Přejít na obsah

škrábance


mewox

Doporučené příspěvky

dobrý den

včera jsem si všiml ze si někdo hrál a udělal mě do laku 3 rýhy kdybych ho viděl tak bych si to s ním vyřidil a zaplatil by mě náhradu škody ale bohužel jsem ho neviděl tak jsem se chtěl zeptat jestli neexistuje nějake dočasné provizorní a ne moc drahé řešení... nemám moc peněz... děkuji za rady a nápady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejrychlejší řešení je koupit v servisu lakovou tužku v odstínu barvy auta....tuším že cena je okolo cca 300,-Kč...ale oprava bude vidět....

no to je taky možnost ale lepší vidět oprava z blízka než bílí rýhy na černým laku na kilometr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj navod jak postupovat naleznes tu :

http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/...taodkaminku.htm

Ovsem pozor jak budes zabrusovat ten "hrb" laku na uroven okolniho laku - dobre vybirej brusny papir kterym to budes delat at nedopadnes jak ja - proste sem vzal nejakej smirgl co sem nasel a ac byl oznacen jako vodni tak pri tom zabrusovani pustila barvu druha strana toho papiru a krasne se me zazrala do laku :excl::disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj navod jak postupovat naleznes tu :

http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/...taodkaminku.htm

Ovsem pozor jak budes zabrusovat ten "hrb" laku na uroven okolniho laku - dobre vybirej brusny papir kterym to budes delat at nedopadnes jak ja - proste sem vzal nejakej smirgl co sem nasel a ac byl oznacen jako vodni tak pri tom zabrusovani pustila barvu druha strana toho papiru a krasne se me zazrala do laku :excl::disgust:

dikec by me nenapadlo ze to bude tak tezky... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno pokud to mas od klicu a neni to prilis hluboke tak bych to v prvni rade zkusil prejet tempem.Pokud je to hlubsi nebo to jde a na material tak se to musi zatrit.Barvu kterou ti strikali auto samozrejme lze pouzit.Nicmene ta oprava uz bude navzdy videt.

Chlapi (a holky) - jak byste vyřešili tohle. Je to od hromady štěrku a dost hluboký.

post-6517-1218969633_thumb.jpg

Editováno: , autor: nosal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám to podobně.Udělala to manželka.Vzal jsem opravnou tužku a prostě jsem to nabarvil.Kdybych měl kvůli škrábancům všechno lakovat,tak to dělám každou chvíli ;)Je ale fakt,že jsem to neměl takhle hustý...

Editováno: , autor: modbic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

skusim teda jeden z tych pripravkov ako vidiet z fotky mam uvedenu modru farbu ktoru by som rad dostal do povodneho stavu myslim co sa tyka laku ... takze uvedene pripravky by mi mali pomoct alebo co mi odporucate chcel som to dat cele prelestit ale potom ma odhovorili vraj na zimu to nema vyznam auto je viac spinave ako ciste co je pravda ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupte si sadu jemné brusné pasty, spec.brusného papíru a leštící pasty. Např.zde: www.kratzer-ex.de

U jemných škrábanců stačí použít pastu u hrubších i přiložený, dobře namočený brusný papír.Je důležité místo po broušení dobře umýt a teprve poté vyleštit.Povedlo se mi takhle odstranit 90% všech škrábanců.Předpokladem úspěšné opravy je dostatečně silná vrstva laku.Pokud byl díl neodborně lakován nedostatečnou vrstvou, hlubší škrábance neodstraníte, tady pomůže jen přelakování celého dílu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim ze to je na mna dost zlozite takyto postup to radsej necham na odbornikov ja som mal na mysli nejaku kvalitnu overenu lestenku na stary lak

Nebojte se toho, je to fakt jednoduchý.Chce to jen trpělivost.Krouživými pohyby s pomocí spec.brusné pasty to zmáknete.Leštěnka je dobrá věc, ale odstraní jen opravdu drobné povrchové škrábance.Používá se spíš k čištění a získání lesku laku.Pokud máte jistotu, že je lak originál, dejte se do toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...