Přejít na obsah

Celní sprava


mcz

Doporučené příspěvky

otazecka měří celníci rychlosti nebo maji vubec ktomu opravnění? bo jasem prejel koleje v 80 a mohl jsem jen v 50 a za kolejama byla obec kde sem už jel 50 aoni ty potvory stali asi 10m za ceduli obce ... jsem si jich vubec nevsiml :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem si vtem okamzik vzpomněl za reportaz z TV jak nekde pres cestu vedla kolej z firmy ale po tech kolejich sice už zadné vlaky nejezdily ale koleleje pres cestu jak koleje proste tekze pres ne max 30km/hod pokud neblika bile svetlo a oni tam vsichni jezdily pres to normalne 50 jak je v obci zvykem a jenze na sloupu u toho byl radar mestaku který vsechno fotil potvory si takto prisli na celkem balik penez...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejsem si tim stoprocentně jist, ale celní správa rychlost neměří, ale zkontrolovat a pokutovat Tě ovšem může.

Mno a ten druhý příspěvěk - to je Mělník, tam si město zřídilo fakt výnosnou živnost u toho přejezdu, mám spoustu přátel kteří tam přišli o body a o peníze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem si vtem okamzik vzpomněl za reportaz z TV jak nekde pres cestu vedla kolej z firmy ale po tech kolejich sice už zadné vlaky nejezdily ale koleleje pres cestu jak koleje proste tekze pres ne max 30km/hod pokud neblika bile svetlo a oni tam vsichni jezdily pres to normalne 50 jak je v obci zvykem a jenze na sloupu u toho byl radar mestaku který vsechno fotil potvory si takto prisli na celkem balik penez...

Toto same bylo jeste pred tremi ctyrmi lety v Pardubicich nez jim lidi dali na budku tak ty koleje vytrhali .... bylo to skoro ve stredu mesta :)

Co se tyka celni spravy, muze te akorat zkontrolovat co prevazis a zda-li k tomu mas potrebny doklad, pokud jedes ve sluzebnim aute, jeste ti mohou zkontrolovat cestak a veskere veci potrebne pro rizeni sluzebniho vozidla. Za porusovani dopravnich predpisu ti celni sprava nemuze a take nesmi nic udelat....ta akorat pak mam takovy dojem vymaha pokuty :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mělnicky prejezd je kapitola sama pro sebe.. Ono ho mesto hlavne postavilo z duvodu ze lide co bydli v tech domech si stezovali na hluk .. tak se tam dal radar... A jednu dobu nebo nekteri jeste dnes automaticky vjedu na prejezd a troubi .. a vraci to tem lidem.. Mnpo parkrat byl prestrikan sprejem a nekolikrat i rozstrilen..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otazecka měří celníci rychlosti nebo maji vubec ktomu opravnění? bo jasem prejel koleje v 80 a mohl jsem jen v 50 a za kolejama byla obec kde sem už jel 50 aoni ty potvory stali asi 10m za ceduli obce ... jsem si jich vubec nevsiml :-(

Celní správa (CS) nikdy neměřila a nebude měřit rychlost. Nená k tomu oprávnění ze zákona a ani techniku. Za těmi kolejemi stáli buď z operativních důvodů (prostě čekali na povel k akci) a nebo tam mohli vážit. CS ohledně dopravy dohlíží na dodržování max. povoleného zatížení vozidel (elektronické váhy) a na dodržení předpisů pro přepravu osob a zboží (přestávky,kontrola osvědčení a povolení k přepravě nebezpečných a nadměrných nákladů).

Fotka z vozidla CS ti nepřijde. Jen mohou řídit dopravu a zastavovat vozidla bez předchozího spáchání přestupku (narozdíl od měšťáků). Nyní občas celníky uvidíte v Praze a možná i jinde společně s policajty, jelikož ministr.vnitra požádal ministra financí (Cs spadá pod finance), o výpomoc celníků při dohledu na bezpečnost a dopravu při příležitosti předsedání ČR EU.

U CS jsem působil do nedávna pár let ;)

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mělnicky prejezd je kapitola sama pro sebe.. Ono ho mesto hlavne postavilo z duvodu ze lide co bydli v tech domech si stezovali na hluk .. tak se tam dal radar... A jednu dobu nebo nekteri jeste dnes automaticky vjedu na prejezd a troubi .. a vraci to tem lidem.. Mnpo parkrat byl prestrikan sprejem a nekolikrat i rozstrilen..

Teda nechci se mýlit, ale v Mělníku u toho inkriminovanýho radaru žádný obytný budovy nejsou. Na jedný straně je ta zavřená brána a travou zarostlý koleje a na druhý straně snad nic, ne ? Ale jinak je to pěkná lumpárna, to jo. Taky mě to asi párkrát vyfotilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ v melniku je ten radar a meri . Kamaradovi tam prisla na jeho adresu /je vlstnikem auta a ridil / takova mila fotka /on/ a s rychlosti kolem 55 km za hodinu a at se dostavi k vysvetleni kdo to vozidlo ridil atd proste pozvanka na prestupkovou komisi .)ú)

Ja nejsem z melnika ale z cv chomutov. Ale i tak vim ze v melniku ten radar je a to je ode mne 80 km.. ze jsou radary na jizni spojce v praze vim taky a pred usti nad labem taky.. dale bilina stale radary.. Na netu je nekde mapa kde je sit vsech aktivnich na stalo zabudovanych radaru staci si to vyhledat a dat si na to bacha jinak s tema kolejema je to proste podelavka..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné že osoba blízká je řešení, jak jinak když měšťáci měřili už od 2 Km navrch. Takže sebeobrana protože takový malý rozdíl nenajdu na tachu a tolerance jejich radaru a tacho je větší, takže jak jinak. Ale na druhou stranu se snažím vše dodržovat. Naštěstí nyní musí být označení a státní mají rozum a nebazírujou na 1-2 km.

V D televizi jsem viděl test leaserové pistole na měření rychlosti a řada zkoušek prokázala že zaměřit spolehlivě na více než 70 metrů je skoro nemožné a paprsek klidně vezme vzadu jedoucí auto které jede rychleji než měřené a to z důvodu rozkmitu paprsku nestabilní rukou. Ve všech měřeních na větší vzdálenost bylo zaměřeno druhé nebo třetí auto v koloně. Takže jedině jasné, ostré foto s řidičem jasně idetifikovaným je nezpochybnitelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...