Přejít na obsah

Ml. Boleslav-muzeum,výroba,depozitář


dadacek

Doporučené příspěvky

Včera jsem nahlédl do interních novin - Škoda Mobilu a hle, našel jsem informaci, že v sobotu 30. května proběhne den otevřených dveří ve Vrchlabí.

Plné znění informace je zde: Škoda Mobil 8/2009. Je to na druhém listu Internu. Předpokládám, že akce bude podobná dni otevřených dveří v Kvasinách, který proběhl před několika lety, tzn. že bude otevřena hala montáže, kde bude cyklická ukázka na několika taktech(možná i svařovna) + doprovodný program (jízdy na polygonu...).

Vzhledem k tomu, že se jedná o nevýrobní den, je jasné, že nebude vidět nic z výroby, tzn. že bych se i přesto, že takový den otevřených dveří proběhne, snažil dál uspořádat exkurzi ve výrobní den, abyste všechno viděli v reálu. V tuhle chvíli už jen sháním nějakého člověka, který by nás po závodě provedl, jelikož já to tam neznám.

Jen dodám, že toho 30. do Vrchlabí osobně nepojedu, jelikož jsem zařídil kolegům z lakovny exkurzi na přehradu Les Království u Dvora Králové (cca 30 km od Vrchlabí), tudíž budu tam. Pokud byste někdo chtěl zavítat do hráze téhle přehrady a do technického zázemí elektrárny, zbývá nám ještě pár volných míst ;)

Editováno: , autor: Thoms
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 5 týdny později...

Zrovna v souvislosti s tím, že už by nemělo nic bránit exkurzím, kontaktoval jsem minulý týden opět muzeum a hovořil jsem s kolegyní sl. Munzarové (ta měla dovolenou). Bohužel mi sdělila, že jsou ještě stále exkurze pozastaveny a že se mám ozvat začátkem příštího roku, že je plánované obnovení exkurzí zhruba v červnu, ale je možné, že to bude o pár měsíců dřív.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To dadacek: Zkoušel jsem to, ale ochrana závodu to nepovolí. Ještě tak, když byste byli dva, tři, tak by se to dalo zařídit jako firemní návštěva, ale o deseti až dvaceti lidech nemohu na vrátnici tvrdit, že jsou z firmy XY a budou na lakovně vyměňovat filtry ve vzduchotechnice... Vrchlabí jsem také zkoušel - komunikoval jsem z asistentkou Ing. Václavíka, vedoucího závodu a ani tam jsem nepochodil. Hold musíte vydržet do jara.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna v souvislosti s tím, že už by nemělo nic bránit exkurzím, kontaktoval jsem minulý týden opět muzeum a hovořil jsem s kolegyní sl. Munzarové (ta měla dovolenou). Bohužel mi sdělila, že jsou ještě stále exkurze pozastaveny a že se mám ozvat začátkem příštího roku, že je plánované obnovení exkurzí zhruba v červnu, ale je možné, že to bude o pár měsíců dřív.

něco musí být, protože se na Vysoký škodovácký škole pro prváky pořádaj exkurze do výroby v rámci výuky ;) pokud budu vědět něco bližšího, hodím echo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Exkurze v rámci výuky na ŠAVŠ jsou pravidelně každý rok - je to v rámci výuky předmětu Základy strojírenské výroby - sám jsem tohle absolvoval. Je to ale jen v provozech v Mladé Boleslavi - tam jsou ale exkurze stále povolené. Onehdy jsme byli v hutích, v motorárně, na montáži A5, na svařovně, lisovně a ještě tuším v dílnách Motorosportu. Problém je s pobočnými závody.

Je mi ale s podivem, že jsem jsou exkurze zakázány, přesto před čtrnásti dny jsem šel na oběd a hle - uvnitř areálu cizí autobus plný lidí (nábor nových dělníků to nebyl :) ). Na lakovně nebyli - tam je úplný zákaz návštěv, ale minimálně na montáži byli... Už mě to odělení muzea a exkurzí z MB začíná krapet štvát...

Editováno: , autor: Thoms
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj vážení,

mám opět zkusit rozvinout sítě a poptat se, jak to vypadá s exkurzemi v Kvasinách? Exkurze už by v tuhle dobu mohly být povoleny. Jinak jsem v kontaktu s panem Čtvrtečkou, který dříve provázel po závodě a zná naprosto detailně jeho historii i současnost. Zatím žádnou exkurzi neprovázel - tím myslím od začátku platnosti zákazu exkurzí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vážení, sl.Munzarová mi v pátek řekla, že exkurze do Kvasin jsou již opet povolené. Pořádají se vždy v pondělí a v úterý, v osotatní dny bych to musel s panem Čtvrtečkou, který po Kvasinách provází, nějak domluvit. Termíny zatím moc obsazené nejsou, takže dávejte návrhy. Jo a max.počet osob v jedné skupině je 20 lidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vidím, že zájem určitě bude, Co takhle udělat dva termíny, jeden někdy za měsíc v pondělí a další o měsíc později v úterý? Zkusil bych tedy třeba 12. dubna, zda je ten termín vůbec volný...

Jinak není potřeba shánět nějaký autobus, tak jak je tomu při exkurzích v MB. Po závodě se dá v poho projít pěšky. Mobily s foťáky už před vrátnicí taky nemusíte nechávat, jen ale stále platí zákaz focení a natáčení.

Co se týče času, chtělo by to dopoledne, protože to jedou všechny linky.

Panu Čtvrtečkovi cinknu, zda by pro nás nechtěl udělat nějakou rozšířenou prohlídku, případně bych se potřebné souhlasy od vedoucích pokusil zařídit. Do lakovny se určitě nepodíváte, vzhledem k tomu, že jsem tam ale 2 roky pracoval, zkusím se dohodnout s vedoucím, že bychom třeba jen nahlédli k robotům na nástřik vrchního laku - tam se dá dojet výtahem a nemusí se chodit nikde po budově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...