Přejít na obsah

-20, nenastartuje ani přes kabely...


jirka80s

Doporučené příspěvky

Tak to je fakt perfektní článek! řekl bych že ty moje jsou úplně ten samej šmejd... aspoň opticky je to ono... bohužel jsem je nekupoval já, no ale jak se znám, taky bych nevědět toto, koupil to samé.... Mně fungovaly ty kabely.... ale při natočení favorita v 15-20°C nad nulou :) Tak jsem myslel, že jsou v pořádku...

Editováno: , autor: jirka80s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento problém jsem vyřešil když jsem dal největší možnou baterku co se tam vlezla a ještě se stačí dobíjet :palec2: mám tam 92amh a je po problému auto natočím i v těch největších mrazech :) Musím podotknout že mám TDI a tam jsou kompresní tlaky podstatně větší než u benzínu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem mel kably z marketu. Pri vybite baterce a startovani pres ne ani tuk. Tak jsem ten kabel rozstrihl a tloustka dratu byla tak max 2mm. Smejd.(pry 400A startovaci proud pres tyhle kabely). Tak jsem sel za vedoucim marketu a nechal si vratit penize. Kupodivu mi penize vratili a vzali si ty presmiknuty kabely.

Pak jsem vzal draty ze svarecky. 16mm. 3.5m delka, par uprav , napajeni klestin.

Start i s uplne vybitou babterkou je na brnknuti :))))

Asi tak ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V žádném případě to není návod:

Dnes řekla baterka: "nenastartuji"....co s tím? Nabíječku nemám (stačí přeci v práci), kabely taky ne. Takže hop k sousedovi- půjčuji si jeho Tourana, propojím baterky jediným co v baráku na rychlo nacházím : 8m kabelu CYKY 4x 1,5mm nechám "celou 1minutu" ;) dobít....a startuji... :) a je to.

Podotýkám je to benzin a v nouzi....znáte to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... jen me prijde zbytecny vyhazovat tisice za prkotinu, kterou pouzijes jenou za dva roky... nic vic :)

... nezabudni su aj taky co to pouzivaju castejsie. Takze kazdy si moze vybrat.

... propojím baterky jediným co v baráku na rychlo nacházím : 8m kabelu CYKY 4x 1,5mm nechám "celou 1minutu" ;) dobít....a startuji... :) a je to.

Podotýkám je to benzin a v nouzi....znáte to

... samozrejme zalezi na sikovnosti. Nie kazdy je toho schopny. Aj taky kabel postaci ak vies ako na to a u benzinu o to viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tek dnes jsem opět nedojel svým autem... napodařilo se natočit ani se třetími kabely a s baterkou ze třetího půjčeného auta... museli jsme to odtáhnout do relativně teplé haly aby vše povolilo a zítra nanovo... pokud to nechytne, táhnu to do servisu:( jinak fakt nevím... zřejmě prý přimrzl startér a je tam někde zkrat, protože pak rychle pohasínají kontrolky a startér dá zase jen pár líných otáček....

Mimochodem... objednal jsem: Varta Blue Dynamic 74 AH (2300 Kč)

Editováno: , autor: jirka80s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě že nedopadlo:( Teď stojí v jedný teplý hale na rozmrazení... jestli tam do zítra vydrží, snad se to už podaří nakopnout... zřejmě přimrzlý / zkratovaný startér... podle známého opraváře co tam byl... když ani on svými kabely nedosáhl žádného zlepšení...

Zatím zkouším rozmrazení, pokud nepomůže táhnu to do servisu :-/

EDIT: zkoušeli jsme to i přímo přes kabely s jedním odpojeným pólem mé baterky, aby nebyla v cestě.... taky nic.

ahoj,jak ti to dopadlo?jinak tu vartu mam taky asik 6 mesicu a zatim v poho
Editováno: , autor: jirka80s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On se pohne, ale strašně pomalu... jak držím klíček, pár sekund, párkrát se to takhle pootočí a pak zhasnou pomalu kontrolky... jako když dochází šťáva... a to bylo napojený na baterku nastartovanýho auta (propojovací kabely byly teplý.)... zítra budu snad moudřejší... sakra nemůže to být snad nic jinýho když jsem včera ráno normálně v garáži nastartoval a bez problémů dojel až na parkoviště.... a po 8 hodinách šlus....

nedokážu si představit aby sartér zamrzl

má takovou sílu že spíš přepálí přívodní kabel než aby se nepohl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...