim v oblasti s "čistým" signálom. V oblasti kde je FM signál rušený interferenciami (odrazy signálu od objektov alebo terénu) sa rádio prepína do iného režimu (fázová diverzita) a prijíma signál naraz z dvoch antén, digitálne ho spracuje (odstráni sa rušenie) a upravený signál pošle do jedného z demodulátorov. Toto jednotunerové rádio s jednou anténou určite nedokáže.

Velke Ď. Niekto pisal ze sa uz neda v Skode kupit. Stale ju maju - u nás za 93€. Skusam este zohnat inde ale asi im tie euricka nakoniec dam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K problemu s radio textom... tatko ma v nissane radio system Connect (nieco ako columbus) a ma s tym ten isty problem... posledne znaky sa proste neprepisu... hladal, pytal sa v nissane... nic nezistil, akurat nasiel prispevok na fore z roku 2005 kde niekto popisuje podobny problem (na neznamom autoradiu). Velmi by ma teda zaujimalo co je to za chybu ze sa tak casto vyskytuje, resp ci existuje radio kde to funguje korektne:) Mozno to vyplyva z podstaty RDS... ale to mi fakt nedava zmysel, neviem si predsatvit preco by to jednoducho nemohlo fungovat spravne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radiotext : musim vzdy prepnut na inu stanicu a vratit sa , potom je uz tesxt vacsinou spravny. Nemyslim ale, ze ide o podstatu, resp. chybu RDS, pretoze doma na AV recaivery YAMAHA je to v poriadku. NIKDY som nezaznamenal chybu tadiotextu.

JAS : ten jas ma uz uplne stve, rano vobec nic nevidim na display. Ani nevidim poriadne auticko pri parkovani :-( Večer je uplne krasny a jasny display, ale nemyslim, ze je to tym, ze je tma. Svieti určite viacej !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vim,že se to tady řeší pořád dokola, ale napište mi prosim někdo, co je teda vše zapotřebí udělat, aby Bolero fungovalo tak jak má,chci si kopuit nějaký starší. mám OII MR2005 a radio stream. Díky chlapy

Ještě jsem chtěl napsat, zda nemáte někdo video nebo fotky, jak vypadá na obrazovce prostředí při parkování ,nebo používáni A/C atd. díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Míra Tischler:

Zde je docela dobře popsané ovládání:

Jinak pokud chceš aby se Ti na Boleru zobrazovalo autíčko-parkování, tak musíš mít FL parkováky včetně jednotky!

jj,díky, a co říkáš na bolero? Nebo spíš i o staršim? Můžu ho mít za 4 - 5 tis. K tomu teda to gateway asi 2 tis , nevíš kde to koupit,nebo to vzít radši do škodovky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,potřebuji poradit, mám to nové bolero v OII 2004 a vše mi funguje, jen se mi nezobrazuje autíčko se senzorama. Mám novou gateway a ŘJ ze superba, ale pořád nic. Všechno je nakódovaný, ale na rádiu ani ťuk. Senzory předek i zadek jinak pípají. Zadek senzory jsou z FL. Jistě nevím, jestli je to rádio z FL OII, nebo z nového SU, ale gateway je z OII FL. Snad už jen vyměnit gateway ze suberba a nakodovat. Díky za každou radu Jaris

Editováno: , autor: JarisFazer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...