Přejít na obsah

Motor K.O reklamace


radek kosař

Doporučené příspěvky

Zdravím ,

nevím zda jsem si koupil dobře nebo špatně.Mám octávii combi 1.6 MPI 75KW a začala mi žrát olej auto má najeto 43000km a je tři roky staré.Tak jsem to začal řešit a bylo mi řečeno že to jsou pístní kroužky.Po třech dnech se mi ozvali z servisu ,že je motor K.O a že se to musí řešit výměnou celého motoru.Tak si dopisují s MB a já pořád čekám na verdikt zda to uznají nebo ne.Kdo to bude platit to opravdu nevím a chci se zeptat zda je možné při tak málo najetých kilometrech zničit motor.Auto je v autorizovaném servisu.

Díky Radek :feve:

Editováno: , autor: radek kosař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ou, mám stejnej motor, podobný počet km, jen o rok míň a nedokážu si představit, že by se teď měl rozsypat :o . Doufám, že je tohle ojedinělej případ, protože jsem myslel, že tenhle motor něco vydrží :huh: . Bohužel asi neporadím, jen přeju hodně štěstí, ať se podaří nějaká domluva. Dej vědět, kdyby se našla příčina.

Editováno: , autor: ViktorMPI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím ,

nevím zda jsem si koupil dobře nebo špatně.Mám octávii combi 1.6 MPI 75KW a začala mi žrát olej auto má najeto 43000km a je tři roky staré.Tak jsem to začal řešit a bylo mi řečeno že to jsou pístní kroužky.Po třech dnech se mi ozvali z servisu ,že je motor K.O a že se to musí řešit výměnou celého motoru.Tak si dopisují s MB a já pořád čekám na verdikt zda to uznají nebo ne.Kdo to bude platit to opravdu nevím a chci se zeptat zda je možné při tak málo najetých kilometrech zničit motor.Auto je v autorizovaném servisu.

Díky Radek :feve:

Chci se tě zeptat, jestli jsi auto koupil jako nový nebo třeba z bazaru. Pokud nejsi první majitel, tak je docela možný, že to má najeto úplně jiný kilometry (viz např. zkušenosti lidí na tomto foru s bazarem KUPŠKODU). Jestli naopak jsi první majitel a jezdíš cca těch 15 000 ročně, usuzuju, že asi nebudeš ani žádný závodník a pak to teda normální není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, měl jsem stejnou motorizaci v OII něco přes 2 roky, koupil jsem ji jako skladovku, najel jsem kolem 70 000 km, nikdy žádný problém nebyl, olej se měnil jenom v rámci garančky. Otázkou je, jaký je opravdový původ auta, jinak tenhle motor patří nejmíň se mršícím v OII. I když se může najít samozřejmě i špatný kus. Konzultuj to ještě s nějakým jiným servisem. A tá záruka, to neumím odhadnout jak se MB zachová...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

je to asi 14 dní co jsem psal že mám motor K.O.Tak se vše v dobré obrátilo a MB uznala vadu a poslali mi nový motor,tak jsem moc rád a přeju všem,kteří budou něco reklamovat i po záruce atˇvše dobře dopadne.Doufám že tento motor vydrží víc než 41500 km .Jo a stálo mě to 2066,-kč a matroš který poslala MB stál 97.000,-kč.

Ahoj a přeju všem co nejméně závad . :palec2:

Editováno: , autor: radek kosař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, ci nie si prvy a posledny ..... takato vec sa nestava kazdy den a este k tomu po zaruke . Koho mas v MB ....tatinka ?

Nemusí mít, máma měla Feldu najela s ní za čtyři roky cca 36000km začal klepat motor, tak laborování v servisu a zjistili, že vyběhl pístní čep, nejspíš tam zapomněl montér dát segrovku. Rodiče to tehdy stálo kolem desítky (nový válec, píst ten byl roztrženej a držel na posledním cm, těsnění pod palicí...) táto to napsal do Škodovky co to vyrábí za aušusy, nepočítal s nějakou korunou jen jim chtěl vynadat. Promptně přišla odpověď ať pošle podklady ze servisu, identifikátory auta, a fakturu, tak to poslal a celkem do měsíce od opravy, měl peníze za kompletní opravu doma s velkou omluvou a že se jim i povedlo vypátrat odpovědného motoráře tak, že ho potrestali na čtvrt roku na ohodnocení. Takže věřím, že přímo se Škodou se jednat dá, bohužel je plno dealerů, kteří jsou líní pracovat pro zákazníka, tak vše zamítají. Jinak rodiče bydlí v SK tak mě překvapila ta rychlost řešení. Tehdy byla ještě záruka asi jen na půl roku takže 3 1/2 roku po záruce (r.v 1996)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...