Přejít na obsah

Řetězy


Venca1477

Doporučené příspěvky

Vím, že jedno stejné téma uz mischicka zamkl s odkazem na jiné diskuze, já jsem ale prohlédl vše a nikde jsem nic konkrétního nenašel.

Zkusím to tedy znovu :-)

Podle mého TP lze použít řetězy pouze s koly:

6,5J 195/65 R15

6J 205/55 R16

u ostatních uvedených rozměrů je uvedeno: nelze se sněhovými řetězy

O 15" kolech neuvažuji a bohužel je zrovna u ALU kol 6J 16" minimální výběr. Proto by mně zajímaly zkušenosti ostatních. Opravdu se nedají na 16" 6,5J v OII dát řetězy? Predpokládám, že důvodem je malý prostor mezi pouzdrem péra tlumiče a kolem, ale co to vyřešit menším ET? Např. 35 místo 50, které je v TP. To uz je o 15 cm víc místa za kolem a 0,5" rozdíl v šířce disku se tak smaže. Nebo uvažuju nesprávně?

Mám i paket pro špatné cesty, takže v podběhu místa habakuk :-)

Editováno: , autor: Venca1477
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O samotné řetězy nejde, to je mi jasné že se vyrábějí snad na každý rozměr. Jde o ty oficiálně uvedené rozměry od výrobce auta. Škoda asi musi mít nějaký důvod, když řetězy povolí na 205/55 R16 6J a nepovolí na 205/55 R16 6,5J. A tam je rozdíl jen nějakých 13 mm v šířce disku. Proto bych chtěl vědět, jestli někdo používá řetězy na 6,5J 16" kolo a jestli nemá problém, že mu to třeba někde drhne?

Editováno: , autor: Venca1477
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Na své OII mám zimní pneu 205/55 R16 na disku 6Jx16H2, což je podle TP jeden ze dvou vhodných rozměrů pro použití sněhových řetězů. Když kouknu na stránky Škody, najdu tam pro OII a daný rozměr jen tyto a celkem dosti drahé řetězy http://new.skoda-auto.com/CZE/service/acce...0000109%26p%3d2

obj. číslo CEP300003A

V příslušenství pro Superba II jsem pro stejný rozměr pneu našel http://new.skoda-auto.com/CZE/service/acce...fc%3d0000000183 obj. číslo CEP800001 pravděpodobně netitanové za mnohem příznivější cenu.

U těch titanových pro OII je uvedeno "speciální řetězy s nižším profilem a zvýšenou pevností z titanu" tak nevím, jestli se tam rozměry až tolik liší. Máte s tím někdo zkušenosti? Řetězy jsem za posledních 10let použil max 2x. Pořídil bych si je pro případ nouze i na Octu, ale nechce se mi kupovat titanové za skoro 4litry :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...