Přejít na obsah

Pokazeny snimac teploty alebo termostat???


beejay

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych!

Pred par dnami som si vsimol, ze motor sa mi nevedel zohriat na prevadzkovu teplotu. Ubehol som 30 kilakov a teplota vody mi pomalicky stupala, obcas znova klesla a stupla atd az kym dosiahla max polovicu normalnej prevadzkovej teploty. Potom zase trosku klesla a stupla a takto to pokracovalo. Mam pocit, ze auto aj viacej zerie. Auto kuri normalne, takze neviem ci bude pokazeny snimac teploty chladiacej kvapaliny (resp. motora), alebo je pokazeny termostat alebo je pokazeny ukazovatel. Asi to bude len nahoda, ale tento problem sa mi zacal po tom, ako som vymenil sviecky.... Som bezradny. Stretol sa volakto s podobnym problemom?

Kde je umiestneny na motore snimac teploty?

Dakujem za rady?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to by mohol byt termostat v haji, uz sa tu o tom dost pisalo, mal si pohladat :)

teplotny snimac je priamo na termostate a vymenu termostatu zvladnes aj sam, ja som ho mal vo vnutri rozpadnuty, rucicka mi robila nieco podobne ako tebe a napokon uz nesla vobec, len obcas a aj to len na chvilku vybehla hore.

skus pohladat na fore, je tu toho vela o tom a najdes vsetky odpovede, kde, co a ako na to :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem to samý. Nechal jsem si vyměnit termostat. Byl to snímač teploty. :) Ten už jsem si měnil sám, ale u TDi, u jinejch motorů je myslim jinde, tak ti s umístěnim neporadim. Ale jelikož jsem to někde našel a zvládnul i já, tak to je brnkačka. Jak se auto chová při startování už zahřátýho motoru? Podle toho jsem to poznal. A taky podle toho, že nic jinýho už to bejt nemohlo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto zatial startuje v poho. So zahriatym motorom som zatial ani neskusal. Tento problem sa zacal predvcerom..., takze som este ani nemal moznost moc startovat s teplym motorom. Diky moc za rady... Vyzera to tedy na kupu noveho termostatu a snimaca... Pak sa to pokusim nejako vymenit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oboje nekupuj, nevim jestli snímač ukáže VAG, ale zkus test ze zahřátym motorem. Měl by jít špatně nastartovat, pokud to tak bude, je to snímač, pokud ne, je to možná taky on, možná termostat. :) Jinak auto víc žere, protože má jednotka špatný informace o teplotě motoru, takže dává víc paliva, jako by byl studenej... Já hlasuju že to bude čidlo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se nic nerozsvítilo. Když to je termostatem, tak ručička nakonec do poloviny vyleze, ale po hrozně dlouhé době.

Když je to čidlo, tak to spíš ručička skáče pokaždé jinam (nahoru, dolů, do čtvrtiny).

Jestli máš po pár minutách na nastartovaném motoru stále studenou hadici k chladiči, běž koupit čidlo.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=7111&st=0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se nic nerozsvítilo. Když to je termostatem, tak ručička nakonec do poloviny vyleze, ale po hrozně dlouhé době.

Když je to čidlo, tak to spíš ručička skáče pokaždé jinam (nahoru, dolů, do čtvrtiny).

Jestli máš po pár minutách na nastartovaném motoru stále studenou hadici k chladiči, běž koupit čidlo.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=7111&st=0

Téměř jistě je to termostat uplně stejné příznaky měl motor u me Fabky asi před měsícem ,komplet termostat i s čidlem stoji kolem 1000kč a vyměníš to sám během 10 minut ,já jsem si to zjednodušil tím že se to prodává jako komplet i s tou skříní ale přehodil jsem jen ten termostat a čidlo protože na ty šrouby které úpevňují celou tu skříň se špatně dostává a takhle jak to píšu to zvládneš během 10 minut .Jinak nevím jestli s tím máš zkušenosti tak pár rad ,dělej to při studeném motoru ,před vyměnou neotvírej vyrovnávací nadobku trochu ti je uteče asi tak 2 až 3dcl až dokončíš montáž tak dolej fridex normaálně na ryscu a po ujetí asi 10km dolej chybějící kapalinu toť vše.

Přeji mnoho štastných kilometrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tu citaci Tě tady zaříznou.

Dřív nás brali s čidlem dost na hůl. Já za něho dal před třemi lety 580,-kč. Dnes to bude lepší.

Za termostat jsem dal 285,-. (Originál byl za 315,-) Koupil jsem jen víko s termostatem. Na zkoušku jsem koupil neorigo víko, které má termostat uchycený segrovkou místo těch plastových oušek. (A nic bych za to nedal, že do toho víka pak půjde pod segrovku vsadit termostat z Favorita.)

Víko si výrobce trošku zjednodušil (odflákl) a zrušil odvzdušňovací ventilek (kanálek). A až tento termostat odejde, tak auto pro změnu uvařím, což je asi horší varianta oproti originálu.

Uvidíme.

Závady termostatu jsem si všiml hned a ujel jen 20km, takže jsem všechny úlomky našel a neplavou mi v systému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, ze som som zabudol uviest typ motora - 1,4 50kW. Dnes idem objednat termostat aj s cidlom. 100% to bude termostat. Vcera, ked som siel z roboty domov, som si naschval pustil kurenie na plne pecky. Ubehol som 30 kilometrov, auto sice kurilo, ale zdaleka nie tak ako predtym. Predtym som si moc nevsimal, ze auto kuri akosi slabsie. Motor startuje v pohode aj ked je ako tak zohriaty. Po 30tich kilometroch sa mi teplota dostala horkotazko do polovice optimalnej prevadzkovej teploty.

Teraz uz len potrebujem info, ze kde to mam presne hladat, aby som to mohol co najrychlejsie vymenit. (akosi nemam cas na hladanie tejto informacie na forach:()Pre istotu objednam aj cidlo...zide sa. Stare vyskusam najprv trochu precistit... Kdesi som cital, ze jednemu chlapikovi to pomohlo - dokladne vycistil cidlo technickym benzinom a slapalo dalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapci no ja mam tiez problem stou teplotou... motor 1,4MPI 50 KW proste mne sa motor niekedy rychlo zohreje a niekdy ani panovy na prevadzkovu teplotu :( alebo ked mam motor zohriaty a niekde stojim napr.. na semafore.. tak teplota mi klesne a potom sa drzi drzi a drzi a neskor vystupi na prevadzkovu.. co stym?? snimac alebo termostat??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak určitě ne ve Škodovce, pokud nespěcháš a nemáš nějaký normální kšeft po ruce (ikdyž si teď říkám, že máš myslím AutoKelly v Olmiku), tak zkus uživatele Sebo (tady ale budeš mít + poštovné), takže u lacinějších dílů se to nevyplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dnes som menil ten snimac a motor sa zohrieval sakramensky dlho takze vyzera to tak ze termostat je v haji... inac teplotu som mal skoro v polke ked som vypol motor a opat nastartoval teplota vystupila do stredu.... preco?? bude to robit termostat?? snimac amm uplne novy ... origo skoda..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...